• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JARKA1MKRÁLOVSKÉ VINOHRADY - oficiální zastoupení pražské čtvrti zde na nyxu
    Bydlíte na Vinohradech? Především na těch pražských Královských? Máte zážitky, vzpomínky, které se vážou na toto kouzelné místo? Znáte dobré podniky? Podělte se o cokoli, co se k Vinohradům váže...

    !!!NA NÁSTĚNCE STÁLE DOPLŇOVANÁ DATABÁZE HOSPOD A VINOHRADSKÝCH PODNIKŮ!!!
    (Všichni, kdož se v tomto klubu zmiňujete o svých oblíbených vinohradských podnicích, přikládejte prosím ke svým referencím také bližší údaje (ceny, druh piva, kuchyně, obsluha, vybavení atp.) a aspoň něco jako adresu!)


    www.vinohrady.cz
    rozbalit záhlaví
    DHA
    DHA --- ---
    VON_GILOTINE: :-) tady na tom oddělení jsou aspoň milí, on mi Měšťák neporadil o nic lépe. Všichni se shodli na jednom, že ví, že na modré se parkovat nesmí :-D.
    Nejvíc mě pobavili tady: http://www.modreparkovanipraha.cz/-parkovani-praha2, kde mi včera řekli, že tam nikdo kompetentní na parkovací zony není, ať si zavolám zítra. Nakonec vyšlo najevo, že o parkování tam nevědí zhola nic.
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    DHA: omlouvam se, to jsou ale kreteni.
    DHA
    DHA --- ---
    MR_DAN: Děkuji ti dobrý muži, jsi první, kdo to nějak rozumně vysvětlil, evidentně to neví vůbec nikdo, ptala jsem se policajtů v Anny Letenské, což podle přízvuku tedy nebyli Pražáci, ale to je neomlouvá, ti mi řekli, že parkovat zadarmo se nesmí nikde a nikdy a to jsem jim ukazovala vyfocenou ceduli zelené zony a co je na ní napsané a co je napsané na automatu :-D.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    DHA: jj mimo provozni dobu, tj so, ne a vsedni dny 18-8h, je parkovani bez omezeni a zadarmo... v provozni dobe je to placeny a casove omezeny
    oranzova funguje stejne jako zelena, jen ma v provozni dobe max dobu stani 2 hodiny

    neprijemny jsou tzv. smiseny zony - tj "modrozeleny" ktery v provozni dobe fungujou jako zeleny, tj za prachy a max 6 hodin a mimo provozni dobu jako modry, tj pouze pro rezidenty
    DHA
    DHA --- ---
    asi jsem moc nepochopila ty barevné zony. . Bohužel, to asi nepochopil nikdo, protože se mi dostalo mnoho různých odpovědí. Potřebuji, aby kamarádka zaparkovala od soboty ráno do neděle odpoledne, nejlépe zadarmo, nebo aspoň ne za 30 kč na hodinu. Dejme tomu v Italské je zelená: Provozní doba: Po-Pá 8-18 hod.
    Sazba za 1 hodinu: 30,- Kč nebo 1,2 EUR
    Délka stání: min. 30 minut - max. 6 hodin
    Můžeme tam teda v so+ne parkovat (zadarmo), nebo ne?

    webGIS Praha 2
    http://mapy.praha2.cz/...bcan_a/#c=-741712%252C-1044163&z=2&l=zm,oba_zps,oba_hr,pop&p=gispoi_paraut&
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    LENNIEG: :-D tak to ja taky ne, psali na webu, ze stanoviste zrusili...
    LENNIEG
    LENNIEG --- ---
    HABRENKA: Tak ted uz fakt nevim jak to je...kontejnery jsou zpatky.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    DYSTOPIK: Jó kdybys sháněl dětský oblečení, věděla bych o čtyřech :-)
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    LENNIEG: stanoviste zruseno, duvod nevim, ale pocitam, ze uz ten bordel byl neunosnej...
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    RYBKA: to je jedinej o kterym vim a dá se tam občas něco ulovit :)
    dík
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    DYSTOPIK: Na rohu Vinohradský a Hradecký, pánský určitě mají.
    LENNIEG
    LENNIEG --- ---
    Nevite nahodou kam zmizely ty kontejnery na separovany odpad, co byly na rohu Moravsky a Chodsky?
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    SPIPI: no jo... bydlim tu uz docela dlouho na to, abych se bohuzel uz moc nedivila... ale aspon se snazim lip orientovat a faktem je, ze jsem nezridka dost zhnusena... a pred volbama se to dobre nasobi... ale neni to vsechno spatny, jen obcas fakt ziram ;-)
    jinak obecne je problem uradu ten, ze voleni ouradove si privedou sve kamarady, poresi jen neco a zbytek nechaji ve "starych" kolejich, protoze proc se starat... a tak se vedeni nekterych odboru nemeni i pres pruserovost, zvyklosti take ne a je to cely jen takova divna nekonstruktivni hra :-(, a ja jsem na to docela alergicka... ale to prave i na druhy strane... no jsem na to sama dost zvedava...
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    HABRENKA: jo v pohodě, měl jsem pocit, že jsme tady něco v minulosti už se stromama řešili, tak jsem právě měl nějakou utkvělou představu, že tam pracuješ..

    nevěděl o tom nikdo, kdo se tím přímo nezabýval nebo to nespadalo do jeho kompetencí.. Jechová není zastupitel, ale zastupitelka :) a v její gesci místostarostky jsou sociální věci a jak jsem psal, rada, ani komise, ani zastupitelstvo to neřešilo. Jediný, kdo o tom věděl, byla státní správa (podle toho, co vim já) a pak tam je prostě nějaká půlroční bublina..

    točíme se v kruhu hele.. ty se asi dobře bavíš, já se zase tomu všemu divim, ale jinak písmír .)

    p.s. kez by se i ouradove poutali :)
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    SPIPI: no to fakt nepracuju :D, ale uplne nevim, co s tim ma spolecnyho, stavebni rozhodnuti zamitnuty, co chces jeste delat? aby se zamestnanci poutali ke stromum...?
    obcanskej odpor... no jo no... a o tom to je... "stromy se maj kacet" = konec sveta... btw ze ty tri stromy velky na smetance nikdo neobrecel, coz ;)... tsk si zjevne co chce nedela, neb stromy v belgicky jsou, i kdyz rozhodne to neni dobre postaveny stromoradi... btw jechova neni zastupitel, nahodou? a nevedela o tom? tak ted nevim, co je lepsi... ze nevedela? nebo vedela a neresilo se "verejne" drive? guerila zaspala...? mne proste pobavilo to nacasovani, problematika sama o sobe tak jednoducha neni, to vim, neboj...
    na to, jak to chodi na radnici, bohuzel svuj nazor mam a jestli sis nekdy vsiml, tak ods pro mne modla fakt neni, zrovna vanek je za trest... akorat to jsou casto priposranci s divnejma kamaradama a je to dost smutek...
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    HABRENKA: to se mozna snazi, ale vysledek zadnej, naopak stromy se maj kacet a TSK si dělá co chce, odbor zivotniho prostredi MC P2 nevim co dela a Cernochova ted zíra, ze jsou lidi nasrany :) kovbojka nekovbojka.. proste ze strany statni spravy a nakonec i samospravy nezvladnuta situace a tak prichazi na radu obcanskej odpor, byt na poslední chvili. A je docela prirozeny, ze se zeleni stavi do prvni linie a jsou soucasti obcansky koalice (socani maj odbory a odska podnikatele, nic novyho pod Sluncem).

    nepracujes nahodou na odboru zivotniho prostredi MC P2?
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    SPIPI: no, tak mimo jine se cernochova uz nekolik let snazi o prevedeni chodniku z majteku magistratu k MC... to tak pro zacatek... ona sama iniciativa v belgicky zacala tim, ze to vedi uz pul roku, ale jak se z toho stala vec verejnejsi, tak nastoupila diplomacie... a co by se udelalo, stavebni povoleni nebylo vydano, ona toho mc vic moc delat nemuze, tim, ze to neni "jeji"... nedelala bych z toho tak cernobilou kovbojku, jen mne pobavila ta nahoda pred volbama...
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    HABRENKA: Michal Uhl (29. září): "Na zasedani zastupitelstva jsem se dozvedel, ze MC Praha 2 o kaceni stromu v Belgicke ulici vi dlouho. Pro me osobne dost prekvapeni... Sice to zadna komise neprojednavala, rada o tom nehlasovala a zastupitelstvo nebylo informovano, ale tim se nebudeme zatezovat. A kdyz "se" o tom tak dlouho vedelo, tak je skoda, ze se verejnost, ani zastupitele nedozvedeli, co se pro zachranu stromu v Belgicke dobreho udelalo..."

    nevim no, asi máš lepší zdroje :)
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    SPIPI: pockej, jak nevedi :D? vzdyt se k tomu vyjadrovali ze nekdy pred necelym rokem cca :-D, to neni otazka poslednich par tydnu prave...
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    HABRENKA: tvému smyslu pro humor asi nerozumim :) a když o něčem nevědí sami radní (jaký zápis máš na mysli?), tak jak o tom mají vědět běžní občané?
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    SPIPI: no... je to proste nahoda... zvlast kdyz uz se to resilo pred pul rokem ;-), takze se o projektu vedelo a zapisy z rad jsou verejny... ale hodi se to ted, nahodou ;-)
    hele je dobre, ze se veci resi, ale tohle proste pobavilo no... praha2.zeleni.cz/wp-content/uploads/Volební-noviny-SZ.pdf
    jsem zvedava, jak to tam dopadne, mne treba zahrebska fakt neurazi, belgicka neni uplne dobre resena
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam