• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEKlavir, dospeli zacatecnici
    RAVENIUZ
    RAVENIUZ --- ---
    JUNGLER: pri stenach a rohoch sa zbieraju basy, cize, cim dalej od stien, tym menej dunenia. klapot klaves je prirodzeny, je to kladivkova mechanika.
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    Já jakožto super mega začátečník koupil YAMAHA - YDP 140c. A jsem zatím naprosto spokojen. Jenom při menších hlasitostech je slyšet spíš klapot kláves a při větších hlasitostech to zase podivně duní... což je možná zase dáno špatným umístěním.
    RAVENIUZ
    RAVENIUZ --- ---
    UNREALONE: hej, ono je to vramci pomeru cena/moznosti fajn. ono je to nastroj na nenarocne cvicenie, nie je vhodny na profi ucely, uz len preto, ze nema iny vystup ako sluchatkovy. pokial nie si na urovni druheho stupna ZUS, tak ti to moze stacit. pre vyssiu uroven uz tato mechanika nie je dostatocne rychla (konstrukcne obmedzenia, nechcem to tu rozpisovat).
    vlastne repraky maju skor ydp, clp, cvp serie (urcene na domace pouzitie), niektore z P serie. CP seria su stage piana urcene pre profi pouzitie a caste prenasanie. predpoklada sa, ze bude zapojeny na externy zvuk, cize interne repraky len zbytocne zvysuju hmotnost nastroja.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    RAVENIUZ: P85/95 mi přijde fajn. Na 95ku jsem koukal v obchodě a vypadá celkem solidně. Na klavír/klávesy jsem nikdy nehrál, takže když k tomu přijdu a párkrát brnknu do kláves tak mi to přijde všechno +/- stejné (tuhost kláves je jiná, ale co...) Koukal jsem třeba na CP33, což je asi minimálně o level výš, ale dávat 30tis za první nástroj s tím, že nevím co chci/potřebuju mi přijde zbytečné...navíc ty vyšší modely často nemaj vlastní repráčky...což bych uvítal i když nějaký bedny mám...

    pro člověka co už hraje nějaký čas to asi smysl má...
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    RAVENIUZ: ano, to jí taky říkám, radši víckrát kratší čas než se to snažit strhnout najednou před hodinou.....navíc ona je malá a nevydrží u toho koncentrovaná několik hodin....vlastně asi ani tu hodinu.....rozhodně jí nenutím direktivně, tresty nebo tak....ale beru to jako základ nějakého režimu ala "úkoly se píšou hned jak přijdeš ze školy"....mám zkušenost, že co je součástí režimu, to je podstatně míň konfliktní a jasně dané, takže to dítě vezme jako fakt....nemám náladu se s ní pokaždé dohadovat :-) po hodině obvykle věci zlepšuje tj. snaží se posunout na požadovaný level a když se to jakž takž povede, tak už skladby jen "přehrává" tj. opakuje, aby to dostala do ruky....rozhodně není super talent, spíš je paličatá a má sama snahu to zvládnout, pokořit...důvěrně to sama znám :-)
    RAVENIUZ
    RAVENIUZ --- ---
    urcite nenutit tak, aby sa jej to znechnutilo. skor motivovat. nie som sice vystudovany ucitel, ale par ziakov som mal. zaklad je, nejaka kontinuita, teda aby nastroj videla castejsie ako raz za tyzden, tesne pred hodinou. potom je rozdiel, ci cvici (teda cielavedome pracuje na zlepseni konkretnych veci), alebo si "len tak" hra. oboje treba vyvazene podporovat. a ohladom mnozstva hodin cvicenia, je to rozne, niekomu staci malo, niekomu nepomoze kvantum. radsej nech sa s prestavkami vracia ku klaviru, nez by sa nutila do trojhodinovej session, ktora ju nebavi a nie je koncentrovana.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    mám dotaz na učitele klavíru....myslíte, že je normální, aby dítě cvičilo řekněme 4x za týden ? připadá mi, že rodiče se dělí na dva tábory....ty co chtějí mít z dětí génie a nutí je cvičit denně fakt dlouho a na ty, kteří na to totálně dlabou a nechávají dítě, aby cvičilo jak uzná za vhodné tj. dítě ve finále cvičí málo až vůbec....snažím se jít střední cestou tj. chci, aby si dcera tak obden plus minus sedla ke klavíru a chvíli hrála...nemusí dlouho, někdy tam sedí 15 minut, někdy jí to chytne a hraje klidně hodinu,to je její volba....ale mám takový pocit, že když chce hrát na klavír, tak by to měla dělat aspoň v minimální míře "pořádně" a nekašlat na to.....vyslechla jsem si to, že jsem příliš náročná i to, že jsem nenáročná, když dítě nenutím cvičit hodinu.....
    RAVENIUZ
    RAVENIUZ --- ---
    ak digitalny klavir, v podstate nie je alternativa k yamahe. ak chcete "nabytkovu" verziu s pevnym stojanom, rozhodne sa oplati ist do CLP serie. ak staci stage piano bez pevneho stojanu, tak nieco z P serie (P120, P140 pripadne starsie P90). Pozor, tu spomenute P85 je lacny nastroj, odporucam naozaj len pri velmi obmedzenom rozpocte, nema zdaleka taku technologiu v mechanike a zvuku ako vyssie uvedene. z novsich nastrojov su skvele stage piana z CP (1, 5, 50) serie, ale ta uz ide cenovo hore.
    ak ina znacka, tak asi jedine Kawai, nieco z MP serie, prip. Kurzweil (aj ked u nas nema take zastupenie a podporu ako yamaha). Riesenie, aj ked drahe, moze byt aj Nord Piano.
    Rozhodne nebrat Casio, ci Korg (Korg robi dobre workstation synths, ale klavire nevedia).
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    No já si šetřím na clavinovu CLP-430 už mám asi 16 ze 43, takže si ještě chvilku na první klavír počkám :-(
    LOOLE
    LOOLE --- ---
    UNREALONE: Jo, to je dost možný, že Korgy a Rolandy na tom budou kvalitou asi líp, ale jsou právě výrazně dražší (nebo to tak aspoň bylo tenkrát, když jsem kupovala já). Yamaha mi příjde dobrá poměrem cena/výkon.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    LOOLE: teď jsem někde četl srovnání té Yamahy s podobným Korgem a psali o tom že Korg má lepší kladívkovou mechaniku a zvuk, ale údajně je to už starší model...a taky je dražší...prostě Yamaha zní docela dobře a cena je taky celkem OK...
    LOOLE
    LOOLE --- ---
    UNREALONE: Já mám doma Yamahu už 3. rok a jsem nadmíru spokojená. Když jsem tenkrát sháněla, měla jsem omezený rozpočet, takže moc na výběr nebylo, ale z toho, co jsem viděla:
    Casio na mě působilo dost "klávesovitě", Korg a Roland jsou výrazně dražší než ostatní... v té době jsem na výstavě objevila ještě najaké Orly Stage a to byla totální katastrofa, to s pianem nemělo snad nic společnýho. No a nejlíp na tom pro mě byla právě Yamaha.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    RAAJA: no rozpočet...tu Yamahu bych možná byl ochotný koupit i novou když neseženu v bazaru starší (p85/95) přijde mi to jako ideální poměr cena/výkon...možná bych zkusil "to samé zhruba stejně kvalitní" od jiné značky, ale výš s cenou bych radši už nešel...nevidím důvod proč...
    RAAJA
    RAAJA --- ---
    UNREALONE: otázka je taky kolik na to máte rozpočet....repráčky jsou spíše výhodou...není zapotřebí řešit externě zvuk...důležité je jak je vyvážená klaviatura a samo sebou zvuk...pokud byste byl velmi solventní a chtěl byste dokonalost pak je tu roland a jeho sada pián VL...je to dnes nejvyšší třída a myslím si že tímto směrem se budou ubrat všechny elektronické nástroje které "napodobují" emulují originální zvuk.....
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    UNREALONE: máme doma necelý rok yamahu ač teda jiný model a spokojenost...a i opticky to vypadá solidně...žádné "klávesy"
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    RAAJA: Korg má kamarád a tam mi trochu vadilo že to nemá vlastní repráčky, ale asi to není až taková překážka...
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    RAAJA: Yamaha na mě taky dělá klavírovitější a solidnější dojem...
    učitele bych potřeboval v Plzni...vypadá to že jedna známá to se mnou zkusí, ale i tak díky!

    btw jsi asi první na nyxu koho vidím někomu vykat :-)
    RAAJA
    RAAJA --- ---
    UNREALONE: zdravím casio nebrat ani za zlaté prase....yamaha je dobrá volba, ještě se koukněte na Korg ten má taky pár dobrejch stage piano...pokud hledáte učitele, jsem vám k dispozici...
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    Ahoj, koukám po digitálním piánu(stage-málo místa :-) ) pro začátečníka (sebe). Co nejvíc muziky za méně peněz.
    Priority vidím solidní zvuk, realistické klávesy, rád bych zabudované repráčky a asi metronom...jinak to nemusí mít moc funkcí navíc...
    Po lehkém serfování mi asi bude stačit bazarové (cena). Na netu jsem narazil na pár inzerátů - konkrétně mě zaujaly Yamaha P85 a Casio CDP200R - máte někdo zkušenosti s některým z nich?
    Mám představu tu, že asi nejdůležitější jsou "dospělé" klávesy (?).

    Plánuju si najít učitele aspoň na základy. Co jsem tak slyšel tak bývá nejlětší problém nezávislá hra levou a pravou rukou, tak chci někoho kdo mi poradí...
    KRTINKA
    KRTINKA --- ---
    Pro povinnou praxi z metodologie ve škole hledám nejlépe začátečníka na klavír, který by se chtěl učit hrát pod dohledem mojí a prof Barbory Krištofové. http://www.sejakova.cz/ Podminkou je moci chodit na pravidelné hodiny v pondělí od 16:10 do 16:55 na Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze 4 - Braníku. Nic za to nechci. Diky :) PS: uplne nejradsi bych nejakeho maleho klaviristu, tak 5-7 let ale trochu to hori tak si asi nebudu moct uplne vybirat :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam