• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    KOCHANSKA_CH: Ještě aby nedošlo k záměně, mluvilm skutečně o bramborových plackách (tj. brambory, mouka, vejce pečené na sucho), ne o bramborácích. Ty jsou docela klasika. Ale mně se tu nahromadily právě ty placky, jako příloha mi to přijde dost exotické (něco na způsob Indie?), tak se ptám...
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    GLOBALISTA: V nějaké směsi s kysaným zelím a slaninou?
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    Napadá vás, prosím, nějaká úprava kuřecích prsou (ideálně na kousky), která by se hodila k bramborovým plackám?
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    Nevite nekdo, kde by se v Praze dal koupit Yuzu citrus?
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    KASUMI: pro porovnání na e-shopu tohle balení španělský ptáček za 109... A obecně ty varianty bez přílohy nejsou tak příšerný. Resp. stojí to stejně, ale neplatíš to za rejži, ale za maso s omáčkou ;)
    SAAYURI
    SAAYURI --- ---
    KASUMI: Jojo, na Hradcansky v obchode Bez lepku nebo tak :) Jeste mam klasicky sklenice, ty jsou prej lepsi :)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    SAAYURI: Koukam, ze ti to uz nekdo radil
    Ja na to narazila v patek ve sklizeno
    Velkej vyber, za me plus bez lepku
    Ale teda slusna cena...

    BUNDA
    BUNDA --- ---
    MOUNTBATTEN: jj šlehačku jsem zkoušel díky doporučení tady u Nyxu a super. Je to rychlovka. Tvarůžky, smetana, cibule, česnek a kmín. Za pár dní luxus.
    FITH
    FITH --- ---
    MOUNTBATTEN: Prosim recept,neznam,rada vyzkousim,diky :o)
    PEPITO
    PEPITO --- ---
    MIST: Asi jsem četl ob řádek :-) host, neznající českou kuchyni. Pardon. Mno k nám když přivedla jedna z dcer vegetariánského Inda, tak jsem jim uvařil bramborové taštičky s povidly a smaženou strouhankou...
    MUZA
    MUZA --- ---
    MOUNTBATTEN: diiik! To vypada dost zajimave, urco vyzkousim... Uz mam nalozeno, ale priste prubnu slehacku...
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    MUZA: tvaruzky? Do slehacky s kminem!
    jako neni to cesnek,ale aspon to neni Xta variace na nalozim tvaruzky do oleje s necim:)
    Jen tou tucnou smetanou se ztraci dietni efekt tvaruzku:)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MUZA: oregáno a nebo rozmarýn.
    MUZA
    MUZA --- ---
    BUNDA: a nakou bylinky k tem susenym rajcatum? Moc s bylinkama neumim...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FAT: Magdaléna Dobromila ;-)

    9. Kuřata s omáčkou z rajských jablek.
    Kuřátka buď uvař v hovězí polívce nebo je nech na novém másle dusit; potom uvař ve víně dvě nebo tři rajská jablka, dej k tomu jednu ostrouhanou, ve smetaně máčenou žemličku, přilej ještě trochu hovězí polívky, dej trochu květu, trochu nasekané citronové kůry a lot cukru, rozmíchej to a proceď na kuřátka.

    56. Kapoun s mušlemi.
    Upeč čistě obraného kapouna jak obyčejně na rožni nebo na pekáči; mušle nejdříve dobře otři suchým šatem, potom je umej ve
    vině, dej je na rendlík s kouskem másla, přikrej je pokličkou, dej pod ně uhlíčko a nech je tak dlouho dusit, až se začnou otvírat; pak na ně nalej‘ půl žejdlíka vína, půl žejdlíka hovězí polívky a dej k tomu trochu citronové kůry a trochu květu; omej 3 pěkné sardele, utři je s kouskem nového másla, dej to do hrnečku, přidej k tomu tři žloutky a malou vařečičku bílé mouky, rozetři to s několika lžícemi studeného vína, rozkloktej s tím tu polívku smíšenou s vínem na mušlích a nech to ještě trochu spejchnout; nyní dej kapouna na mísu do prostřed, mušle okolo, polej to omáčkou a nes to na stůl.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    MUZA: sušená rajčata, jalapeňos či feferonka.
    MUZA
    MUZA --- ---
    Nakladam doma tvaruzky, prokladam cibulkou, mleta sladka paprika a drceny kmin, olej...

    Ted bych chtela jeste udelat variantu s cesnekem... Ale chtelo by to jeste neco... Poradite?
    Zatim zvazuji susena rajcata...
    FAT
    FAT --- ---
    PEPITO: :-) Tradiční české jídlo...
    Promiň, nedalo mi to.
    :-)
    MIST
    MIST --- ---
    FATBOZZ: OT - ale na veceri jsem ho zvala ja, ne ona
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    MIST: Kdyby varila dcera, tak ji nikdy nevdam ;DDDD
    Tak ji to musis naucit a ne to dělat za ní :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam