• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEUFO
    JIKE
    JIKE --- ---
    SVANC: navstevuji, ale neseznamuji. jen vybraným. A ještě otázka jak která rasa ufonu..
    SETI třeba od někoho nedostala na vyber.
    Používáni našeho typu vysílání je na velké vzdálenosti - vesmír, dost neefektivní. Je logické ze musejí vyspělé civilizace používat něco jiného. Minimálně od doby co tu byly poprvé.

    Takže SETi nic - Nechylo, nebo neřekne. Jiná možnost není.
    SVANC
    SVANC --- ---
    JIKE: "hroznej konspirator" asi fakt jsi :). Představa, že by nadšenecká organizace SETI vyvíjela léta takové obrovské úsilí, aby pak případný pozitivní výsledek zatajila, mi připadá dost absurdní.
    Jinak signály se nemohou vytratit, pouze zeslábnout pod prahovou citlivost našich zařízení. A už vůbec by nemusely být posílány záměrně. Pokud si dobře vzpomínám, tak na začátku projektu VLA se říkalo, že by tato soustava měla dokázat naše běžné televizní vysílání (!) zachytit až na vzdálenost 100 ly.
    Otázce, proč by se někdo chtěl s námi seznamovat, nerozumím, zvláště ne v auditku, kde je řada lidí přesvědčena, že emzáci nás dokonce přímo navštěvují :).

    Pro mě je největším důvodem ke skepticismu z hlediska možnosti záchytu signálu fakt, že signál v komprimovaném formátu (a jiný kvůli šířce pásma nemá smysl používat) je dost těžko poznatelný od šumu a "hledání trojic" a podobné algoritmy jsou na něj neúčinné. Ty by dokázaly rozpoznat spíše jen přímý vzkaz.
    JIKE
    JIKE --- ---
    SVANC: ja jsem hroznej konspirator :-)
    Hledají pořad signály, ale ty přijít ani nemohou. Buď se vytratily někde ve vesmíru nebo uz tuto technologii nikdo kromě nas uz nepoužívá, nebo nezačal. Aby něco ´chytnulí´ tak by to musel poslat v bezprostredni blízkosti a zaměrne.
    Ono taky kdyz se na nas podivas, kdo by se chtěl s nama seznamit a co by z toho asi měl...
    Ja bych se seznamování s nama vyhnul obloukem.
    Ta léta co jsem to nechával počítat tisíce hodin, a miliony dalších lidi, mělo to výsledek? I kdyby ho měli a byl pozitivní, řekli by nám ho? Kor kdyz projekt tehdy ukončili? Proč? Asi víc otázek než odpovědi.
    Kdo ví co t vlastně počítalo- ja do kódu nevidim, kdo ano?

    SVANC
    SVANC --- ---
    JIKE: To zní nějak konspiračně. Nechceš se vyjádřit jasněji? :)
    JIKE
    JIKE --- ---
    SVANC: protoze ani nebylo vlastně co hledat. Tedy asi ne pro ne. Kdo ví co to vlastně počítalo. I kdyz píšou a dušenou se ze je vše ok
    SVANC
    SVANC --- ---
    JIKE: Já jsem na tom podobně, kdysi mi to hromadu měsíců běželo na notebooku, ale teď to instalované nemám. Proč myslíš, že už není co hledat?
    JIKE
    JIKE --- ---
    SVANC: ja ho používal tak v roce 2000. Pak mi po nějakých letech přestal původní program fungovat.
    Podle mého uz není co hledat....

    Ten původní seti@home s téma grafama uz nefunguje? Nepamatuji si přesně, ale nezavreli ten projekt?
    SVANC
    SVANC --- ---
    Doufám, že místní ufologové podporují ufony nejenom turistikou, ale také participací na distribuovaných výpočtech SETI :)
    POWEROFSTYLE
    POWEROFSTYLE --- ---
    VRBIK: Tak ufouny podpořim rád viď :D



    FRANCIMOR
    FRANCIMOR --- ---
    ALIQUPISO: naucis se v terenu :)
    FRANCIMOR
    FRANCIMOR --- ---
    VRBIK: no ja se do te oblasti chystam uz nakou dobu. Ufo pozorovani je jen dalsi plus...
    VRBIK
    VRBIK --- ---
    ALIQUPISO: FRANCIMOR: JIKE: POWEROFSTYLE: takhle se vydelavaj penize na UFO.. how cant you see it? jak by rekl klasik
    ALIQUPISO
    ALIQUPISO --- ---
    FRANCIMOR: no, já si před pár týdny koupila slovník, ale zatím umím asi jen 2 slova :D
    FRANCIMOR
    FRANCIMOR --- ---
    POWEROFSTYLE:
    ALIQUPISO: taky se chystam pristi rok. Spanelsky uz mluvim..sice bidne, ale domluvim se
    ALIQUPISO
    ALIQUPISO --- ---
    POWEROFSTYLE: já bych možná jela příští rok
    JIKE
    JIKE --- ---
    UFOTV® Presents - UFOs THE FOOTAGE ARCHIVES - Music by Ci2i (Music Remix)
    http://www.youtube.com/watch?v=lCpp2WZ89D4
    JIKE
    JIKE --- ---
    POWEROFSTYLE: natočit ! Nyxnout!
    POWEROFSTYLE
    POWEROFSTYLE --- ---
    JAXXE: Tam chci někdy vyrazit. Jeden z důvodů proč se učim španělsky. Jede eště někdo? :D
    VRBIK
    VRBIK --- ---
    SVANC: tady ne.. :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SVANC: o tom zadna
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam