• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MOUNTBATTENSecond handy, "sekáče" - kde se levně a dobře oblíct?
    NIGHTFURY
    NIGHTFURY --- ---
    NIGHTFURY: Všechny TH teda :)
    NIGHTFURY
    NIGHTFURY --- ---
    ATARKA: Mají slevu 30 % na všechno, pokud vím.
    ATARKA
    ATARKA --- ---
    Hlásím, že sem nsk zavitala do th na národni a maj na všechno dámský do pátku slevu 30%, sedm kusů za 800
    COURT
    COURT --- ---
    ADD: hele, ja nevim, kde se to vzalo, nevim jak vypadaji holky studujici FF, ale predstavu nejakou asi mam a tusim jak to asi bylo mysleno.. (samozrejme z velke casti predstavu mylnou, jedna ma znama ma bc. z FF a vypada spis jako business casual typ. ale nejak se to tehdy ustalilo jako slovni spojeni a ja si na to obcas vzpomenu:)
    ADD
    ADD --- ---
    COURT: To se fakt pouziva, termin "holka z fildy"? Presto, jak vetsina studentek FF vypada? :-)
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    COURT: jj, i k perovemu kabátu lze nosit klobouk.
    COURT
    COURT --- ---
    taky jsem zjistila, že vubec nejde o kabát / péřovka. když máte vkus, je i péřovka vysoce elegantní a naopak, pokud člověk ke kabátu nemá perfektně upravené vlasy a precizní líčení, vypadá náhle jako stará - mladá... ono ne vždy ty šaty vzhled "udělají", zjistila jsem ,že je to především o detailech - vlasy, tvář, obočí, rtěnka, upravené nehty, vhodné šperky... a pak je rázem fuk jestli má slečna bndu alá parka nebo velbloudí kabát. dlouho jsem nosila kabáty v domění, že je to elegantnější, aniž bych si uvědomila, že s moji úpravou "na přírodno" vypadám jak holka z fildy... takže ono jen kabátem to není..
    COURT
    COURT --- ---
    LIMONADA: ochotná vrazit jsem, ale když jsem zjistila, že je v péřovce aso stokrát příjemněji než v kabátě a vrstvě teplých kašmíráků v nichž jsem se potila..tak to bylo bez debar, hlavne pro mý mandle a průdušky..
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    GHOSTDOG: taky možnost, já bych měla strach si právě pořizovat kabát přes internet/aukci, protože mi málokterý sedí a mám dost specifickou představu :) ale zas bych to asi nehrotila natolik, že bych si chtěla shánět někoho, kdo mi ho ušije na míru :) Pokud by tedy nebyl odsud https://www.facebook.com/CorsetryRomance/
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    HITOMI: možná k nam dováží sunty:-( můj naprosto úžasný vlněno kasmirovy je z britského ebaye
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    LEENVECKA: presne! Taky se nad tim s pritelem hrozne vztekame, kdykoliv jdeme nakupovat. Nastesti jsem letos byla na podzim v Berline a ulovila dva vlneny svetry v sekaci, s cimz zimu preziju, ale sere me to. Chci si obnovit satnik, jsem ochotna i rozumne investovat a vsude samej umelej hnus :/
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    HITOMI: beze srandy me nastvalo FF...pansky svetr 100% vlna asi za 600...a damsky jen samy umelotina...ani blbej bavlnenej aby byl teplejsi nic :( je to fakt naprd, kdyz vidis jak pansky veci jsou hezky, kvalitni a relativne levny a adamsky jsou proste predrazeny a naprd.
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    GHOSTDOG: clovek musi mit kliku, taky jsem letos shanela pekny vlneny kabat a M&S dost zklamal, sama umelyna za 5k+. Pritom panske maji opravdu pekne. Letos to celkove byla strasna bida, tak mam zase nejaky obyc ze sekace a odsouvam hledani na dalsi rok :)

    Jestli ale nekdo vi o nejakem konkretnim sekaci, kde maji jeste nejakou zasobu vlnenych kabatu, tak sem s tim!
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    LIMONADA: asi je řetězec a řetězec...mám 5 zimnich kabátu (vse z druhe ruky: m&s, 2x ness a 2x boden) a nejlepší je ten m&s a přitom je z řetězce
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    COURT: tak dobrá švadlena to asi ušije dle tvých představ, když jí vysvětlíš co ti na kabátu vadí a co od toho chceš...., myslim že dneska jsou už i avantgardnější švadleny a klině ti daj dovnitř umělěj kožuch....

    a nebo prostě koupit nějakou kvalitnější firmu, třeba freshlabels má pěkný věci
    ale upřímně, je mi uplně jedno co nosíš, mě se třeba péřovky strašně nelíběj a tim že sem si stále ještě nový kabát neušila chodim zatim v tenkých kabátcích nebo perelíně a mám prostě dva kvalitní vlněný svetry (ze sekáče=D ale prostě min. 70 procent pravé vlny)

    případě zajímavý věci sem našla třeba na etsy, ale to už je fakt o tom co chceš...a jestli si do toho cohotná něco vrazit
    COURT
    COURT --- ---
    LIMONADA: a kde bys mi tedy např. doporučila ? zakázkový a nebo jiný? Sekáče nechci, nejsem ani po těch letech schopná tam NIC pořádnéh ulovit, takže běžné věci ano, ale péřovka z Manga je to top co v sekáči ulovit dokážu. Jednou jsem si nechávala šít kabát od švadleny. látka krásná, ale opět stejné problémy - pod rukávy zafukovao, protože nebyly těsné jako je to u péřovky. Klopy jsem si nemohla zipem přitáhnout až přes pusu, a abych si hlavu schovala pod teplou kožíškovou kapuci, to u kabátu prostě neexistuje... no asi jsem taky hodně velký zimomřivec. Bundám jsem se dlouho bránila, jenže dokud jsem nosila kabáty, vypadalo to příšerně, protože pod nimi jsem byla navrstvená svetry, a stejně mi táhlo rukávama, a přes kabát jsem měla omotanou vždy nějakou šílenou šálu, z níž se rozmotávat byl vždy zážitek, a stejně jsem kvůli absenci kapucy potřebovala čepici, takže elektrizující vlasy... hele, já vlastně asi nejsem typ na kabát :))
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    COURT: mno, normální to není, pokud je to dobrá věc tak většinou stačí vyčistit, tím se peří načechrá (casem slehne , peří slehne i když je jen zavřené ve skříni)


    LIMONADA: asi je to o individuální zimomrivosti, já mám velmi kvalitní kasmirovy kabát (nechávala jsem ho upravit u švadleny a ta uchala že na sekáč je to bezvadné protože je prakticky nový), a stejně by mi v něm byla zima. Jsem zmrzlá, bez peří bych se neobešla, to vytahuju už při +5.
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    COURT: aha, já kabát z řetězců nikdy neměla, přijde mi to jako vyhazování peněz. měla jsem vždy vintage a nebo zakázkový, či prostě kvalitní
    a nebo teda sekáč
    COURT
    COURT --- ---
    LIMONADA: no z háemka nebo Zary maximálně - co se těch kabátů týče. ale v týhle zimě by to letos i šlo nosit, to jo, no..
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    COURT: heh, nejvíc teda hřeje kožich, to je jasný, ale to mě vegelidi utlučou=D já mám na velké mrazy dubeňák (kožich z ovce) a ten teda nejde nosit, pokud nejsou mínusy, je v něm moc teplo

    jinak kvalitní vlněněj kabát imho hřeje dostatečně na většinu našich teplot, to si buď nikdy neměla fakt vlněnej kvalitní, nebo to prostě nebylo dobře ušitý....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam