• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEKlavir, dospeli zacatecnici
    JIKE
    JIKE --- ---
    co si o tom myslíte?

    CAP-ART - Centrum pro improvizaci v umění
    http://capart.stivin.cz/
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    MATEJAK: stejne siroky jsou, ale asi bych doporucovala neco s dynamikou uhozu (touch response)
    MATEJAK
    MATEJAK --- ---
    Chci si koupit klávesy Casio CTK 230 a naučit se na ně hrát. Chci se zeptat jestli mají stejně široké klávesy jako klavír. (Měl jsem totiž klávesy co měly takový hrozný pidiklávesky a na ně se těžko učí..;) )
    WENDIGO
    WENDIGO --- ---
    Tak jestli muzu se tu poptat v momentalne dobe v Praze shanim ladice [ [ OFFERING WORKNABÍZÍM PRÁCI: Hledam Ladice pian / Praha, Horni Pocernice ] ] a nekoho ochotneho ucit zacatecnika, profi lektora si dovoliut nemuzu takze spise nekoho kdo umi a chtel by si par korun privydelat [ [ OFFERING WORKNABÍZÍM PRÁCI: Vyuka hry na klavir / Praha ] ]
    Tak pokud by jste o nekom vedeli dejte vedet. Diky.
    MARWIN_KOVAREX
    MARWIN_KOVAREX --- ---
    SHILENEC: O konkrétní značce jsme se nebavili, ale tvrdil, že i s instalací to vyjde tak na 35k, což podle toho co jsem se zběžně díval celkem odpovídá.
    SHILENEC
    SHILENEC --- ---
    tak mi to prece nedalo, ale nasel jsem zatim jen UK firmu, ktera neco takoveho provadi:
    Convert your acoustic piano into a Silent Piano with MIDI in Acoustic Pianos - Fitting a Silent System in your piano
    http://www.a440.co.uk/silent-system-pianos.html
    SHILENEC
    SHILENEC --- ---
    MARWIN_KOVAREX: trochu jsem linej googlit - nejaky konkretni silent system ktery ti doporucil?
    MARWIN_KOVAREX
    MARWIN_KOVAREX --- ---
    Kdyby vás zajímal můj další výzkum ohledně silent klavírů, tak jsem s bavil s znamým profíkem, a podle očekávání jsem se dozvěděl, že nové silent klavíry za 120 tisíc jsou opravdu předražená věc, a že ve chvíli prodeje jeho cena klesne alespoň o 30k.

    Jako lepší možnost vypadá koupit starší klavír, udělat na něm generálku a nainstalovat do něj silent systém, cena poloviční(tk tak 60-65 k) a kvalita možná i větší.
    SHILENEC
    SHILENEC --- ---
    hola, nejake tipy na jazzovou literaturu? thx
    GROMKY
    GROMKY --- ---
    Ahoj, nabízím krátkodobé doučování hry na piano. Prosím do pošty. Hezký den M.
    MISERY
    MISERY --- ---
    NIKUSKA: Za 450,- jsem to našla i s poštovnym na www.bookdepository.com uplně nový, za 400,- bych to od tebe koupila, jestli je to v dobrym stavu, tedy není do not psáno a nemá to oslí uši :-)
    MARWIN_KOVAREX
    MARWIN_KOVAREX --- ---
    No, tady jsou nějaký český nabídky co jsem našel, prostě začátek na něco málo přes sto tisíc.
    Arnold Kinkal: Silent Piana Yamaha
    http://kinkalbrass.cz/cs/piana/yamaha-silent-piano.php
    Levné silent pianina a klavíry - nejlevnější silent pianina a klavíry | HLEDEJCENY.cz
    http://silent-pianina-a-klaviry.hledejceny.cz/?o=3
    FFIREWALL
    FFIREWALL --- ---
    SHILENEC: hezky kousek. V mem pripade, pokud bych si mohl neco takoveho dovolit (a nemuzu), by uz pote stacilo jen jedine..... umet na tom vubec hrat. :)
    MARWIN_KOVAREX
    MARWIN_KOVAREX --- ---
    SHILENEC: Ok, jestli si to koupím, tak vás pozvu si to vyzkoušet :)
    SHILENEC
    SHILENEC --- ---
    MARWIN_KOVAREX: zajimavy, uz jsem nasel nejaky vzorek:
    http://www.yamaha.com/yamahavgn/CDA/ContentDetail/ModelSeriesDetail.html?CNTID=5036166&CTID=5043098#

    Ale nevim, proste bych do toho stejne nesel (aspon dokud si to u nekoho neposlechnu) :)
    MARWIN_KOVAREX
    MARWIN_KOVAREX --- ---
    SHILENEC: Jenom abych to ujasnil, to silent piano je celopancer, normalni klavir,jen muzes navic cvicit i potichu, btw je tu nekdo kdo to ma?
    SHILENEC
    SHILENEC --- ---
    MARWIN_KOVAREX: osobne jsem se tomu chtel vyhnout a tak sel do celopancere. Tise jsem doufal, ze stejne jako sousedum vadi subbasove zvuky po 10te hodine, budou mit stejny pristup ke klaviru. (pozn. tak pozde vetsinou necvicim/nehraju)
    Nakonec to dopadlo tak, ze jednou o pul 10 zacali klepat na zed. Divne. Ztlumil jsem. Opet klepani. Nakonec jsem toho nechal, precejen se s nima takhle "dohadovat" je nesmysl.

    Dopad to ma takovy, ze budu cvicit dal, musim si jen udelat cas jindy a opatrne pretahovat aby si zvykli, ze do 10ty hodiny je to proste fuk.

    Elektricke piano je to, cemu se maximalne snazim vyhnout.. ;)
    NIKUSKA
    NIKUSKA --- ---
    MISERY: no je to normalne pro 2 ruce, celkem snadny, da se zahrat z listu. ale to se neda moc objektivne posoudit
    MARWIN_KOVAREX
    MARWIN_KOVAREX --- ---
    FFIREWALL: Jedna z možností je také to kombinované pianino, kde to umí hrát akusticky, a když se posune nějaká páčka, tak digitálně, takže na cvičení to má vlastnosti normální mechaniky, ale pořád si člověk může hrát i na normální akustiku, pak už záleží jen na kvalitě, protože i při normálním cvičení se člověk řídí hlavně tím zvukem co to vydává, a pokud se dlouhodobě naučí hrát podle nějakým způsobem špatné zpětné vazby nemusí to být úplně ono.

    Tyto kombinované nástroje jsou samozřejmě dražší, ale pořád to je levnější než zaplatit kolem 100k za odhlučnění
    FFIREWALL
    FFIREWALL --- ---
    MARWIN_KOVAREX: u me je to tak, ze ja mam jen onu moznost, kterou jsem napsal. A zadna jina varianta bohuzel neexistuje. ;)
    Ale obcas si tady u nas vsimam nejake nadsene holciny (tedy, nikdy jsem ji nevidel, jen slysim jeji piano), ktera do piana busi nekolik hodin v kuse, kdyz ma naladu. Tak piano zatim alespon posloucham. Nez si ho poridim na sluchatka, a zacnu se sam ucit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam