• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    Mám od tchána přísun domácích králíků. Vždycky k tomu jsou přiložený játra a ledvinky.

    Ze svého paleo období vím, jak výživný jsou v vnitřnosti a jak zásadní je, aby byly v bio kvalitě.

    ALE

    Já jsem nikdy nepřekonala iracionální odpor to konzumovat v poznatelným stavu ( polívka, na pánvičce, dril), zvedá mi to kufr.

    ale i já i malá dcera milujeme paštiky. Takže mě dnes osvítilo. Máte někdo “fool proof” recept/metodu na králičí paštiku v malém množství (tzn. z jednoho kusu jater a 2x ledvina a srdce).

    ??

    Teď to na tajňáka dávám psovi do granulí a to mi přijde vlastně dost škoda .

    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    GEISHA: bez ztráry kytičky mrazím pyré... a mrazím i syrové noky z rozmrazeného pyré, ač to už by se nemělo, ale zatím všichni žijem :-)
    teda z pečené dýně, ne z vařené.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    GEISHA: Nemoučnatí, právě jsem spotřebovala poslední loňskou dávku.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    GEISHA: já teď obdržela recept na noky, takže budu dělat pyré a zmrazím noky :-)
    RUZOVYKOLOUSEK
    RUZOVYKOLOUSEK --- ---
    Tak dá se udělat aj burek, z části jogurtu..
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    87HIGHFLYER: jako jo, jen je na to už poněkud zima, přechozí kilovka padla na tzaziki
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    MOIRAIN: tarator, tzatziky, chlodnik.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    BONEMINA: tak jako dneska to zpracovat nemusím, ale spíše rychleji, než pomaleji, oficiálně prochází zítra, ale tyhle kysané věci vydrží nějakou dobu
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    MOIRAIN: Potřebuješ to zpracovat rychle a vše? Co třeba vykapat na labneh, naložit do oleje, spotřebovávat průběžně? Pro sebe bych to sice z větší části rozmixovala na lassí, ale to je sladké.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    prosím o tip co se skoro kilem tučnějšího jogurtu (tj. i víc věcí), spíš ne sladké, toho moc nesním a jsem na to sama
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    Napíši i sem. Prosim daruji dva lístky do divadla Minor na zítřejší představení pro děti: O veliké repe od 9:30. Lístek je jeden pro dospělého s jeden pro dítě. Měl by někdo zájem? Bohužel se nemůžeme dostavit. Kdyby měl někdo zájem, napište do pošty, pošlu zaplacené listky emailem, škoda to nevyužít.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    LA_BETE: ty polomekky z obchodaku sou imho konzervovany sirou. stejne jako se sirou konzervuje treba jabkova stava, kde se vysiri demizon.
    musis je peclive prebrat, aby tam nebyly spory plisne. umejt je a vysusit a pak je jen nariznout a pecku vyndat, ale nerozpulit je. zustane pak vetsi hmota co se nepresusi. pomalu susit na nejnizsi stupen v pootevreny troube. pak je babicka dycky posrsila sprejem s vodou pred uplnym dosusenim. skladovat pak v zaviracich pixlach, nebo nakladackach s vickem
    BAILAMARCIA
    BAILAMARCIA --- ---
    BONEMINA: to vypadá jako ten majonézovej salát v HIMYM :-o :-D
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    LA_BETE: ja je mam ve sklenici v lednici, zasroubovane a dobry. Nasla jsem ted i lonske ve skrince nad sporakem a nic jim nebylo.
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    Mám dotaz na sušení švestek. Chci nasusit nejake do zásoby. Jenže vždycky je mam spíš vysušenější, ale nejvíc mi chutnají takové ty poloměkké co se dají koupit v pytlíku v obchoďáku, ale bojím se, že bez nějaké konzervace mi zplesniví. Máte na to nějaký tip?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GEISHA: no oni všichni, včetně Finů a Poláků byly součástí ruské říše minimálně čtyři generace ...
    HELOUN
    HELOUN --- ---
    GEISHA: Ja jsem tedy presvedcena, ze je to rusky recept, ale ne ze by to nebylo fuk :)
    Kazdopadne kdyz tu vidim tu chvalu, tak mi neda nezminit, ze moje ruska kamaradka to pri ruznych prilezitostech dela pravidelne a ma to tedy velky uspech, akorat ze max. u poloviny lidi, ta druha to stejne intenzivne nedava (mne se z toho treba regulerne navaluje). A nemyslim, ze by to bylo provedenim, spis je to jedno z tech specifickych jidel, ktery clovek bud miluje nebo nesnasi, takze bych radila nejdriv vyzkouset nejake male mnozstvi.
    AIJA
    AIJA --- ---
    GENEVIEVE:
    Zelí z řepy je taky dobrý. Knedlo, vepřo řepo:-)
    GALE
    GALE --- ---
    GENEVIEVE: Finský salát Rosolli. Podobný našemu bramborovému a doplněný o řepu a sledě. Řepy se dává stejné množství jako brambor.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ještě tu nepadlo zkvasit (je skvělá a univerzální, jak sama, tak ve směsích...).

    řepa je fajn když se pečená přidá do hummusu.

    je z ní dobré rissotto

    a když člověk neví co s nějakou zeleninou, tak stačí zeptat ottolengiho, ten už něco zajimai vymyslel
    Yotam Ottolenghi’s beetroot recipes | Vegetables | The Guardian
    https://www.theguardian.com/...eetroot-recipes-yotam-ottolenghi-salad-side-quinoa-chinese-pork-belly

    jo a sled v kožichu je skvělý, i případně bez sledě, jen jako salát s vajíčkem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam