• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    Studená vlockova blemta je moje noční můra z dětství. To se vezmou ty obří vločky se zatuchlou pachuti (co jsme dávali králíkům), naspod se kydne džem a zalije se to mlékem. Případně se dají přidat i hrozinky nebo pořádně hořké vlasaky, pokud je potomek nerad. Necháte přes noc odstát, aby se to důkladně rozmachalo, rozblemtalo a oslizlo.

    Et voila! Ráno máte delikátní zdravou krmi radost pohledět!
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    APRILMOUSE: No a co něco na tento způsob? Domácí instantní? Na ráno by mohla stačit a superzdravou pak můžeš vařit, když je čas...

    Je to fajn i na svačinu do kanclu, ty kupované jsou nechutně sladké.

    Home-Made.Cz: Domácí instatní ovesná kaše
    http://www.home-made.cz/2013/11/domaci-instatni-ovesna-kase.html?m=1
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    REONA: ji, jednu dobu jsem si je dělala, ráno v práci ohřála v mikrovlnce a šlo to :)
    REONA
    REONA --- ---
    Ta kase namacena pres noc se da pak hodit do mikrovlnky, je to asi nejrychlejsi verze teple ranni kase (cetla jsem, nezkousela). Pak ty instantni, no.
    Ja jsem si kvuli kasim koupila mlekovar a jsem spokojena, ale asi to nesplnuje podminku rychlosti.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    APRILMOUSE: ponorný mixer stačí

    A jinak drsňáci dělají i ovesnou kaši naslano se špekem, cibulkou a sádlem
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    APRILMOUSE: tuhle varenou kasi mi tata delaval casto, kdyz jsem prisla vecer z treninku.. bylo to uplny pohlazeni do bricha po dvou hodinach tezky fyzicky driny :)
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    BRUKEV: zatím kaše teplá, ale ted jsme spolu řešili ty studené kaše a vyzkoušíme, ale musím zajet pořídit jemnější vločky a chia semínka :) Mixér mám jen ponorný a přijde mi, že ze všeho dělá atomický sliz jenom :)

    Nejvíc mě zaujala varianta opražit na pánvi a pak dolejvat mlíko a vařit do smetanova, uvidíme!
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    APRILMOUSE: já si tímhle prošel, výstupy z mého bádání:

    1) kaše musí být teplá, nebo stačí studená?
    2) pokud studená stačí, připrav večer. Jen na to padne pár dnů, než nejdeš poměr mléko a vločky. Jak to moc ztuhne a je to jak beton, tak to nepozřu taky:) Kombinuju vločky, mléko, med, před jídlem doplním o ovoce/rozinky/čkokoládu, atd.
    3) rychlá studená je taky proveditelná v mixeru, ale to zase nepozře každý. Pokud syn třeba chodí i do posilky, bude z šejku vločky, mléko, tvaroh + banány, med, kýho šlaka nadšený.

    4) teplá buď vařit, ják se psalo níže a tam je imho základ vločky/mléko/máslo/med dostatečný.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Cemix zase dělá směsi, který se zalejou vodou, nejchaj odstát a je z toho prima beton.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    jinak DMko dela takovy snidanovy kase, jsou to vlastne rozemlety vlocky uz se susenym ovocem a myslim bud chia nebo jeste necim, temer na prasek, a to se cele jen zaleje vodou/mlekem
    LIENEN
    LIENEN --- ---
    LIENEN: Omylem jsem smazala předchozí příspěvek. Uhm. Tak znova odkaz na Semix. http://www.zdravyzivot.com/
    LIENEN
    LIENEN --- ---
    LIENEN: A pro úplnost dodám, že ty porce jsou na mně celkem malý, takže do misky přidávám trochu těch jemných vloček z Lidlu, zaleju dohromady horkou vodou a za 3 minuty jím.
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    EDERA: odkaz ukládám, ten vypadá teda fakt dobře. No my teprv začínáme, starší jí ochotně cokoliv, co vypadá zdravě, mladší to jí, protože to jí brácha, takže začneme pomalu teplou sladkou klasikou :) A když se to ujme, tak začnu improvizovat.
    EDERA
    EDERA --- ---
    APRILMOUSE: Schválně to ale vyzkoušejte, není to zdaleka tak strašný, jak to zní, i když teda osobně bych tomu "kaše" neříkala (kaše je pro mě něco, co je teplý).
    12 zdravých ovesných kaší, které nemusíte vařit | Čarujeme
    http://carujeme.cz/12-zdravych-ovesnych-kasi-ktere-nemusite-varit/
    Dají se použít i jakékoliv jiné vločky (já používám bezlepkové jáhlové).
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    MAAJAA: jo Nomina kaše doporučuju a mají nejen ovesnou.
    MAAJAA
    MAAJAA --- ---
    APRILMOUSE: neslazená "instantní" = rychlá ovesná kaše je např. nomina ovesná http://www.nominal.cz/cerealni_kase/3-ovesna-kase.html dochutit je možná dle vlastní volby medem, oříšky atp. hustoutu si taky člověk vyzkouší sám, vyhoda je, že se jen zaleje (doporučuji teplé mléko, ale jde to i vodou) a za chvilku je hotová =)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Nevite nekdo jak je pdporena ta teorie o vyzive jak pise PAKOBYLKA: ? To by me docela zajimalo, jestli to ma fakt jinou vyzivovou hodnotu.
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    GILLIATT: ta vypadá dobře, ale časově nezapadá do mýho možnýho ranního prostoru :)
    GILLIATT
    GILLIATT --- ---
    APRILMOUSE: Dobrá kaše je podle kluků v akci:
    Ovesná kaše s jablky — Kluci v akci — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/porady/10084897100-kluci-v-akci/1137-recepty/1078-ovesna-kase-s-jablky/
    Určitě jemné vločky, ty se skoro vařit nemusí, mají je i Albertu.
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    KASUMI: vyzkouším, díky :) co bych pro ně neudělala :) No právě varianta celonočního namáčení se mi nějak.. příčí :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam