• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    RUTHLESS: to ne :) ja myslela, ze to bude nejaky tydenni akce nebo tak
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KASUMI: jako az do vanoc?
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    TRISSIE: to ted delala mama! To bylo famozni. To je super napad.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    RUTHLESS: ha, a co rozpeky?
    Domácí rozpeky neboli vdolky | Recepty na každý den
    https://www.receptynakazdyden.cz/recept/rozpeky-vdolky/

    (teď je někdo linkoval v babicáriu, tak jsem si vzpomněla)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    jsem mimo prahu
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KASUMI: tak se stav do Ansamblu :-) budeme je tam mit ted na menu, dam vedet :-) (zacal jsem tam jdnou tydne pinglovat, protoze Karol potrebuje cas na syna a mne chybi gastro)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    NELLAS: jezis mnam
    KURE
    KURE --- ---
    RUTHLESS: a co opačnym směrem. knedliky nakrájet na kostky, maso natrhat, všechno smíchat dohromady, a podávat do mističek. jíst se to bude jen vidličkou na stojáka celkem v pohodě.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    RUTHLESS: Hele, vezmeš mističku, dospodu dáš zelí, na to pár knedlíků, zapíchneš vidličku... knedlík se klidně dá jíst rukou, a pak k tomu vybereš to zelí. Ale je to jen nápad, kontrolovat ti, jak to budeš dělat, nebudu :))
    MALKE
    MALKE --- ---
    RUTHLESS: Dělala jsem kdysi tohle, https://www.cuketka.cz/?p=3732 - podle mě ty knedlíčky nejsou špatnej nápad, s husou by určitě fungovaly, když tam bude i nějkej "marmeládovej" kontrast.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    NELLAS: to asi jo, ale to uz je zase docela klasickej servis style... My budeme spis prasit, si myslim :-) Ale samozrejme plneny knedliky se jedi vestoje s tlirkem rukou lip nez kachna se zelim a knedlem... A ten plnenyn knedlik mi teda neprijde nejak sexy :-/
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    NELLAS: na obalu od jedněch bramborových knedlíků v prášku byl recept na plněnou roládu, kdy se bramborové těsto naplnilo uzeným, zarolovalo a upeklo.

    To by taky mohlo dobře fungovat, a vešlo by se do toho víc náplně :-)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    NELLAS: Jinak koukám, že je to včetně obrázku okopírované odsud...
    Bramborové knedlíky plněné trhaným husím masem - Zájezdní hostinec U Jiskrů
    https://www.ujiskru.cz/2022/09/12/bramborove-knedliky-plnene-trhanym-husim-masem/
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    No a normálně jako plněné bramborové knedlíky by to nešlo?
    Třeba takhle? https://fresh.iprima.cz/recepty/bramborovy-knedlik-s-trhanym-husim-masem-a-cervene-brusinkove-zeli
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    tak ještě jednou, s novými nápady :-)

    dva plátky knedlíku spíchnout párátkem, aby se nerozpadaly. Půjde i s bramborovejma, ty se aspoň nerozmočí.
    a malej kulatej knedlík rozříznout, klidně i třeba trochu smáčknout vevnitř, aby se ti tam udělala mistička, a podle libosti přikrýt nebo nepřikrýt druhou půlkou.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    NELLAS: ech... to mám z toho, že to po sobě přepisuju.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    NELLAS: doufam, ze ne :D
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    TRISSIE: Ta Delirium ti tam skočila omylem, ne? :D
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    TRISSIE: no ale kdyz udelas platek, tak rozpadne jakoze rozmoci, si myslim :)

    Ale ten "bouchoř" by mohl fungovat. A ustrihnout vršek zbytek trochu vydlabat no.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    TRISSIE: me ted napadlo to udelat tak, ze udelam proste kulatej knedlik (nok, haha) a ten jakoze otevru jako na gulas v chlebu... Ale spis velikosti dvouhubek, aby to moc nepadalo...
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KURE: to se rozpadne, ne? :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam