• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    TESSS
    TESSS --- ---
    ZUZKAOU: ve skutecnosti budu asi kupovat min
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: přebytečný celer patří do polévky, celerového salátů, remulady a nebo do celerovych řízků k tomu salátu.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TESSS: hele 400 g salátu ziskas když uvaříš 1 menší mrkev, jednu petržel a plátek celeru tlustý zhruba jak hubený malíček + 3 větší brambory+ 2 vajíčka a dle libosti prihodis dvě lžíce mraženého hrášku.

    TESSS
    TESSS --- ---
    TRISSIE: dobre budu specificistejsi, Zadne maso, cibule, majonezy spi min nez vic. Vim, ze skvely maji v Beroune na namesti, ale jezdit tam jen kvuli salatu?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    TESSS: aniž bych chtěla spouštět flejm, asi by to chtělo specifikovat, co v tom salátu mít chceš a co naopak ne - ať tě někdo nepošle pro svůj oblíbený židovský, když ty bys radši s uzeným :-)
    TESSS
    TESSS --- ---
    Vim, ze trochu brzy, ale mate v Praze tip na dobry braborovy salat? Chci tak max 400gr, takze na domaci vyrobu to neni.
    AIJA
    AIJA --- ---
    MONROE:
    Crhákovic Krámek, Edvarda Beneše 2497, 678 01 Blansko
    Objednají ti to z farmboxu, když nebudou zrovna mít, ale teď mají jen bio a ten je dost drahý.
    AIJA
    AIJA --- ---
    MONROE:
    Víš kde je u vás Crhákovic krámek?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MONROE: hele jestli to chceš kvůli tomu železu, tak rostlinné se blbě vstřebává i ve zdravých střevech.

    Vegani sice plní internety tím, jak stačí rostlinné zdroje, ale ti příčetní suplementují. Takže pokud to chceš řešit stravou, tak potřebuejš ta vejce a játra (kde jsou navíc B vitamín, kterej to vstřebávání podporuje).
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MONROE: Na blanensku se poptej, jestli ho nemají někde ve zdravé výživě, kde berou i zeleninu a nebo jestli tam někde máte bedýnkový systém...

    Jinak budou ho teď mít někteří na Zelňáku.
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Normální je taková světle žlutá a ta mi teda špagetuje skvěle (peču normálně nahoru řezem teda..) a ted jsem koupila v Bille nějaký tři takový strakatý zelenožlutý.. ty teda jsou trošku horší, ale víceméně to je taky použitelné. Stály totiž 1 ks 14 Kč, nech jim to tam :D Dneska chci jednu udělat zapečenou s pestem a sýrem :)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    TRISSIE: já ji měla z Bykoše, tak bych doufala, že tam to mají ošéfovaný :D ale vzhledem k tomu, že to byla už druhá jejich dýně (nepočítám ty mexické na vydlabávání, jenom ty, co tam měli fakt uvedené na jídlo), co se nedala jíst, tak to mají prostě asi jenom na dekoraci nebo nevím...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    DEVIL: já kupuju v místních zahradnictvích, tak i to může hrát roli, že je zralá a ne podtržená...
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    DEVIL: byla poměrně malá, jánevím tak 30 cm na dýlku? Holt asi špatnej oddíl.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    TRISSIE: ja sem ji nikdy nejed, nez do ty doby, co sem nastoupil do vegetariansky kuchyne a tam sem objevil ze neco takovyho je. pecu ji jen jak sem odkoukal. mozna zalezi jak je dyne velka. ja vetsinou kupuju ty mensi, protoze maj lepsi chut. vetsi sou takovy vodnatejsi. tady sou ale xindli a namisto za kus to prodavaj na vahu! v torontu na marketu to bylo za kus. fakt smejdi
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    prostě měla Quanti asi nějakou blbou nedozrálou dýni.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    DEVIL: v tom to nebude, já ji peču 40 minut řezem nahoru a měkká je až až...
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    QUANTI: no to musis prave. kdyz ji obratis na ten papir, tak ta voda co je vevnitr se tam uzavre a to rychlejs zmasli dyni. perskej zid v jedny restauraci mi to vyklopil. tesilo ho, ze to setri energii (v ty kuchyni jela trouba 17 hodin denne lol)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    DEVIL: to jsem všechno udělala, akorát řezem nahoru teda, ale to bych se divila, že by to mělo až takovej vliv...
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    QUANTI: a peces ji v celku? rozrizni dyni napul podelne, podlabni ven strivka, zevnitr nasol napepri a naolejuj a pak rozrizlou stranou poloz na pecici papir na plech
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    Já jsem ji akorát posledně pekla přes hodinu a furt byla tvrdá a nedobrá...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam