• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEKlavir, dospeli zacatecnici
    NOIZER
    NOIZER --- ---
    RAVENIUZ: chapu taky.. nakonec jsem to vymenil za Yamaha P45 aspon.. at je to yamaha a ne hodinky:) diky za tipy a tvuj cas, cenim si toho!
    RAVENIUZ
    RAVENIUZ --- ---
    NOIZER: rozumiem. Ale takto tie veci realne stoja. A ako som spominal, lahsie sa potom preda na bazari kvalitnejsi nastroj, nez nejake casio.
    RAVENIUZ
    RAVENIUZ --- ---
    LEON_CHAMEAU: v skratke 525 je taky hybrid medzi starou 400kovou seriou a 500kovou. 535 je uz novsia generacia, ma dva klavire v sebe - yamaha cfx a bosendorfer, lepsiu mechaniku, lepsiu simulaciu zvukovych rezonancii, display, vyssi vykon reproduktorov.
    LEON_CHAMEAU
    LEON_CHAMEAU --- ---
    RAVENIUZ: O co a v com je CLP 535 lepsie od 525 prosim? Siahla som si na obe, ako stale zaciatocnik asi rozdiel nerozoznavam.
    NOIZER
    NOIZER --- ---
    RAVENIUZ: aha, chapu.. jenze to uz jsme na trojnasobku ceny za tu "levnejsi" serii Yamahy a to mi prijde pro zacatecnici, u ktery nevim, jak dlouho ji to bude bavit, zbytecne moc..
    RAVENIUZ
    RAVENIUZ --- ---
    NOIZER: V prvom rade kupovat nastroje od vyrobcov nastrojov, nie hodiniek :-) Kurzweil, Roland, Korg, Nord, ale co sa tyka digitalnych klavirov predovsetkym Kawai a Yamaha (pretoze su to dlhorocni vyrobcovia akustickych klavirov, tak maju s jeho konstrukciou najvacsie skusenosti). Ja odporucam z hladiska zvuku, mechaniky, ako aj celkovej kvality prevedenia Yamahu, lacnejsia domaca seria je YDP (z nej odporucam YDP 163), alebo potom profi seria CLP (v podstate cokolvek od CLP 535 a vyssie je fajn).
    NOIZER
    NOIZER --- ---
    RAVENIUZ: dekuju za feedback! cenim si toho.. co teda podle tebe ma smysl uz? ja se v tom fakt nevyznam moc
    RAVENIUZ
    RAVENIUZ --- ---
    NOIZER: ulohou digitalneho klavira je simulovat spravanie - mechanicke, aj zvukove akustickeho klavira. Spatne s nim je, ze po zvukovej stranke znie tupo, plechovo, mechanika ma plochu dynamiku, nehovoriac o dalsich aspektoch. Vela ludi konci s hudbou, lebo maju zly nastroj, ktory ich vobec neinspiruje. Moze s nim byt spokojna, ale ci bude aj potom, ked si zahra na niecom lepsom. Alebo bude chciet casom nieco lepsie a toto casio bude problem predat na bazari.
    NOIZER
    NOIZER --- ---
    RAVENIUZ: co je s timhle modelem spatne? ja chapu, ze zadnou extra paradu za to nekoupim, ale pritelkyne je uplnej zacatecnik a chce mit doma elektricky piano s plnou klaviaturou, to je cely.. zadny extra pozadavky na to nema
    RAVENIUZ
    RAVENIUZ --- ---
    NOIZER: a neni ti luto vyhodenych penazi? Sorry, ale za tuto cenu proste nic seriozne cakat nemozes.
    NOIZER
    NOIZER --- ---
    HAKUBJOZAK
    HAKUBJOZAK --- ---
    NOIZER: kdyby ti to stacilo na chvili, mozna staci pujcit - http://www.hudebka.cz/n/pujcovna_info.asp?nastroj=digitalni_piano
    NOIZER
    NOIZER --- ---
    NOIZER: asi bych mel spis rict 5-10k.. je mi jasny, ze za 3 nic neporidim:)
    NOIZER
    NOIZER --- ---
    chtel jsem se zeptat.. nemate nejakej tip na elektricky klavesy / digitalni piano s 88 klavesami s dynamikou kolem 5k? da se poridit neco rozumnyho vubec za takovy penize?
    VICA
    VICA --- ---
    Hola,

    Něco málo blues a jazz not v PDF.

    [ VICA @ P I A N O ]

    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Roland Czech Republic
    http://www.rolandee.cz/report.php
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    AUJA: Ne mám Clavinovu od Yamahy. Ale prodávala jsem a řešila reklamace notebooků, takže mám určité zkušenosti s trafy a zavádami. Teď přijde na řadu asi následující postup:
    1.)Zkontroluj si zda je to ještě v záruce. Pokud ano, reklamace. Pokud ne, budeš muset vyhledat servis.
    2.)K servisu - zkus si nejdřív najít nejbližší servis výrobce. Pokud je moc daleko, mám na výběr mezi zasláním do značkového servisu, nebo si najít schopného opravce notebooků a počítačů, který umí pájet komponenty a testovat je. Většina závad by měla být opravitelná, protože na moderních deskách to většinou bývají buďto vadné kondenzátory, nebo studené spoje (ale vzhledem k tomu, že v tam není mechanické namáhání takto nejspíš budou ty kondíky).
    AUJA
    AUJA --- ---
    ROBIN_SNNS: tak trafo je změřené a - funkční. Takže problém bude jinde. Ty máš tyhle Rolandy RD-300SX? Netuším totiž, v čem může být zádrhel a proč najednou nejdou zapnout...
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    AUJA: Ale než si koupíš nové trafo, nech si elektřikářem proměřit to staré. Aby náhodou ta potíž nebyla v něčem jiném.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam