• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    MOODYCAT: muzes zrat pecenace. jakoukoliv rybu i s kostma nakrajenou dle tvy libosti usmaz v trojobalu, v hrnci svar tobe chutnej lak ze soli octa vody cukru pepre novyho koreni a bobkovyho listu. vysmazeny vychladly ryby naskladej do sklenic, cibuli na tlusty kolecka proloz kusy ryb tak, aby se k sobe obalama neslepily. zalej vychladlym lakem, zavickuj a dej na tejden do lednice.
    lak vsechny kosti krom patere rozpusti. takhle se nejlip zpracujou kapri ocasy, co maj nejvic kosti a je to vomrd to obirat. my takhle delavali celyho vetsiho kapra a meli sme pecenace namisto utopencu
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    AIJA: "Tyhle ryby neměly by maso míti samou kost" :)
    AIJA
    AIJA --- ---
    MOODYCAT:
    prodává se to jako filet. A tyhle ryby fakt žádný zbatečný kosti nemají:-)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    AIJA: Stejne mi prijde zajimavy, jak vznikne takova ryba bez kosti...
    Jinak mam smulu v posledni dobe na pomerne kostnaty lososy a to uz se fakt ztraci benefit ty ryby, kdyz clovek pipla kosti, sloupava kuzi atd...
    AIJA
    AIJA --- ---
    Pokud někde narazíte na rybu keříčkovec červenolemý /clarias/...sumeček africký, tak kupte a ochutnejte. Skvělá ryba bez kostí. Brňákům poradím kde a za kolik:-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MOODYCAT: jako nesmíš volit okresní nemocici v Bialystoku. Ale takový Gdansk, jako sídlo všeho zlého euroliberálního... Mají tam moře. A tuleně!


    jinak skvělé golabki (plněné zelné listy) mají v The Borsch

    The Borsch
    https://theborsch.cz/
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    MOODYCAT: no nemůžeme všichni bydlet v Praze, to zase opatrně ;)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    KID_MCHUTT: Jestli je na výběr žít v Polsku bez lidských práv nebo v Ostravě, tak si vyberu nechat se střelit do hlavy :).
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    MOODYCAT: jako jo, jídlo dobrý, ale ti Poláci... :) leda se odstěhovat někam k Ostravě a jezdit tam jenom jíst... :)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    KID_MCHUTT: V Polsku mají i double filet-o-fish, kdyby mě tam neupálili u kůlu, tak bych tam snad i chtěla žít.
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    MOODYCAT: a v Polsku si to můžeš dát na spoustě míst v bufetu :) hned vedle pierogů
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    QUANTI: No já vidim, vidim, jen jsem v šoku, že to má název.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    KURE: I kuře může být vegan.
    KURE
    KURE --- ---
    MOODYCAT: COŽE? blasphemy!
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    MOODYCAT: chudák kuře... celý život vegam a pak tohle! :)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    CMLKA: V Icelandu se dá koupit i veganský kuře, nějaký mají taky v Albertu, je to dobrý.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    SARAJ: COŽE.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    CMLKA: to mě taky napadlo, veganský mletý určitě prubnu :))
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    QUANTI: A muzete otestovat i treba nahrazky masa, udelat si beyond burgr muze bejt u super zabava, maji i klobasky myslim a dalsi veci...jo a lidl sem koukala ma nejaky "mlety"
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    NYA: Ty jo, tak to me taky zaujalo. Ja zrovna porad hledam inspiraci na bezmasa jidla
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam