• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEKlavir, dospeli zacatecnici
    LOOLE
    LOOLE --- ---
    UNREALONE: Já mám doma Yamahu už 3. rok a jsem nadmíru spokojená. Když jsem tenkrát sháněla, měla jsem omezený rozpočet, takže moc na výběr nebylo, ale z toho, co jsem viděla:
    Casio na mě působilo dost "klávesovitě", Korg a Roland jsou výrazně dražší než ostatní... v té době jsem na výstavě objevila ještě najaké Orly Stage a to byla totální katastrofa, to s pianem nemělo snad nic společnýho. No a nejlíp na tom pro mě byla právě Yamaha.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    RAAJA: no rozpočet...tu Yamahu bych možná byl ochotný koupit i novou když neseženu v bazaru starší (p85/95) přijde mi to jako ideální poměr cena/výkon...možná bych zkusil "to samé zhruba stejně kvalitní" od jiné značky, ale výš s cenou bych radši už nešel...nevidím důvod proč...
    RAAJA
    RAAJA --- ---
    UNREALONE: otázka je taky kolik na to máte rozpočet....repráčky jsou spíše výhodou...není zapotřebí řešit externě zvuk...důležité je jak je vyvážená klaviatura a samo sebou zvuk...pokud byste byl velmi solventní a chtěl byste dokonalost pak je tu roland a jeho sada pián VL...je to dnes nejvyšší třída a myslím si že tímto směrem se budou ubrat všechny elektronické nástroje které "napodobují" emulují originální zvuk.....
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    UNREALONE: máme doma necelý rok yamahu ač teda jiný model a spokojenost...a i opticky to vypadá solidně...žádné "klávesy"
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    RAAJA: Korg má kamarád a tam mi trochu vadilo že to nemá vlastní repráčky, ale asi to není až taková překážka...
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    RAAJA: Yamaha na mě taky dělá klavírovitější a solidnější dojem...
    učitele bych potřeboval v Plzni...vypadá to že jedna známá to se mnou zkusí, ale i tak díky!

    btw jsi asi první na nyxu koho vidím někomu vykat :-)
    RAAJA
    RAAJA --- ---
    UNREALONE: zdravím casio nebrat ani za zlaté prase....yamaha je dobrá volba, ještě se koukněte na Korg ten má taky pár dobrejch stage piano...pokud hledáte učitele, jsem vám k dispozici...
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    Ahoj, koukám po digitálním piánu(stage-málo místa :-) ) pro začátečníka (sebe). Co nejvíc muziky za méně peněz.
    Priority vidím solidní zvuk, realistické klávesy, rád bych zabudované repráčky a asi metronom...jinak to nemusí mít moc funkcí navíc...
    Po lehkém serfování mi asi bude stačit bazarové (cena). Na netu jsem narazil na pár inzerátů - konkrétně mě zaujaly Yamaha P85 a Casio CDP200R - máte někdo zkušenosti s některým z nich?
    Mám představu tu, že asi nejdůležitější jsou "dospělé" klávesy (?).

    Plánuju si najít učitele aspoň na základy. Co jsem tak slyšel tak bývá nejlětší problém nezávislá hra levou a pravou rukou, tak chci někoho kdo mi poradí...
    KRTINKA
    KRTINKA --- ---
    Pro povinnou praxi z metodologie ve škole hledám nejlépe začátečníka na klavír, který by se chtěl učit hrát pod dohledem mojí a prof Barbory Krištofové. http://www.sejakova.cz/ Podminkou je moci chodit na pravidelné hodiny v pondělí od 16:10 do 16:55 na Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze 4 - Braníku. Nic za to nechci. Diky :) PS: uplne nejradsi bych nejakeho maleho klaviristu, tak 5-7 let ale trochu to hori tak si asi nebudu moct uplne vybirat :D
    SHILENEC
    SHILENEC --- ---
    LEON_CHAMEAU: nz. sice hraju uz na klavir dlouho, ale proste na ty chybky je lepsi mechanik (ani ne tak ladic!). ten vi jak ma co fungovat a co proklepnout :) hodne stesti s vyberem.
    LEON_CHAMEAU
    LEON_CHAMEAU --- ---
    SHILENEC: Jasne, diky za tipy, na co si dat pozor, aspon viem, ze bez obhliadky na mieste sa to neobide.
    SHILENEC
    SHILENEC --- ---
    podle fotky stav nepozna asi ani odbornik :). bud vyraz sama nebo idealne sebou ladice/mechanika, ktery muze zkontrolovat stav primo na miste. na co si dat pozor dle mych zkusenosti:
    - zkontrolovat odskok klaves (jestli nektere nevisi) vcetne pouziti dostupnych pedalu
    - stav vyplne kolem klaves (zelena nebo cervena latka, muze byt napadena moly)
    - v jakem stavu je deska na ktere jsou struny (pancer to nejspis nebude, takze se muze casteji rozladovat a to je pak nanic)
    - jak se ti na nej hraje a v jakem je vizualnim stavu je imho az ta posledni starost

    dalsim potencialnim prusvihem je, ze pokud je piano zanedbane, tj. nikdo na nej pravidelne nehral, neni uz tuplem udrzovane (pravidelne ladeni, kontrola stavu, atd.)

    to ze je to vyhodny kauf neznamena, ze to ssebou neprinese dalsi problemy s opravami a ladenim. ja dal napriklad cca 25k za piano, ktere hralo celkem dobre (dvakrat jsem ho zkousel). pak se na to podival primo ladic a hlavne mechanik. no a uz se zacaly objevovat chybky a problemy, ktere pak znamenaly opravu cca 5-10 tisic.. to jen tak pro ilustraci, ze vyhodny nakup neni vzdy vyhra, zvlast u neceho, na co chces hrat a nemit to jen jako stojan pro noty a kytky :)
    LEON_CHAMEAU
    LEON_CHAMEAU --- ---
    MISERY: Prave to je mimo Prahu, tak zatial som si nechala poslat len fotky. Mal by to byt Petrof, "presnu znacku neviem".

    Este tu je otvorene.

    22.08.12 008.JPG (538459 B)
    MISERY
    MISERY --- ---
    LEON_CHAMEAU: Takhle podle fotky fakt těžko říct, ani značku nevíš. Byla sis na to zahrát?
    LEON_CHAMEAU
    LEON_CHAMEAU --- ---
    Dostala sa ku mne moznost kupit si toto pianino, za cenu 5-6 tisic Kc. Rozladene, poskodeny lak, ale inak by malo byt funkcne. Myslite, ze to je dobry kauf?


    RAAJA
    RAAJA --- ---
    5 borců, jedno piáno - návratdoreality.cz
    http://www.navratdoreality.cz/?p=view&id=14092
    QWIFF
    QWIFF --- ---
    MAJDALENKA1:
    zadarmo
    Furmanczyk Piano Academy - YouTube
    http://www.youtube.com/user/Lypur?feature=watch
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    já budu brzy potřebovat to samé, teda až mi někdo poradí jaký to piano pořídit :-D ...
    Kdysi jsem hrál, kdysi jsem i znal noty, ale pravděpodobně to budu potřebovat vzít všechno pěkně od začátku :)

    Praha
    NIMUI
    NIMUI --- ---
    MAJDALENKA1: Staci jeste prihodit KDE (je to jednodussi ;-)), tipuji Prahu...
    MAJDALENKA1
    MAJDALENKA1 --- ---
    sháním učitele/ku hry na klavír, jsem úplná začátečnice.. za rozumnou cenu, díky!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam