• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JARKA1MKRÁLOVSKÉ VINOHRADY - oficiální zastoupení pražské čtvrti zde na nyxu
    Bydlíte na Vinohradech? Především na těch pražských Královských? Máte zážitky, vzpomínky, které se vážou na toto kouzelné místo? Znáte dobré podniky? Podělte se o cokoli, co se k Vinohradům váže...

    !!!NA NÁSTĚNCE STÁLE DOPLŇOVANÁ DATABÁZE HOSPOD A VINOHRADSKÝCH PODNIKŮ!!!
    (Všichni, kdož se v tomto klubu zmiňujete o svých oblíbených vinohradských podnicích, přikládejte prosím ke svým referencím také bližší údaje (ceny, druh piva, kuchyně, obsluha, vybavení atp.) a aspoň něco jako adresu!)


    www.vinohrady.cz
    rozbalit záhlaví
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    MR_DAN: tezko rict... ja jsem prece predpojata... :), ale k tyhle dame do skolky dite fakt ne-e, ale verim, ze by si se spoustou mistnich rozumnela dobre...
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    HABRENKA: hmm, skoda, ani tentokrat jsem nedocetl za prvni gramatickou chybu (modro - bile) neni to nahodou nejaka krava?
    ANICHQA
    ANICHQA --- ---
    HABRENKA: pravdepodobne ano.
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    tohle bude velka kamaradka, doufam, ze vsech, co tu maji deti... mne je z toho dost na bliti... http://dianova.blog.idnes.cz/c/346905/Porusila-jsem-zakon-a-zitra-ho-porusim-zas.html
    holt kdo hleda, najde...

    ANICHQA: asi se nudili a postavi tam obchodak s podzemnima garazema...
    ANICHQA
    ANICHQA --- ---
    tak napriklad jsem vubec nepobrala, proc musely pokacet jedine 2 stromy, co rostly primo na hristi u Vodarny, kdezto stromy na hristi ve Slovenske nechali byt, prestoze je jich tam podstatne vic, nez u te Vodarny...Taky nejsem priznivcem techto aktivit.
    FIN
    FIN --- ---
    HABRENKA: výborný nápad. jsem si jist, že by to přispělo jak k přirozenosti vegetace, tak, ehm, k ozdravění městské populace :-)
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    KEDAREK1: blbecky nazyvam lidi, co volaj o povodnich, ze je zavreny park a oni plati dane, tak proc tam jako nesmi jit, kam maji jit vencit nebohe pejsky... a tak... a ne, nedelam na urade... jak rikam, kaceni stromu neni popularni, lec tady vim, ze je podlozene, neb se o to sama zajimam... je to smutne, ale zadne proti jsem nenasla... leda nechat parky zavrene a udelat z nich prirodni rezervace, at si to tam roste a pada jak chce samo a vstup na vlastni nebezpeci... jine reseni mne bohuzel nenapada...
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ja asi ty chudaky ouredniky zacnu litovat, maji takovy prace...
    KEDAREK1
    KEDAREK1 --- ---
    GHOSTDOGG: :o))))) dobreeee!
    KEDAREK1
    KEDAREK1 --- ---
    HABRENKA: ty si skoncila u jednoho stromu, za tim stromem si pouze stojim, jine jsem nekontroloval, radej, takze mi netlac do pusy co jsem nerekl. Nikomu stiznost podavat nebudu, jen debatuji a rad bych slysel nato nazory. Jinak... aspon nekdy na urade neco delaji(te)....pokud nazyvas blbecky lidi, co jim voda ohrozuje majetek ci zivot a chteji pomoc tedy volaji na urad s volovinou pak ok, to, ze nedostanou priplaceno a ze jsou urednici spatne placeni neni muj boj...Ale kazdy tady prece chape, ze kazdy strom je zapsany a blablabla a co jako? na kazde rozumne rozhodnuti potrebujes nekolik nahledu a prave o to mi tu jde, zjistit pro i proti tomu kaceni a pak si kazdy rozumny clovek udela nazor sam...muj nazor, jako vysokoskolskeho environmentalisty je ten, ze bezpecnost je ohromne dulezita, ale v tomto pripade si zcela nejsemmuselo li padnout tolik stromu.
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    KEDAREK1: podej stiznost, pisemnou... pridelas praci a dostanes odpoved s posudkem, kazdej strom je zapsanej... zainteresovana jsem proti blbeckum co praci lidem pridelavaji zbytecne, nez by radeji sli pomoct... takze ted jsme skoncili u jednoho stromu, co te sere... zajimavy vyvoj... btw prave proto, ze stromy samy od sebe za beznych okolnosti nepadaji, tak jsoo parky pristupne po cely rok a je to diky tomu, ze se o ne nekdo stara... prekvapive... pokud myslis, ze se na urade behem povodni nudej, tak jsi na omylu... slouzi se tam i nocni, aby mohli blbecci volat s kravinama, strasna zabava, bez priplatku ci diku... takze zabava v podobe kaceni stromu to opravdu neni :-/
    nasralo by mne, kdyby vykacely park a postavili tam obchodak, velmi... ale tohle fakt rozumnyho cloveka nenastve a u blbce skoda, ze to nespadlo na nej, co dodat... chtel jsi info, dostal jsi ho, nestaci, za mne konec no...
    KEDAREK1
    KEDAREK1 --- ---
    HABRENKA: jen tak hystericky pokacene stromy ano, to ze me nekdo budi v osm to je uplne mimo podstatu, vse ostatni jsem k tomu rekl. Pokud je neco opasane paskou policie a nekdo je vevnitr, je to jejich vlastni problem, urednik s tim nema co docineni. Kolik stromu pada v Riegracich samo od sebe rocne???? Ja ti rikam, ze si zainteresovana a nevidis absolutne jinou moznost, a taky stojim za tim, ze strom v rohu Riegracu, jasan mam pocit bylo naprosto zbytecne pokacet, ale naprosto.
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    MR_DAN: jakych 80 v riegru? sam vidis cisla-do patku vcetne probihal pruzkum, vikend se kacelo... staci se projit a podivat co kde chybi, 114 stromu neznamena stoletych dubu, ale i tech kerovitejch marastlin s melkym korenovim... mj tohle neresila sprava obecni zelene, nic takoveho ani neexistuje fyi...

    KEDAREK1: ty si vazne myslis, ze po tom posranym halo, co bylo po regulernim kaceni na karlaku pred lety, by si nekdo jen tak pokacel stromy? btw i tehdy na to meli posudky a stromy byly v hajzlu, ale lidem se to nelibilo, tak to meli nechat popadat? nebo te jen sere, ze te nekdo vzbudil a hledas iracionalni duvody proc kaceji? nevadi i treba popelari? nebo mhd?
    me teda lidi, co lezli do parku pres zakaz, co trval jen par dnu a byl opodstatnenej evidetne, serou vic a fakt je mi lito, ze to nenechali byt, aby to na par lidi spadlo... ja si v rech parcich hrala od mala, po stromech lezla a nejeden mne mrzi... ale trba obrazek party lidi, co v uzavrenym parku natahaju slackline a mezi nima chodi dendrolog a sepisuje skody, to me dost sere...
    a na zaver... i kdyby nakrasne porazili strom, kterej nemuseli - coz si ale fakt nedovoli..., tak stejne co? je jejich... ale ani tak to neudelaji a stejne se musej jen porad dohadovat s blbeckama a co jicha tu povodnovou linku volala, to bych vam fakt prala si zazit...
    preji prijemne chvilky v parcich kdekolvi jinde, kde neprsi a stromy nestarnou a nepadaji a neni nutno se o ne starat...
    BLAF
    BLAF --- ---
    KEDAREK1: Ono je trochu problem v tom, ze za spadly strom (i s pripadnou skodou/zraneni) je odpovedny prislusny urednik na radnici, diky cemuz davaji radsi prikaz ke kaceni, nez by pak meli neco na triku...
    KEDAREK1
    KEDAREK1 --- ---
    navic se ti mistri s motorovkama jali kacet v 8 rano v sobotu
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    IFKA: "8. června 2013
    O víkendu je naplánováno kácení 114 stromů v těchto oblastech: Folimanka, Čechovy sady, Havlíčkovy sady, Bezručovy sady, Karlovo náměstí a ulice Neklanova a Riegrovy sady, které jsou nejvíce postiženou oblastí – tam bude vykáceno 80 stromů."
    KEDAREK1
    KEDAREK1 --- ---
    IFKA: projdi to lepe:) a sleduj kolik parezu tam je , 80 je asi moc, mimojine na namesti miru pred kostelem vlevo padl taky krasny kus:o) A specialne ten jeden v rohu Riegracu o kterych mluvis je moc hezky kus, teda byl, jasan takovych 70 let krasne vetveny zeleny.
    IFKA
    IFKA --- ---
    MR_DAN: nemyslím, že by tam vykáceli 80 stromů. chodím tam každý den a viděla jsem dva pokácený v koutu směrem k jiřáku.
    KEDAREK1
    KEDAREK1 --- ---
    HABRENKA: nene nechci byt skarohlid, jen se snazim nastavit zrcadlo naivnim lidem. Proste to neni standardni a je to pro me hystericke, neobvinuji nikoho, ze to dela pro drevo atd., ale co jsem videl co pokaceli, tak mi to rozum nebere!! To je cele. Vic se k tomu nebudu vyjadrovat, jen mi to neni po srsti.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    btw co tak ctu, osobne jsem tam totiz jeste od ty doby nebyl, tak v riegrech vykaceli 80 stromu...??

    to proste nejde pres zdravej rozum, na tom se proste musel nekdo napakovat, realny nebezpeci po trech dnech vytrvalyho deste, v parku na kopci, kterej neni u zadnyho potoka (to teda muselo bejt silene podmaceny, uuu), je tak jeden strom na 80 parku a ne 80 stromu na jeden park! ale protoze sprava obecni zelene dostava za svoji praci zaplaceno, tak proc to nevzit trochu z gruntu, napsat si odbornej posudek a sejmout i stromy ktery maj pod zemi koreny skoro jak to nad zemi, takovy stromy jsou prece po trech dnech deste v havarijnim stavu, potrebujeme vysadit novy stromky at nam nehnijou na sklade, koreni (penize) musi proudit....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam