• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JARKA1MKRÁLOVSKÉ VINOHRADY - oficiální zastoupení pražské čtvrti zde na nyxu
    Bydlíte na Vinohradech? Především na těch pražských Královských? Máte zážitky, vzpomínky, které se vážou na toto kouzelné místo? Znáte dobré podniky? Podělte se o cokoli, co se k Vinohradům váže...

    !!!NA NÁSTĚNCE STÁLE DOPLŇOVANÁ DATABÁZE HOSPOD A VINOHRADSKÝCH PODNIKŮ!!!
    (Všichni, kdož se v tomto klubu zmiňujete o svých oblíbených vinohradských podnicích, přikládejte prosím ke svým referencím také bližší údaje (ceny, druh piva, kuchyně, obsluha, vybavení atp.) a aspoň něco jako adresu!)


    www.vinohrady.cz
    rozbalit záhlaví
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    CUBICULA: Yuniku.
    CUBICULA
    CUBICULA --- ---
    Zdravíčko,

    kam přes oběd na kvalitní maso kolem míráku? Ideálně farmářský, ale né nutně. Jde spíš o místo kde se na maso soustředí a maj ho kvalitní.

    Dík
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    HABRENKA: dobře děláš :) jenom se mi fakt nezdá ta velikost těch samostojných, ale ok, když to komwag říká... :)
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    KID_MCHUTT: koukala jsem i na stránky komwagu pro jistotu... ty podzemky jsou fakt minimálne 3kubikove a kontaky samostojne 1. ale to je fuk. Je to hnusný a hlavně tam házej krámy podniky jen proto, že za to nemusí platit a tak to je pořád plný a zabordeleny. Za mne fakt podzemky lepší, ale nejdou dělat všude zejo. ale mit kontaky na tridenej na kazdym rohu tu fakt nejak mit nechci. mj nedávno nám před vchod domu hodila uklízečka nějaký lepší rezidentky 5 pytlů odpadu. navíc byla tak blba,že tam byly tašky z rohlíku se jménem a adresou... to je další level místní odpadkový negramotnosti. desny. vychutnala jsem si ji, přiznávám.
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    HABRENKA: ty kontejnery, které byly původně, nemají objem 1m3. A ty podzemní, soudě dle toho, jak to vypadá, když ho vytáhnou, jsou o něco menší. Ono by to až tolik nevadilo, kdyby byly na každém (třeba druhém) rohu, tak jako předtím.

    I debilech, kteří ucpou hrdlo netřeba se bavit :)

    Jako jedinou výhodu tam vidím to, že i když by nějaký debil hodil dovnitř sirku nebo zapálené cosi, hořet to nebude.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    tyhle kontejnery mě nutí stárnout...

    Občas mám chut počkat až to někdo ucpe 2m dlouhym kartonem a pak ho "at gunpoint" dovezt domu a nutit ho sledovat jak mu podpaluju děti :/
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    KID_MCHUTT: myslíš ty velkoobjemove 1m3 kontejnery,co jsou nahrazeny podzemníma o objemech 3-5m3? nebo myslíš jen liny dementy co ucpou hrdlo a pak to naházej okolo ☺. uprimne ty podzemky vitam. vejde se tam toho vic a vypadá to nesrovnatelne lip, nemluve o tom,že je žádnej debil nevyhazi na ulici nebo neodbrzdi a nepošle na vylet... problém hospod co k nim házej přepravky bordelu bohužel zůstává...
    IFKA
    IFKA --- ---
    KID_MCHUTT: mám zmizely postupně hned dvoje nejbližší. moc fajn, to ty zbývající jistě nebudou přeplněný.
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    CMLKA: lidi z toho tahali bordel a není tu na ne ani vhodný místo. btw co bylo na dvojce tam bylo navíc načerno.
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    KID_MCHUTT: stejně jako se zrušily velkoobjemové kontejnery na tříděný odpad a místo nich se nařídko daly menší podzemní...
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    CMLKA: lidi do toho házeli oblečení, tak se to zrušilo, no.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    Ty jo, vsimla jsem si, ze mi z okoli zmizely kontaky na textil :( jeden jsem mela na Vinohradsky a druhej za rohem na Orionce a uz tam nejsou, co to je za nekazen? :)
    ENT
    ENT --- ---
    Diky za doporuceni, nakonec jsem vybral (v rychlosti-nestíhal jsem a šel okolo:D) café Plečnik přímo na Jiřáku. Čaj do hrnku, ale milá obsluha a fajn prostředí s tlumeným světlem, žádný holý zdi a zářivky.

    A přidávám tip na dobrý bistro na rohu Laubova/Jiřák - Happy Bean. Pivko nemaj točený (lahváč Kozel 32,-, Plzeň v plechu 45,- ), ale nabízej Prosecco z Prosekárny, sendviče (wrapy, quesadilly), Burgery (se seitanem a chutney a s tempehem) ... . Já ochutnal nachos, cuketový placky a wrap se seitanem. Všechno moc dobrý. Ceny v normě. Milá obsluha. Vše je vegan, ale doporučuju i karnistům - ty jídla jsou v takový sympatický lepší FF formě, nachos bohatě sypaný "cheddarem" a fazolema - dobrá volba na vyprošťovací chálky po mejdanu.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    V Manesce jsou (byvaly) dve:

    Čajovna pod Stromem čajovým
    http://www.cajovnapodstromem.cz/

    Vinohradská čajovna - Čajovny v Praze
    http://cajovny.gpage.cz/cajovny/vinohradska-cajovna

    Ale zkusenosti neposlouzim, caji nerozumim, ackoli zelenej chlemtam po hektolitrech.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    KID_MCHUTT: pořád tam je, ale s čajema to tam nijak slavný nikdy nebylo...

    ENT: http://www.teatao.cz/
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    GILLIATT: je tam pořád
    GILLIATT
    GILLIATT --- ---
    RYBKA: bývala viď? Já si vůbec nemůžu vybavit, že bych ji tam v poslední době viděla, ale možné je všechno.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    ENT: V Mánesce bývala čajovna.
    GILLIATT
    GILLIATT --- ---
    ENT: co třeba Prádelna café - ale čaj bude asi jen do hrnku
    Prádelna Café - Nekuřácká kavárna, klidné prostředí - Slavíkova 21, Praha 2
    http://www.pradelna-cafe.cz/onas.php
    ENT
    ENT --- ---
    Máte tucha, kde se dá jít kolem Jiřáku se slečnou na konvici dobrýho čaje?
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam