• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ADELHAIDA: Podepisuju v plném rozsahu :-) a taky jsem to myslel na kurcicku z pánve (iPhone opravil na kurvicku :-))

    Mimochodem. Jak moc “zdravé” jsou takové ty ryby z konzerv a nakladane? Ja bych mel jít víc ryb, ale proste nemám na to, abych kupoval čerstvý. Takže mi jde o rybičky z Lidlu v rajcatove omáčce, tunak, matjesy v oleji a tak… nebo je to víc škody než užitku?
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    LADY_MYSKA: Nikdy v životě jsem nevyhodil to, na čem se peklo maso.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ETERNITY: Jj, podle ni tohle a jeste veprove v mrkvi
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    LADY_MYSKA: samo, ze s cibuli (mixuju)
    Tohle je fakt overena topovka https://www.kucharkaprodceru.cz/veprova-pecene-recept/
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Dnes delam veprovou peceni. Stavu s ni delate s cibuli ( na ktere se pekla) a nebo vyhazujete?
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    MOODYCAT: nekdy vod vynalezu mycky :-) navic pokud chci vic porci tak je toho smodrchani na muj vkus moc
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    DEVIL: Ja jsem nekuzovy clovek, stahuju ji i z kapra nebo pstruha, ale doporucim to sousedce:)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ETERNITY: muzes si to ozvlastnit a udelat si salmon kuzi nebo jakoukoliv rybi kuzi krupavou. misto kurcicky mas krupavej chips z ty kuze. je to teda vomrd to cistit od masa, pak susit a nakonec smazit. zkousel sem to dvakrat a vzdycky me to sralo, na to, jaka je to picovina, ktera parkrat chrupne a je po srande. ale je to jako mega dobry a nakonec utilizujes v podstate celou rybu
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    ADELHAIDA: jojo, beru, to byla jen volná asociace:)
    Asi si dneska udělám porcované filé s brkaší:)
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    ETERNITY: Jen pro pořádek uvádím, že ryby mám ráda na všechny způsoby, a že rybou s kůrčičkou jsem myslela třeba pstruha po mlynářsku:-)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    TRISSIE: Ja jsem asi petilety dite :D. Rybi prsty bych jedla furt. Lososa jenom sezehlyho na smrt.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ETERNITY: je to loterie, jedno ze čtyř dětí ty geny podědilo (takže když jsem doma jen s ní, můžem debužírovat na všech těch divných věcech, co ostatní nechtěj) :-)
    Ale jako že mi nikdo neužírá suši, to taky má něco do sebe :-)
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    ETERNITY: Kecam vlastne. Ty rybi prsty mi neji. Alespon jsou vsechny MOJE!
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    TRISSIE: Tak to ja mam v tomhle evidentne stesti, ji mi vsechno. (a rybi prsty si teda pripominam u nakupu sama - guilty pleasure:)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ETERNITY: bohužel dost dětí je v tomhle konzervativních a fakt to filé s kůrčičkou preferujou :-(

    (trpím. lososa mi parchanti odsunujou na kraj talíře, kdežto pitomou tresku v těstíčku si přidaj a o rybí prsty si rovnou řeknou, když plánuju nákup. ale protože cílem je dostat do nich ryby a ne si užívat scény u večeře, tak holt smažím tresku v těstíčku a v duchu nadávám, proč zrovna ta jídelně-experimentátorská část genů je očividně recesivní).
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    ETERNITY: Vska ja s tebou prave souhlasim, prihodila jsem jeste "chutnat" :).
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    MOODYCAT: Ja vim, co znamena vychucena, ale je to hnusne slovo. Bud je ochucena dobre, nebo spatne:)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    ETERNITY: Ja to delam podle toho, zda varim pro sebe nebo pro nekoho jinyho :D. Pro ostatni lidi to pripravuju "tak, jak se to ma", pro sebe se snazim kazdy maso vcetne ryb sezehnout na uhel :D.

    Vychucena, chutnat (ve smyslu "chutnal jsem tu polivku"), za to by se melo veset za palce do pruvanu.
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    ADELHAIDA: Ted jsi mi pripomnela sousedku - kucharku ve skolni jidelne - co si u nas vcera do pulnoci stezovala, ze musela varit rybu (takove ty typicke kostky zasypane necim a syrem s bramborovou kasi, ze skoly to asi zname vsichni). Horlila, ze ryba musi byt vysmazena a vychucena! (boze, jak ja nesnasim slovo vychucena) Jak to nema kurcicku, neni to podle ni k jidlu.
    A cele to uzavrela tim, ze prohlasila, ze vsem tem nasim rybam bez kurcicky by bylo lip ve vode!!

    Asi budou kurcickari a papilotari. Ja toho jejiho pstruha z fritaku znasilneneho peti druhy koreni taky docela lituju:)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    SIRIUS: Tyjo, since when je myti obri misy jednodussi nez utrhnout kousek papiru a zasmodrchat na konci.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam