• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEUFO
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    JIKE: nový věci!! :)
    Nahráno uživatelem worldmysteriestv dne 25. 10. 2011
    JIKE
    JIKE --- ---
    JIKE
    JIKE --- ---
    JIKE
    JIKE --- ---
    HYENA
    HYENA --- ---
    PSILOCYBER: Tak na tohle už bys potřeboval původní záznam bez úpravy kontrastu a rychlosti.

    Jaký ostatní hvězdy myslíš? Závisí na smogu, citlivosti kamery, mlze, teoreticky je možný pozorovaný počet hvězd téměř libovolný :)

    A tím, že je to zrychlenej záznam hvězd, ten hmyz a ptáci obrazovkou prosviští (právě superrychle), takže se ti zdá, že je tam "UFO". Pro mě to je podvodník, nic víc.
    PSILOCYBER
    PSILOCYBER --- ---
    HYENA: hvězdy, satelity ok :) a kde jsou ostatní hvězdy? zrychlenej záznam pohybu hvězd to taky není, to by na záznamu muselo zároveň něco poletovat superpomalou rychlostí (hmyz) oproti pohybu"hvězd". btw ta úplně nalevo mění rychlost oproti ostatním, tohle přece hvězdy nedělají. ale možná by asi byla ta řada lampionů.
    HYENA
    HYENA --- ---
    PSILOCYBER: Bohužel vidím jenom hvězdy, satelity a ptáky.
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    MINERWA: "space shuttle launch"...
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KLEMPERA: raketa
    HYENA
    HYENA --- ---
    PSILOCYBER: No a právě i tohle eliminuješ tou druhou kamerou...
    PSILOCYBER
    PSILOCYBER --- ---
    SVANC: ted na to koukam poradne a vlastne veskery ty rychly prulety nejsou nic jinyho nez hmyzaci, jasna vec
    HYENA
    HYENA --- ---
    SVANC: Vidiš, to je tím, že nepročítám úplně všechny posty :)

    Musím to ještě prověřit, jeden známý mi říkal, že točí oblohu a tyhle - rychle se pohybující / měnící směr a akceleraci - koule má natočený taky. Zkusím se s ním domluvit, budu stěhovat blíž k místu, kde točí a budu tak moct udělat něco víc než čumět na videa a spekulovat :)
    SVANC
    SVANC --- ---
    HYENA: Přesně, na tohle jsem tu už taky poukazoval. [ SVANC @ UFO ]
    HYENA
    HYENA --- ---
    SVANC: Já zase nerozumím tomu, že když už někdo namíří kameru, je vždycky jenom jeden záznam - ten je skoro bych řekl k ničemu, protože bez triangulace nezměříš vzdálenost, rychlost, zrychlení... Všechno se na jednom záznamu dá jenom odhadnout / případně máš štestí, že to proletí kolem známýho objektu, ale to jsou vyjímky...
    SVANC
    SVANC --- ---
    Asi to tak bude. Hmyz mě sice taky napadl, ale pak jsem si říkal, že kamera trvale namířená na oblohu bude zaostřena na nekonečno a aby hmyz zabral tolik místa v obrazu, musel by prolétat hodně blízko. A pak by nemohl být takhle ostrý. Ale pokud to je jen nějaká webka s malým čipem, tak může být hloubka ostrosti docela veliká.

    Jinak nejenom z komentářů u videí jsem nabyl dojmu, že frekvence těch úkazů se zvyšuje, ale na druhou stranu pořád nikde nevidím žádné video, které by se výrazně vymykalo těm, kde objekt je velmi malý, nezřetelný. To mi připadá trochu zvláštní.
    PSILOCYBER
    PSILOCYBER --- ---
    SVANC: o modelu letadla bych pochyboval, jde o hmyz, tenhle video jev byl minimálně v jednom dokumentu zkoumanej a jeden ze závěrů byl právě hmyz. a ten zbytek, co přelétá podstatně výš asi nebudou zrovna aerolinky. sám jsem tou vyšší rychlostí a zahnutou drahou pohybující se objekt viděl před rokem na noční obloze. ve výšce opticky odpovídající té na záznamu. a je hodně pravděpodobný, že letadlo by manévr podobnou rychlostí nezvládlo. ale nedával jsem to sem jako nějakou senzaci, spíš pro zpestření, ostatně jako už x zde proběhnuvších odkazů.. samozřejmě že to můžeš pokládat za shluk meteo balónů, lampióny atp. někdo jinej třeba nemusí mít jistotu jako ty :)
    THE_BALROG
    THE_BALROG --- ---
    SVANC: to není až tak model letadla, jako hmyz. Na tvém obrázku je zachycený čtyřikrát za sebou, jak máchá křídly.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    SVANC
    SVANC --- ---
    PSILOCYBER: Zaprvé "Field of view is approx. 2 miles." je u kamery namířené na oblohu principiální nesmysl.
    A v čase 2:27 tam prolétne něco, co opravdu silně připomíná model letadla.


    Že vás ty tečky na obloze pořád baví... To nikomu nepřijde divné, že všechna ta videa zachycují objekty o velikosti pár pixelů? Jen v Česku vznikají ročně mraky fotek, na kterých jsou vidět letadla v úžasném rozlišení:
    Astronomické fórum - fotky letadel
    http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1112689395/315
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam