• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEKlavir, dospeli zacatecnici
    MISERY
    MISERY --- ---
    Jike: a ty zacinas hrat?
    JIKE
    JIKE --- ---
    jako asi by me to melo srat, ze z obou strany mejch prarodicu bylo kridlo, ja kbily tak cerny ptetrof, vsichni ho meli, ale spalili ho !!! doprdele... ale ty piana byly fpohode, jen se jim nikam nevesly,,, ;/ sakra,, proc zrovna ja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    JIKE
    JIKE --- ---
    je to takovy jako klasickej klavir v supermodernim designu, no trochu asi humus,,, ale ja nic jinyho delat nemuzu,, a uzmusim hrat ;/
    JIKE
    JIKE --- ---
    MISERY: je to celviano, od Casia ;/ ale nic jinyho delat nemuzu !!!! chteů bych poradny, ale namam na nej... chtel jsem puvodne v klasickym styylu, ale ja o musim prevazet... jink ma to prirozene vyvaazenou kladivkovou mechaniku, ZPI processor, s polynomickou interpolaci Zyotech - vim taky prd co to znamena... ale zvuk to ma lepsi nez ty brnkatka za 5k, a klavesy to ma presne takovy jako klasicky piano ;)))

    RETAL: ted to zlevnili na : 29.900,-
    MISERY
    MISERY --- ---
    Jike: no nazdarek :)
    Co to je za stroj proboha? :) A jestli to ma klavesy jak na klasickym pianu, tak tomu bych se tedy velice divila. Jediny klavesy co to maj fakt uplne jako klavir jsou Roland tusim ze A-90 a to jsou klavesy za 120.000,- (samozrejme jsou este lepsi, ale cenove nejlip dostupne jsou tyto)
    RETAL
    RETAL --- ---
    a cena?
    JIKE
    JIKE --- ---
    MISERY: hele gdo tu je ;)))
    jinak mam male reseni ;))))

    ja behem pristiho tydne, umistim ve svem pokojicku tohodle milacka
    dneska jsem (po 2 letech rozhodovani) a 3hodinach testovani, musel vybrat tyhle klavesy,, nebot na klavir nemam a ostatni sou silene drahy, a tohle je v akci..
    MISERY
    MISERY --- ---
    A hele klub o klaviru - BOOK! :)
    Jo varhany...chodim obcas hrat do kostela, je to fajn, super akustika, miluju to :)
    Jinak klavesy hmm...posledni dobou jsem si vsimla, ze rodice spis deckam koupej klavesy, nez klavir. Ja hraju na klavir od 3 let a i kdyz mi nasi pozdeji klavesy koupili, stejne me daleko vic bavi hrat na klavir. Na druhou stranu pokud komponuju, tak jsou klavesy k nezaplaceni :))) Ale ono je to asi penezma, rodice se boji koupit drahy klavir, kdyz klavesy stoji daleko min a buh vi, jestli to dite bude bavit. I kdyz na druhou stranu ja zastavam nazor, ze kdyz decko talent ma akorat je line, tak se trosku pritlacit ma. Pamatuju si na dobu, kdy me to skoro uplne prestalo bavit (nekdy ve dvanacti) a tata rekl ze proste hrat budu, at me ani nenapadne s tim skoncit. No a ted, kdyz mi bude 18, jsem rada, ze proste me nenechal s tim slehnout. Mimochodem nemate nekdo noty na Malaska? :)
    OLYFKA
    OLYFKA --- ---
    CARLOS
    CARLOS --- ---
    ENTECKA: Ty už se se mnou fakt nekamarádíš? :-(((
    CARLOS
    CARLOS --- ---
    ENTECKA, KLUZAU: Souhlas, co se pořadí učení týče...
    Jinak na varhanách je asi nejtěžší synchrnizovat ruce a nohy...teda aspoň pro mě...;o) Jinak je asi hlavní důraz v tom, že na varhanách nezáleží tolik na úderu (i když rozdíl samozřejmě patrný je)...spíš je asi největší rozdíl v prstokladu...když jsem se učil na varhany, tak to byl největší průser...u varhan je jediný pravidlo - važ to jak nejvíc to jde...na logický prstoklady se vykašli - hlavně vázat. A taky se tam hraje kloubama a tak vůbec...;o)
    JIKE
    JIKE --- ---
    hrani na klavir, na klavesy, na varhany,, to sou uplne odlisny veci,,, a neni to zadna prdel prechazet z jednoho na druhy,, anesnasim keJborDy ;o(
    ENTECKA
    ENTECKA --- ---
    kluzau: to se ti ani nemusi zdat, protoze to tak je ;)
    pizi: ty si este ani rozumne neodpovedel, co myslis tim "varhanni technika". a skutecne netusim, jak moc se ovladanim pitchbendu muzes naucit akordicky znacky a techniky uhozu.
    klavir a klavesy sou odlisny zalezitosti, tak nevim, proc je porad tak priblble spojujes
    KLUZAU
    KLUZAU --- ---
    podle toho, co chces s tema klavesama delat. Ale rekl bych ano, a zopakuju co sem tady psal. Prejit z piana na klavesy podstatne snadnejsi se mi zda nez naopak.
    PIZI
    PIZI --- ---
    Vy mi tedy tvrdite, ze techniky hrani na klavesy jsou jen podmnozinou technik hrani na klavir? Davam vam posledni sanci na rozumnou odpoved...
    KLUZAU
    KLUZAU --- ---
    nevim co je na ovladani pitchbendu tezkyho, mozna neco jo, ale to sou vsechno jen kosmeticky upravy. Ale jestli mas na mysli syntak (tvorba zvuku, ne melodie) , tak to je do jinyho auditka
    ENTECKA
    ENTECKA --- ---
    o pitchbendu tu precenebyla vubec rec.netusim, co myslis "varhanni technikou" a nechapu, co te vedlo k tak priblblemu dotazu..bavime se o tom, jestli se chce clovek naucit hrat a ne ovladat tlacitka. je skvely se v nich vyznat, ale k hrani ti moc nepomuzou. muzes zalozit keybordovej klub.
    PIZI
    PIZI --- ---
    KLUZAU: Kdyz mam klavir tak mi to staci na klavesy? Takze se na klaviru naucim i varhani techniku, pripadne praci s pitchbendem, atd?
    JIKE
    JIKE --- ---
    jak dlouho hraju? kdyz nepocitam minuly dva roky tak jen 10let ;/
    KLUZAU
    KLUZAU --- ---
    tri mesice ;)

    no, ze kdyz se chces naucit hrat na klavesy a klavir, a mas jen klavir, tak to de, ale kdyz chces na klavir, a mas jen klavesy, tak je to blby. Tak nejak?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam