• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JARKA1MKRÁLOVSKÉ VINOHRADY - oficiální zastoupení pražské čtvrti zde na nyxu
    Bydlíte na Vinohradech? Především na těch pražských Královských? Máte zážitky, vzpomínky, které se vážou na toto kouzelné místo? Znáte dobré podniky? Podělte se o cokoli, co se k Vinohradům váže...

    !!!NA NÁSTĚNCE STÁLE DOPLŇOVANÁ DATABÁZE HOSPOD A VINOHRADSKÝCH PODNIKŮ!!!
    (Všichni, kdož se v tomto klubu zmiňujete o svých oblíbených vinohradských podnicích, přikládejte prosím ke svým referencím také bližší údaje (ceny, druh piva, kuchyně, obsluha, vybavení atp.) a aspoň něco jako adresu!)


    www.vinohrady.cz
    rozbalit záhlaví
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    MR_DAN: jakych 80 v riegru? sam vidis cisla-do patku vcetne probihal pruzkum, vikend se kacelo... staci se projit a podivat co kde chybi, 114 stromu neznamena stoletych dubu, ale i tech kerovitejch marastlin s melkym korenovim... mj tohle neresila sprava obecni zelene, nic takoveho ani neexistuje fyi...

    KEDAREK1: ty si vazne myslis, ze po tom posranym halo, co bylo po regulernim kaceni na karlaku pred lety, by si nekdo jen tak pokacel stromy? btw i tehdy na to meli posudky a stromy byly v hajzlu, ale lidem se to nelibilo, tak to meli nechat popadat? nebo te jen sere, ze te nekdo vzbudil a hledas iracionalni duvody proc kaceji? nevadi i treba popelari? nebo mhd?
    me teda lidi, co lezli do parku pres zakaz, co trval jen par dnu a byl opodstatnenej evidetne, serou vic a fakt je mi lito, ze to nenechali byt, aby to na par lidi spadlo... ja si v rech parcich hrala od mala, po stromech lezla a nejeden mne mrzi... ale trba obrazek party lidi, co v uzavrenym parku natahaju slackline a mezi nima chodi dendrolog a sepisuje skody, to me dost sere...
    a na zaver... i kdyby nakrasne porazili strom, kterej nemuseli - coz si ale fakt nedovoli..., tak stejne co? je jejich... ale ani tak to neudelaji a stejne se musej jen porad dohadovat s blbeckama a co jicha tu povodnovou linku volala, to bych vam fakt prala si zazit...
    preji prijemne chvilky v parcich kdekolvi jinde, kde neprsi a stromy nestarnou a nepadaji a neni nutno se o ne starat...
    KEDAREK1
    KEDAREK1 --- ---
    IFKA: projdi to lepe:) a sleduj kolik parezu tam je , 80 je asi moc, mimojine na namesti miru pred kostelem vlevo padl taky krasny kus:o) A specialne ten jeden v rohu Riegracu o kterych mluvis je moc hezky kus, teda byl, jasan takovych 70 let krasne vetveny zeleny.
    IFKA
    IFKA --- ---
    MR_DAN: nemyslím, že by tam vykáceli 80 stromů. chodím tam každý den a viděla jsem dva pokácený v koutu směrem k jiřáku.
    KEDAREK1
    KEDAREK1 --- ---
    HABRENKA: nene nechci byt skarohlid, jen se snazim nastavit zrcadlo naivnim lidem. Proste to neni standardni a je to pro me hystericke, neobvinuji nikoho, ze to dela pro drevo atd., ale co jsem videl co pokaceli, tak mi to rozum nebere!! To je cele. Vic se k tomu nebudu vyjadrovat, jen mi to neni po srsti.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    btw co tak ctu, osobne jsem tam totiz jeste od ty doby nebyl, tak v riegrech vykaceli 80 stromu...??

    to proste nejde pres zdravej rozum, na tom se proste musel nekdo napakovat, realny nebezpeci po trech dnech vytrvalyho deste, v parku na kopci, kterej neni u zadnyho potoka (to teda muselo bejt silene podmaceny, uuu), je tak jeden strom na 80 parku a ne 80 stromu na jeden park! ale protoze sprava obecni zelene dostava za svoji praci zaplaceno, tak proc to nevzit trochu z gruntu, napsat si odbornej posudek a sejmout i stromy ktery maj pod zemi koreny skoro jak to nad zemi, takovy stromy jsou prece po trech dnech deste v havarijnim stavu, potrebujeme vysadit novy stromky at nam nehnijou na sklade, koreni (penize) musi proudit....
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    MR_DAN: mas pravdu, kazdej rok prsi par dnu v kuse a taky jsou z toho povodne jako byly ted, tak petkrat rocne nejmin... ja porad nechapu, kdyby nekdo vykacel stromy jen tak z prdele... ale v parku popadaji sami a je z toho takovy drama, konspiracni teorie jak u rusaku... mne mrzi, ze spadly, ale sere mne tu mnohem vic jinych veci, za ktery nekdo muze, nez tohle... z tohohle a chovani lidi je mi spis fakt smutno, kdyz vidim reakce... kdyby nekdo resil podezrely vyberovy rizeni na trhy a najmy, vjezdy aut do parku...? to ne... ale kdyz popadaj stromy a nektery se musi jeste pokacet, protoze jsou podemlety, je to velky halo... tak asi meli nechat parky jako boubin a nejlip na blastni nebezpeci? vazne to nechapu...
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    HABRENKA: jak dlouho roste takovejhle strom? 50 let treba? myslis ze za tu dobu nikdy neprselo tri dny v kuse? pac kdyby jo, tak by ty stromy prece uz davno nestaly, nebo jo?
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    jinak teda tyhle dva stromy spachaly ritualni sebevrazdu... https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/944106_578665072173434_1778854604_n.jpg a ostatni se baly, aby je lide neprisli sikanovat a mstit se za smrt v Pruhonicich, tak se zabily taky... true story... ;-)
    pardon, mne proste sere, jak misto toho, aby lidi, co tu zijou, se trochu zajimali a starali, tak jen buzerujou a porusujou i to malo, co jde a jeste se tvarej, ze jim nekdo ublizuje, fakt smutny...
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    KEDAREK1: jojo, urcite si z toho starostka necha postavit srub s luxusnim nabytkem... bohajeho... mozna jsi mohl sledovat auta, co to odvazela a natocit reportaz...

    MR_DAN: myslis, ze ta kuoa stromu spadla kvuli hysterii, nebo protoze byla podmacena puda? nejsem stromolog... ale ty stromy padly samy, kaci se ted zbytek nestabilni...

    nerikam, ze na urade nedelaj i debilove a ze tam neni slusna nahravacka, ale proboha lidi, trochu rozumu :(, vzdyt to je pak smutek
    KEDAREK1
    KEDAREK1 --- ---
    HABRENKA: to je kubiku drevicka!
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    KEDAREK1: vim jen o 47 v parcich na praze 2 behem tri dnu minuly tyden... ted se ceka na vyjadreni magistratu aby se mohl otevrit zbytek parku, nektere uz jsou
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    KEDAREK1: a proc by ne, neni nad to si uzit trochu paranoie :-)) myslim ze ta hysterie je kvuli ty babe na kterou to spadlo minulej tejden nekde, jinak by to imho nikdo neresil
    KEDAREK1
    KEDAREK1 --- ---
    MR_DAN: to zas ne tomu neverim:) ale mně padl pred okny snad 80 lety jasan, krasne rostly, nevim nevim nevim no. Pokud byl tak nemocny a nebezpecny, budiz, ale rikam prijde mi to panicke malinko. Jsem z toho na vazkach:)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    KEDAREK1: jo to me taky napadlo, jestli v tom nebud enejakej developerskej umysl, jakoze vykacet i par nepohodlnych mist, aby se financne nezuzitkovatelna zelen mohla promenit na lukrativni obchodni centrum a tak...
    KEDAREK1
    KEDAREK1 --- ---
    jde mi jen o to, zdali toho nekdo jen nechtel zneuzit. Jsem v tomhle ohromne neduverivy....da se toho strasne snadno vyuzit. Zajimalo by me kam to drevo z padlych stromu prijde.....
    KEDAREK1
    KEDAREK1 --- ---
    HABRENKA: dekuji, to jest oficialni verze:) Kolik stromu realne spadlo samo od sebe??
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    KEDAREK1: to vim nahodou bohuzel docela dobre, kaci se po cele Praze vsude, kde maji rozum. jen na dvojce spadlo minuly tyden od soboty do utery 36 stromu, bohuzel se musi kacet temer vsude. aby sis nemyslel, ze to strilej od boku, tak parky byly zavreny a vsechny je dvakrat obesel nekdo z uradu a dva dendrologove a jeste nekdo pres stromy a kontrolovali a zkoumali od rana do vecera jak blbci, aby neco nespadlo na ty blbecky, co to nechapali a tahali vencit decka a psy pres strhany pasky... jsem trochu dost nasrana, protoze se mne to castecne tyka... kazdopadne je to kvuli podmaceni a prasklinam...
    KEDAREK1
    KEDAREK1 --- ---
    co to kaceni v tech Riegracich? v osm rano me v sobotu vzbudili motorovkama a pokacely celkem zdatne a krasne stromy, coz se mi moc nelibi. Nevi o tom nekdo vice? Odnesly to jen kvuli podmacene pude a jakemusi nebezpeci spadnuti?
    LENGYANG
    LENGYANG --- ---
    SPIPI: ok, já psala, že jsme měla ten pocit ..... asi máš pravdu ...
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    LA_PIOVRA: já si pamatuju vysmátou Helenku Vondráčkovou :)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Pamatuju, jak venku mivali tablo "VIP hostu" typu Gott, Machalkova, Upir Krejci a podobne:) Velmi lakave.
    Myslim, ze tam muze byt cca od poloviny 90s.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam