• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEKlavir, dospeli zacatecnici
    JIKE
    JIKE --- ---
    a hlavne jet to takove me dusevni naplneni, romance lesa plneho napadaneho listi ;))) a v tom vanku klavir
    JIKE
    JIKE --- ---
    prave, ani to nemam kam dat viss?? jinak bych ho bral jako madika,, od kolika hraju?? ja zacal na fletnu asi v 6ti letech,, pak jsem po 7letech mel hrat na saxika a na trubku,, ale to me nebralo,,, tak jsem zacal drnkat na piano, ale s tim ze me profesori nenavideli, ze nic nezahraju podle not,, ne ze by.. ale ja si to podle not sesmolim, a pak uz nity nepotrebuju ;/ tak si jen tak komponuju ;)))
    MISERY
    MISERY --- ---
    Jike: no a kdy jsi zacal hrat?
    Ja hraju na klavir od tri let. Jinak nemam moc k temdle clavinolam duveru...tak me napadlo, vim o firme kde prodavaj renovovany klaviry, vysoce kvalitni za 30.000,- a to uz jsou fakt bezvadny pianina. Akorat ze to neprevezes uz tuplem no :))))
    JIKE
    JIKE --- ---
    JIKE
    JIKE --- ---
    az nekdy vyhraju prachy ,,neahodou, tak si koupim, barak, s halou, obroovskou,a kridlo jako svine velky,, ;)))
    ale te se neda holte nic delat ;/
    JIKE
    JIKE --- ---
    puvodne jsem mzslel AP-33 ale je moc draha, a neda se mo prevazet, a je to velky ;/

    JIKE
    JIKE --- ---
    MISERY: jak dlouho hrajes ty?
    JIKE
    JIKE --- ---
    MISERY: ;DDDDDDDDD taky se to takhle da rict ;))) asi po 2 letech pauzy, nebot se mi rozbilo pianko, a ja setril na novy ;( no jo,,,, ;/
    MISERY
    MISERY --- ---
    Jike: a ty zacinas hrat?
    JIKE
    JIKE --- ---
    jako asi by me to melo srat, ze z obou strany mejch prarodicu bylo kridlo, ja kbily tak cerny ptetrof, vsichni ho meli, ale spalili ho !!! doprdele... ale ty piana byly fpohode, jen se jim nikam nevesly,,, ;/ sakra,, proc zrovna ja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    JIKE
    JIKE --- ---
    je to takovy jako klasickej klavir v supermodernim designu, no trochu asi humus,,, ale ja nic jinyho delat nemuzu,, a uzmusim hrat ;/
    JIKE
    JIKE --- ---
    MISERY: je to celviano, od Casia ;/ ale nic jinyho delat nemuzu !!!! chteů bych poradny, ale namam na nej... chtel jsem puvodne v klasickym styylu, ale ja o musim prevazet... jink ma to prirozene vyvaazenou kladivkovou mechaniku, ZPI processor, s polynomickou interpolaci Zyotech - vim taky prd co to znamena... ale zvuk to ma lepsi nez ty brnkatka za 5k, a klavesy to ma presne takovy jako klasicky piano ;)))

    RETAL: ted to zlevnili na : 29.900,-
    MISERY
    MISERY --- ---
    Jike: no nazdarek :)
    Co to je za stroj proboha? :) A jestli to ma klavesy jak na klasickym pianu, tak tomu bych se tedy velice divila. Jediny klavesy co to maj fakt uplne jako klavir jsou Roland tusim ze A-90 a to jsou klavesy za 120.000,- (samozrejme jsou este lepsi, ale cenove nejlip dostupne jsou tyto)
    RETAL
    RETAL --- ---
    a cena?
    JIKE
    JIKE --- ---
    MISERY: hele gdo tu je ;)))
    jinak mam male reseni ;))))

    ja behem pristiho tydne, umistim ve svem pokojicku tohodle milacka
    dneska jsem (po 2 letech rozhodovani) a 3hodinach testovani, musel vybrat tyhle klavesy,, nebot na klavir nemam a ostatni sou silene drahy, a tohle je v akci..
    MISERY
    MISERY --- ---
    A hele klub o klaviru - BOOK! :)
    Jo varhany...chodim obcas hrat do kostela, je to fajn, super akustika, miluju to :)
    Jinak klavesy hmm...posledni dobou jsem si vsimla, ze rodice spis deckam koupej klavesy, nez klavir. Ja hraju na klavir od 3 let a i kdyz mi nasi pozdeji klavesy koupili, stejne me daleko vic bavi hrat na klavir. Na druhou stranu pokud komponuju, tak jsou klavesy k nezaplaceni :))) Ale ono je to asi penezma, rodice se boji koupit drahy klavir, kdyz klavesy stoji daleko min a buh vi, jestli to dite bude bavit. I kdyz na druhou stranu ja zastavam nazor, ze kdyz decko talent ma akorat je line, tak se trosku pritlacit ma. Pamatuju si na dobu, kdy me to skoro uplne prestalo bavit (nekdy ve dvanacti) a tata rekl ze proste hrat budu, at me ani nenapadne s tim skoncit. No a ted, kdyz mi bude 18, jsem rada, ze proste me nenechal s tim slehnout. Mimochodem nemate nekdo noty na Malaska? :)
    OLYFKA
    OLYFKA --- ---
    CARLOS
    CARLOS --- ---
    ENTECKA: Ty už se se mnou fakt nekamarádíš? :-(((
    CARLOS
    CARLOS --- ---
    ENTECKA, KLUZAU: Souhlas, co se pořadí učení týče...
    Jinak na varhanách je asi nejtěžší synchrnizovat ruce a nohy...teda aspoň pro mě...;o) Jinak je asi hlavní důraz v tom, že na varhanách nezáleží tolik na úderu (i když rozdíl samozřejmě patrný je)...spíš je asi největší rozdíl v prstokladu...když jsem se učil na varhany, tak to byl největší průser...u varhan je jediný pravidlo - važ to jak nejvíc to jde...na logický prstoklady se vykašli - hlavně vázat. A taky se tam hraje kloubama a tak vůbec...;o)
    JIKE
    JIKE --- ---
    hrani na klavir, na klavesy, na varhany,, to sou uplne odlisny veci,,, a neni to zadna prdel prechazet z jednoho na druhy,, anesnasim keJborDy ;o(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam