• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JARKA1MKRÁLOVSKÉ VINOHRADY - oficiální zastoupení pražské čtvrti zde na nyxu
    Bydlíte na Vinohradech? Především na těch pražských Královských? Máte zážitky, vzpomínky, které se vážou na toto kouzelné místo? Znáte dobré podniky? Podělte se o cokoli, co se k Vinohradům váže...

    !!!NA NÁSTĚNCE STÁLE DOPLŇOVANÁ DATABÁZE HOSPOD A VINOHRADSKÝCH PODNIKŮ!!!
    (Všichni, kdož se v tomto klubu zmiňujete o svých oblíbených vinohradských podnicích, přikládejte prosím ke svým referencím také bližší údaje (ceny, druh piva, kuchyně, obsluha, vybavení atp.) a aspoň něco jako adresu!)


    www.vinohrady.cz
    rozbalit záhlaví
    VOJTASAN
    VOJTASAN --- ---
    Mě docela mrzí, že nezůstala zachována tahle zahradní restaurace pivovaru. Nevíte, kdy přesně třeba byla zrušena? Zajímalo by mě více info k ní, kdy někdo měl. Třeba co to bylo na konci té zahrady, ten "zámeček".



    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    vidite na tohle? melo by to bejt takovy to interaktivni panoramo:
    https://photos.app.goo.gl/bpV4qC7Cr6kyLPCt7
    vytvoreno 2013
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    S161: hezkypekne! :-D jasne, vzpominam si, ze jsem jeste pred par lety vytah na strechu nekoho "z ulice" :-D jeste dalsich 5-10 let zpatky to byla moje oblibena kratochvile
    S161
    S161 --- ---
    MR_DAN: HA! Tak to jsi byl nejspis ty, s kym jsem tak pred peti a vice lety vyrazil z Pivo a párek s lahvacema na střechu Vodarny, pro me neskutecnej zážitek ;)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    btw kdyz uz tu vidim tu vodarnu, tak se podelim o nejakou aktualni zajimavost...
    ve vodarne jsem zil od svych cca 3 do 20 let, rodice tam porad bydli, jsou tam 4 byty a neprekonatelny vyhled ze strechy :-)
    nedavno na magistratu vzniknul projekt "Hydropolis" v ramci ktereho se bude vez a areal vodaren rekonstruovat .. jedine, co jsem k tomu nasel je tohle: https://z-m-www.facebook.com/jan.chabr.radni/posts/976846536016721
    stavajici najemnici dostanou nahradni byty a tim bude jednou provzdy konec bydleni ve vodarenske vezi :-)
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    1910 - Vinohradska x Jicinska

    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    Většina Vinohrad byla postavená mezi rokama 1895-1910, dá se to částečně dosledovat třeba tady:

    Dvě Prahy
    https://app.iprpraha.cz/apl/app/dveprahy/
    EDASX
    EDASX --- ---
    KU_RE: jakou knihu
    KU_RE
    KU_RE --- ---
    1891 byla dokoncena vodarenska vez
    1897 zacala jezdit elektricka
    http://towns.hiu.cas.cz/mapy.php?loc=V - z tehle supr map lze vycist ze 1905 uz bylo ty zastavby na Korunni vic, takze fotka bude z prelomu stoleti.
    vim ze mame doma nekde knihu o Vinohradech a tam jsou snad vsechny domy i s rokem vystavby, takze by slo urcit presneji.
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    PUEBLO: a na Vinohradech zacala elektricka draha fungovat v roce 1897
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    tohle k tomu někde píšou (ale to úplně nevysvětluje, ze kdy je ta fotka..)
    Před 129 lety, dne 18. července 1891, vyjela do pražských ulic první elektrická tramvaj a stala se jednou z největších kuriozit pražské jubilejní výstavy. O historii tramvajové dopravy v Praze více v Pestrém týdnu ze dne 12. 7. 1941
    PUEBLO
    PUEBLO --- ---
    Cca z jakého roku to je prosím?
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    CEEFA: BOD
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    NE7RA: sumavska?
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    Maly Quiz

    tak jak se dnes jmenuje tato zastavka? :)

    KORA
    KORA --- ---
    zdravím, může někdo doporučit spolehlivou čistírnu? (potřebuji především přírodní materiály)
    díky předem
    IOT_JH
    IOT_JH --- ---
    BEHALA_LETEM: aha, no vidíš. to je zajímavý. Teď už zase chutná jinak, pořád mi moc nejede.
    BEHALA_LETEM
    BEHALA_LETEM --- ---
    IOT_JH: Vinohrady jsou jediný místo v Praze, který dostává vodu ze všech tří zdrojů (Káraný, Želiv, Podolí), a kde přesně teče která záleží na tlaku v jednotlivejch přivaděčích v konkrétním dnu, takže je klidně možný, že se ti to přesouvá sem a tam.
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    IOT_JH: se mi stalo nějak na přelomu léta a podzimu. Bylo to fakt ibtenzivní, ale trvalo to jen den-dva
    IOT_JH
    IOT_JH --- ---
    Nemate pocit, ze je voda z vodovodu poslednich par dni nejak jinak chlorovana? Ze hned po napusteni treba do sklenice smrdi jinak nez driv?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam