• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    DOOMBRINGER: víno? :-)
    QUIP
    QUIP --- ---
    DOOMBRINGER: Udelat z toho falesne brusinky ke svickove. Udelat z toho domaci zmrzlinu, rybizove ovocne knedliky (no asi ne z 10 kilo), nebo cele nerozmackane kulicky promichat trochu s cukrem a dat do mrazaku. (neprimrznou tolik k sobe) a pozdeji je muzes pouzit treba na upeceni bublaniny.
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    Mám asi 10 kg různobarevného rybízu.
    Nějaký nápad co z toho kromě marmelády a sirupu?
    Díky.
    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    S2FI: mmm....většinou tak nějak baj voko, podle chuti a zásob:) ale primárně burákový máslo, sojovka, voda 1:1:1, řekněme třeba pět lžic. jednu lžíci octa, cca jednu sesamovýho oleje (na chuť), půl až celá limeta, stroužek česneku, lžičku nastrouhanýho zázvoru, něco drcenejch buráků (pokud nemáš crunchy máslo), trošku medu to případně snese a v případě zájmu něco srirachy
    S2FI
    S2FI --- ---
    KAKIHARA: můžeš pls lehce upřesnit poměry jednotlivých složek v té omáčce z bur. másla? díky
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    ZUZKAOU: ha! a pak ze to italove NIKDY nejedi s vidlickou A LZICI tady je videt ze po lzici take sahnou! :O) potesilo... ja to tak jim nejradeji... vyuka z detstvi se nezapomene...
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ZUZKAOU: do toho ještě prijdej okurku, super svěží jídlo:)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FAT: pokud ti to nejde namotat a pokud ti to cáká všude okolo, tak to prostě neděláš dobře.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FAT: těstoviny se vaří al dente proto, že se pak ještě dodělají v omáčce. POkud se ti lámou, místo toho aby se ohýbaly, tak to je nedovařený...

    viz třeba sem, máš tam pak i to namotávání a správnou strutkru omáčky, aby to drželo a necákalo.

    CÓMO HACER PASTA A LA AMATRICIANA (RECETA TRADICIONAL ITALIANA) 🍝 PIZZAMETRO
    https://www.youtube.com/watch?v=vs7d_LrbRNk


    Řídké omáčky chceš vařit k něčemu, do čeho se nasáknou- knedlík, pečivo, pohanka či jiné zrní, nebo třeba i brambor, když se rozmačká. Na těstoviny všeho druhu chceš omáčky které je obalí
    FAT
    FAT --- ---
    ZUZKAOU: Fakt vařím už tak dlouho těstoviny al dente, že alespoň tuším, co to znamená a jak to vypadá. Omáčka měla konzistenci dobrou, krásné držela, navíc v ní byl i strouhaný parmazán, napůl rozpuštěný, takže fakt držela. No, musím se zamyslet, kde soudruzi z NDR...
    😉
    FAT
    FAT --- ---
    ZUZKAOU: Jo, to se řekne "normálně na vidličku"... Mám asi málo široké mezery mezi bodcema a navíc je to, i dobře uvařené, poněkud méně ohebné. Ládoval jsem to do sebe o samotě, tak jsem si různé společenské přešlapy odpustil.
    😄
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FAT: normálně namotat na vidličku a mít dostatečně emulgovanou omáčku, aby držela na těstovině a necákala moc :-D
    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    ZUZKAOU: ze sobích nudlí dělám salát, na způsob poké. Jen tu omáčku dělám z burákovýho másla (+sojovky, trochu sezamovýho oleje, limetka, rejžovej ocet....) V těchhle teplotách je to skvělý.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    studený soba nudle!

    Omáčku jsem dělalal sojovka, instantní daši, citron, sůl, cukr, sezamový olej a trocha chilli oleje. Na to jarní cibzlku a opražený, podrcený sezam.

    Sobanudle uvařit, propláchnout studenou, smíchat s omáčkou a na talíři posypat posypkama. do 5 minut hotový. Kdo chce bílkovinu, přidá k tomu vajíčko.
    FAT
    FAT --- ---
    Viděl jsem minule v obchodě bucatini. Vzpomněl jsem si na makarony a koupil jsem si je. Dneska jsem si je vařil k nějakému kuřecímu, ale jde mi o to, jak je správně jíst, aby člověk obstál i ve slušné společnosti bez znehodnocení oděvu?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LADY_MYSKA: opečená jitrnice s lepenicí ♥️
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    já dneska dělala marockou rajčatovou a salát s řepou. Byl to blbej nápad, řepu je třeba upéct :-D
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    LADY_MYSKA: u nas jede cokoli, co jde nacpat do crock potu. A idealne s prilohou, kvuli niz nemusim byt v kuchyni (nebo co se vari bez dohledu).
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Vlastne tu mam jeste posledni sklenici kysaneho zeli a v lidlu meli jitrnice, takze obdoba bucku, zeli a brambor
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    JAJITA: co chces porad vymyslet.. vubec netusim, co varit pristi tyden. Karbenatky z kapusty budu delat zitra a nebo v noci, takze nakyp nekdy v tydnu, asi ve stredu, ale co do stredy a po ni
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam