• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HERKULESNIKON - klub majitelu a priznivcu nejlepsich fotaku
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    BOYLER: Sig 15-30/3.5-4.5 EX DG :)
    BOYLER
    BOYLER --- ---
    OT_: pořád si říkám, jestli ho tak nutně potřebuju ,))
    OT_
    OT_ --- ---
    BOYLER: Nyxí rada je koupit Nikkor 24/2,8

    Tyhle levné zoomy budou hrozné bláto, ne?
    BOYLER
    BOYLER --- ---
    Chtěl bych si pořídit pro NIKON F-501 nějaký zoom 18-35mm a stojím před otázkou.
    Voigtlander Ultragon 19-35mm f/3.5-4.5
    nebo
    Sigma AF 18-35mm f/3.5-4.5 D ASPHERICAL
    Máte někdo zkušenost?
    MINER
    MINER --- ---
    Nechce někdo 128 GB 1200 Mb/s write CFexpress Type B card Sandisk Extreme PRO?

    Bohužel jsem si nevšiml, že potřebuji Type A:) Dmnt, no…

    Koupil jsem to levně (nový), za 3k, a ještě sundám 20 %, pokud to někdo chce, abych to nemusel vracet. Kdyžtak pošta. Konec hlášení.
    ALKALOID
    ALKALOID --- ---
    XMEDA: spis pani tusila
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Na noseni mam nejradsi Velbon Ultra Maxi i, kterej uz se asi 10 let nevyrabi, ale je presne co jsem leta shanel a jeste me stal jen ctyri stovky, protoze aukro haluz a pani vubec netusila :)
    Velbon ULTRA MAXi | 📸 Megapixel
    https://www.megapixel.cz/velbon-ultra-maxi
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ad maly cestovni - poridil jsem a docela si oblibil cinsky Aoka CMP163C
    na vetsinu veci mi to bohate staci a hlavne se mi vetsinou nechce nosit velky/tezky
    REPLIKANT
    REPLIKANT --- ---
    KOTILION: Mam kdyz tak na prodej Manfrotto Element Carbon, ten je ve 100%, nepouzivanej, nahrazen Gitzo Traveller, na moji D5 s F1,4 sklama nebyl ten Element s kulovkou, dostacujici, F100 mam taky, to bude v poho, a samozrejme jak pisou kluci nize na co s jakym sklem… Pak mam noname cinu hlunik hodne vysokej (bez stredovky cca 175cm, se stredovkou 215cm) a se starou tricestnou Manfrotto hlavou, fotil jsem tim architekturu a interiery… nahrazen Gitzo Mountineer L. Kdyz tak posta (jeste sem neudelal foto a trziste, soon…).
    OT_
    OT_ --- ---
    KOTILION: Tak záleží na co. Na cestování, pro jistotu, kdybych ho potřeboval, mám nějaký Rollei Traveller, který se vejde do příručáku do letadla a když ho nevytáhnu úplně na max a dávám na to max 85 mm objektiv tak je v poho. Na cestách ho používám i se středoformátem a stál myslím patnáct stovek. Když jdu někam cílené fotit se stativem, tak beru manfrotto 055, nebo menší manfrotto 190 (nebo nějaké jejich čínské klony).
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    KOTILION: Spis rekni co na to davas za objektivy, jestli fotis i nejaky dlouhy expozice, jak to muze byt dlouhy a tezky, jak to musi byt minimalne vysoky a kolik na to mas financi. Stativu je lepsi mit vic. Neco masivniho tezkyho i neco malyho na cesty.
    MAJA
    MAJA --- ---
    Měl bych jeden olítaný, ale funkční Nikon D4, kdyby měl někdo zájem.
    KOTILION
    KOTILION --- ---
    Ahoj,
    Doporucite mi nejaky stativ pro Nikon f100?
    idealne nejaky lehky,skladny, stabilni. S rozumnym pomerem cena/vykon. Klidne z druhe ruky.
    Diky
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    SPIKE411: Na zoom, 28 a zrcadlo mám zájemce.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Měl byste někdo zájem o něco z toho? Všechno je to tak rok 2008-2010 tipuju.

    Nikkor AF-S VR 70-300mm f/4.5-5.6 G IF-ED
    Nikkor AF 28mm f/2.8 D
    Nikkor AF 50mm f/1.4 D
    Bleks SB-600 včetně pouzdra a stojánku
    Opteka 500mm f/8 HD, zrcadlový obejktiv, T mount, s redukcí na F mount

    Uvnitř v těch nikkorech se najdou nějaká smítka. Nemám žádné tělo, abych posoudil, nakolik se to projeví na fotce.
    Clona u té padesátky asi funguje jen do f/8, na f/11-16 už se ty lamely nedovírají. A taky je tam asi největší smítko.

    Za ten zoom bych si představoval tak 2000 Kč, pevné po 1000 Kč, blesk za 500 Kč, zrcadlo klidně daruju jako bonus.

    Předání Holešovice, Strašnice popř. někde na metru v centru apod.
    ALKALOID
    ALKALOID --- ---
    nechcete někdo Z 85/1,8, koupenou v lednu 2023 ve stavu nového kusu s komplet balenim?
    MAJA
    MAJA --- ---
    REPLIKANT: tohle ale není nic jedinečného :-) Moje D4 je odrbaná, gumy lepené (už jsem jí tak koupil) a kdybych to chtěl dát dohromady (a přežil ošoupanou barvu na hranách) tak jsem v tom tak za 5 tisíc. A koukám, že za 27kKč koupím třeba bazarovou D4s v pěkném stavu ....
    REPLIKANT
    REPLIKANT --- ---
    MAJA: Hele takhle premejslet nemuzes…. ja mam trsatko na basskytaru za 35$.. kus plastu, ale jedinecnej
    MAJA
    MAJA --- ---
    REPLIKANT: díky za info. Já právě nacházím věci za cenu kolem 30 USD za jednu krytku - potřebuju kryt ETH/HDMI a na 10pin konektor. Nějak se mi právě nechce dávat cca 60 doláčů za 2 kousky gumy/plastu.
    REPLIKANT
    REPLIKANT --- ---
    MAJA: Z offiko Nikonu mi poslaly co sehnali ve svete, ale bylo to drahy a nemam vsechny… (1200,- za predni grip na prave ruce a par okolo), ale uz je to vic jak rok…
    MAJA
    MAJA --- ---
    Z mojí odrbané D4 začínají odpadat gumové krytky konektorů - poradíte, kde rozumně splašit náhradní ???
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam