• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JARKA1MKRÁLOVSKÉ VINOHRADY - oficiální zastoupení pražské čtvrti zde na nyxu
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    MR_DAN: no... a hajzlpapir si kupujes sam, nebo fasujes od mestsky casti :-)? v zime se uklizi, kdyz to jde... to je konec pribehu... kdo muze vencit cokla, muze po nem sebrat hovno. kdyz nasnezi, tak muze taky. ale ty motorky s vysavacema po chodniku jezdit nemuzou. proto je tu na jare o to vic hoven, o nicem jinem to neni... mne fascinovalo, kolik toho seberou... aby tu bylo cisto, musela by kolem kazdyho bloku jezdit nonstop jedna :-/
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    problem s nedostatkem toaletniho papiru taky bude clovek resit nakupem vetsiho mnozstvi, nez tim, ze proste bude min jist :-)
    priciny, o kterych se tu bavime, stejne nikdy uplne vymytit nepujde.. a konec koncu pres jaro-leto-podzim to imho neni tak zly, ale neuklizet psi produkty v zime je imbecilita, protoze ve chvili kdy roztaje snih, tak se cela praha bavi jen o tom kolik je vsude hoven
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    CYBERKOTLIK: ano, protoze byly prihodne podminky, tak to objednali, zaplatili a vyjel a denne tu uklizi - ale to mluvim jen o tom special vysavaci hoven. uz to, ze jsou schopni neco mimoradne resit, mi prijde jako dost pozitivni, s tim jsem se jinde moc nesetkala "neni to v rozpoctu, paninko..."
    ale nekdo ten bordel porad dela, ze...
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    HABRENKA: na ja nevim, psalas, ze vyjel jedne uklid. reseni dusledku by znamenalo ze jezdej kazdej den dopoledne
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    MR_DAN: denne :-) (true story...), ale vidam je jak si povidaj a obcas daj pokutu za prechazeni mimo prechod nebo na cervenou. kolem parkujicich aut prochazi vesmes nezaujate, s pejskareme v parku i mimo nej si pokecaj o pocasi a jdou dal. ne vsichni, ale dost z nich. jeste bych mohla pridat poznamku o tom, co zrovna tyhle lemry spojuje, ale byla bych za "prazaaaka posranyho" :D

    CYBERKOTLIK: dusledky, jak vidis, resi. priciny v ramci moznosti taky, ale velka cast zustava... tzn je to doslova a do pismene na hovno. nebo kdyz bude clovek sypat odpadky z okna, tak ti prijde jako reseni, aby to po nem nekdo jinej uklizel? mne ne... mam psa = uklizim po nem, delam si piknik = uklidim po sobe...
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    HABRENKA: reseni priciny je dlouhodoba prace - a do te doby, nez se vyresi priciny, tak bych byl rad, aby P2 resila i dusledky:)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    HABRENKA: kdy jsi naposledy videla pochuzkare? :) myslim policajta, co nesedi v aute, ale slape chodnik...
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    CYBERKOTLIK: uklid je ale reseni dusledku... tohle ma jit postupne... neco delat nesmis - udelas - prijde postih, naucis se to nedelat...

    MR_DAN: jak pisu, na uklid je penez dost, ale nikdo neresi to predtim... to, ze je tu takovej bordel, po vsech smerech, neni chyba nizkeho rozpoctu, oproti jinym praham se na tom na dvojce fakt dost dela..., ale problem toho, ze lidi na to proste serou... pejskari neuklizej a nechavaj psi vehat, protoze na to prece maj pravo (wtf?) a moc je nikdo nepostihne... restaurace hazej bordel ke kontakum na tridenej, pac to je prece zadarmo a proc by neco resili... lidi hazej odpadky na zem, chlapi mocej na baraky, normalka, ne? trochu mi to nejde do hlavy, to proste neni par nahodnejch vysinutejch jedincu, to je vseobecny jev - nevychovany hovada. jedna skupina jsou nizsi socialni vrstvy, pac ty na to proste serou, ok, ale jakto, ze tu bydlej, kdyz je to "rezidencni" ctvrt...? pak tu mas podnikatele, co na to proste serou, protoze proc ne? a pak jsou tu zbohatlici, co maj pocit, ze nic neni jejich starost, ze "si to zaplatili na danich a nekdo jinej at se stara"... pridej smazky, kterych tu fakt neni malo a je to radost pohledet... tyhle problemy by vetsi uklid od uklidove spolecnosti nevyresil...
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    VON_GILOTINE: romove byli dealeri, ty smazky co jim to nosili byly bily, ale to neni podstatny:)
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    CYBERKOTLIK: tak to zivotne nestastny romove delaj at fetujou ci ne, ze.
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    VON_GILOTINE: mluvim pouze z osobni zkusenosti. kdyz sme byli rusit cikanskou hernu, tak tam dealeri meli ikea tasky narvany autoradiama a navigacema, co dostavali za drogy misto penez
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    CYBERKOTLIK: bojim se ze smazky trochu precenujes. kriminalitu naplnuje vice skupin.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    HABRENKA: jo, obcas je to na pest, ale podle me takovi lidi ve spolecnosti proste budou vzdycky .. a zvysenim buzerace ze strany poradkovych slozek se to imho nevyresi, proste se nejdriv rozhlidne, jestli kolem neni nejakej chlupatej a az pak toho psa necha pustit se do dila...
    zlepseni uklidu je proti tomu podle me super - oproti pokute pejskarovi (ne, policajt nemuze donutit uklidit) dojde opravdu k uklizeni, s tim se sveze i dalsi bordel, takze celkova cistota bude lepsi a navic dostanou praci lidi s nizsim vzdelanim, pro ktery je obecne tezsi o praci zavadit (nebo i s vyssim, proste pracovni mista)
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    HABRENKA: no myslim ze kazdej kruh se da rozmotat - je to jen otazka schopnyho politika (:) a vule to resit:)
    Uklizeci mi prijdou ok, tak holt se musi na to da vic penez, pokud neni P2 schopna namotivovat na svym uzenmi mestaky k praci


    VON_GILOTINE: me je zas jakykoliv vyzarovani uplne fuk. me vadej ciny, tj becne vekuv vykradany auta a byty, corovani vsude apod, coz jde jednoznacne na vrub tech varen
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    MR_DAN: no, ted v unoru vyjdou presny prehledy s vydaji a sberem, praha 2 se o tohle stara pomerne dost poctive oproti prave desitce - beru v globalu, tam to nekde je v pohode, nekde za trest... pytliky se porad doplnujou, maj i lidi v terenu, ktery hlidaj stavy (nejen hoven) a prubezne se vse hlasi a operativne uklizi, stejne tak bordel u kontejneru, cerny skladky... ale jednou kourim, zahodim cigaro = jsem prase... mam psa, prekvapive kadi, je muj problem. pytliky temer porad jsou, kosu je tu taky dost, kdyz nahodou neni, nevidim problem mit po ruce igelitak... tuhle jsem se chytla s pani, co pustila psa pred barak, ten bestialne zesral chodnik a zase si ho zavolala domu a tim to haslo... kdyz jsem se ptala, jestli to jako nepujde uklidit (jako sorry... ale cokl s prujmem je fakt radost, ani nemusis mit decko...) a ona "proc jako? platim dane, ne...", tak to jsem chut ji zabit fakt mela... on je desnej problem vzit kybl a ty srance aspon splachnout... prala bych ji zakoupnout a upadnout do toho, fakt... a tohle neprevychovas jinak, nez tim, ze mame zakony a daj se pouzit... ale neni vule :-/, nebo prostredky, nebo fakt uz nevim.

    CYBERKOTLIK: rozpocet na uklid je a neni maly, co jsem koukala loni, presny cisla uz nevim, ale bude zase prehled. pocet psu je vec magistratu, uklid mestske casti, pocet psu regulovat nejde, s policii mc spolupracuje, ale jejich cinnost vic neovlivni... je to trochu zamotanej a dost smutnej kruh, ale ti uklizeci aspon, na rozdil od cajtu, pracujou :-/
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    CYBERKOTLIK: chapu no, ja zas mam smazky precteny, tak mi vadej asi stejne jako hovna na ulici, otravuje me jejich pritomnost, ale vim, ze mi nic neudelaj. rusaci me serou vyzarovanim svyho nadrazenyho pristupu. nejdivnejsi to je kdyz clovek vidi nejakou slusnou ruskou rodinu, kognitivni disonance jak prase.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    CYBERKOTLIK: pokud se jako platce dani mam rozhodnout, jestli chci platit radsi policajta, co bude lidi buzerovat, nebo manika, co bude vysavat hovna, tak je volba jasna ...
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    VON_GILOTINE: pokud si mam vybrat mezi rusakama a smazkama, sem pro rusy
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    hele asi me vyminusujete, ale mi proste podprahove vadi, ze je uz i na vinohradech cim dal vic rusaku.
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    HABRENKA: to chapu, ze se to musi zaplatit - snad to neni takovy problem.
    Vychazim z toho, ze Praha 2 chce mit cisto. Na cistotu chodniku maji vliv tyto faktory:
    - pocet psu (jednak urcity procento neuklizi, jednak jsou to plus prachy do kasy)
    - pocet a duslednost policistu (prachy)
    - frekvence uklidu (prachy)

    prijde mi to jako jednoducha rovnice. Bud zatlacim n pokuty proti pejskarum, nebo zaplatim vic uklidu. kazdopadne je treba nejaky systemovy reseni a je to zodpovednost mesta, nikoho jinyho. Pokud na to ten uklid mestu nestacej prachy, tak adekvatne zvysi platbu za psa a obcas si zkontroluje chipy
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam