• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    87HIGHFLYER: ja mam doma vzdy aspon trochu prachu ze susenejch hub (suseny houby s trochou hruby soli poradne potrapim v kafe mlejnu a toho dam zdibec do zakladu k omackam i polivkam. Neco jako libecek co davam taky do vseho. Kdyz ti dojdou suseny houby nebo nechodis do lesa casto tak muzes v asijskejch surovinach koupit suseny houby a provest to samy z nich..
    NECRO_BUTCHER
    NECRO_BUTCHER --- ---
    87HIGHFLYER: heh, asi pouze klasické české zavařované hříbky(houby) na slakdokyselo.. V linkovaném produkru je v základu olej, ocet, víno, petžel, česnek, sůl a pepř.. cz alternativa se většinou dělá s hořč. sem., kopr, cibule, česnek, mrkev, celer, cukr, ocet, voda - dělaný spíš na kyselo, ("hlavně aby ty houby nebyly moc cejtit".. :-D )
    Asi udělal nějakej svar z zel. vývaru a bylyn, a zalil tim čerstvý houby a zavařil..
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    Nevíte jestli existuje nějaká česká alternativa k tomuhle?
    NUT CONDIPIU' FUNGHI PORC 130G - Parafarmaci | Starbene.it
    https://www.starbene.it/parafarmaci/nut-condipiu-funghi-porc-130g-921114171
    Je to super jako základ do omáček, když zrovna člověk nemá čerstvý nebo sušený lesní houby. Nějak se mi to nedaří googlit.
    LILINKA6423
    LILINKA6423 --- ---
    ADELHAIDA: Jako příloha mrkev upečená v balíčku z alobalu s kmínem, tymiánem, máslem a bílým vínem (v receptu je chardonay) + pepř a sůl
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ADELHAIDA: pokud máte rádi vietnamskou kuchyni, tak naložit s bílou ředkví.

    Plus indové z ní dělají dobré placky a la bramborák.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    ADELHAIDA: ultimátní to moc není, ale jedlé dosti:
    mrkev nastrouháme jako na salát a na pánvi na másle pohoníme do skoro měkka
    utřeme česnek se solí a smícháme s hustým jogurtem, přidáme vychladnou mrkev, zamícháme, posypeme nasekanou mátou

    recept je od turecké tchýně naší neteře, ujíždím na tom :)
    GILLIATT
    GILLIATT --- ---
    ADELHAIDA: o vikendu jsme zrovna delali hovezi v mrkvi (z krku) a bylo to strasne dobry, lepsi nez s veprovym..
    Cerstvou mrkev taky nemuzu...pridavam do zeleninovych placicek, pak mam rada smetanove brambory s mrkvi - brambory na tenke platky, mrkev, porek, zalit zakysanou a normalni smetanou, pekacek prekryt alobalem a "uvarit" v troube. Fajn je taky zadelavana mrkev jako priloha a do bramboracky ji padne dost.
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Tchánovi se zase urodilo strašně moc mrkve. Jakože obří moc dobrý mrkve. Nemůžu jíst mrkev syrovou, svědí mě z ní pusa, takže bych potřebovala recepty s tepelnou úpravou. Vepřový s mrkví a bramborama, carrot cake, mrkvová krémová polívka, mrkvový hranolky, to znám. Máte prosím nějaký ultimátní mrkvový recepty?
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Z cukety se daji delat na snidani hnizda. Z cukety vyrobit nudle (spiralizer), vytvarovat do tvaru hnizda, do toho vyklepnout vajicko.
    IVUSHA
    IVUSHA --- ---
    SAL: semínka vybírám.
    Kdyby měl někdo zájem o přesnější recepty, tak je mám doma a mohu poslat:-). Tady jsem jen z hlavy napsala ve zkratce.
    SAL
    SAL --- ---
    IVUSHA: Musí se z tý cukety vybrat asi semínka že? Nebo ji tam dáváš i s nima?
    IVUSHA
    IVUSHA --- ---
    Sic jdu pozdě, tak mé oblíbené cuketové recepty jsou:
    Nastrouhaná cuketa smíchaná s nivou, vajíčkem, strouhankou, bylinky dle libosti, v sezóně přidávám i houby. Dát na plech vymazaný česnekem a upéct. Jím to s bramborem či samotné.

    Cuketové lasagne, vrstvím s boloňskou omáčkou a tvarohem se strouhanou mozarelou.

    Cuketa na kostičky dušená na cibulce, kopr. Pak to stáhnu z ohně, zamíchám zakysandu a zakápnu citronem. Dá se jíst za tepla jako příloha či za studena jako salát. Já k tomu jím sázené vejce. Tak zpracovávám i patyzon.
    TESSS
    TESSS --- ---
    VSICHNIMAME: dik, znam, ale chtela jsem neco jineho. Takze jsem to vyresila cuketovym nakypem z pradobrot. A salat bude zitra, nove se mi tu zjevily brambory :)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    Kdyz sem pracoval v "koncentracnim tabore", tak sem delal staff lunch vzdycky kdyz nam zbyly z cuket (1 tydne). Byly jako jedna z priloh. Ja je podelne rozriz, vydlabal, vymackal vodu a nandal do nich mlety s korenim, rejzi, susenejma rajcatama a dlabanim a zasypal strouhankou. Vsichni kolegove meli popaleny patra jak to zrali moc rychle kdyz to vyslo z trouby...
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    Na tu cuketu tu nekdo daval dobrej tip cuketa ala testo na pizzu bez mouky. Je to trivialni. Cuketa pepr sul vejce tvrdej sejr olej
    http://www.varilamysicka.cz/zdrave-recepty/cuketova-pizza tady podrobnejs
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Jinak cuketa - opéct na másle/olivovém oleji s troškou česneku a použít jako přlohu.

    Případně orestovat s česnekem a cibulkou, podlít troškou bílého, přidat na závěr bazalku nebo jiné bejlí a pak to smchat s těstovinama a posypat parmezánem. Volitelně k tomu přidat rajčata.

    Velkou vydlabat, vydlabané maso udusit na cibulce, přidat česnek a mleté maso a bylinky, přpadně rajčata a zapéct.

    Přidat do quiche

    Grilovanou smíchat do zeleninového salátu

    Rattatoulie

    nakrájet či naspirálovat na cuketové nudle.

    Jak připravit cuketové nudle – wikiHow
    https://www.wikihow.cz/Jak-p%C5%99ipravit-cuketov%C3%A9-nudle

    a vždycky se dá nakrájet na klínky, smíchat s jarní cibulkou, promazat kimčchi pastou (zázvor, česnek, korejské papričky, rybí omáčka) a nechat chvíli proležet a postupně zkvasit - patř to mezi sezonní kimčchi, které se jí hned další den
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    TESSS: repno-bramborovy salát, znáš ode mě. Cuketu nevím, většinou ji že zoufalství ugriluju, případně s další zeleninou pridávám k těstovinam primavera.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TESSS: jak je velká ta cuketa?

    Pokud se ti nechce dělat jen řepný salát, pečená řepa + zálivka, nebo k tomu ještě cibuli, přpadně petrželku, tak do toho (řepa+ cibule+ zálivka + petrželka) hoď ještě cherry rajčátka a uvařenou drobnozrnnou čočku. A nech to rozležet.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    Ja delam z repy nejradsi salat. Upecu v alobalu, oloupu, nastrouham nahrubo, sul pepr med ocet citron stava olej a do toho ctvrtkrouzky cibule a do lednice... no a druhej den to je pak nemalej herak
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam