• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEUFO
    BONCO
    BONCO --- ---
    JIKE: vycislovat se prece nemusí vzhledem k necemu...
    JIKE
    JIKE --- ---
    SVANC: na to jsem přišel hned ale ja se ptal otázkou což byla ma odpověď na tvou odpověď :-)
    SVANC
    SVANC --- ---
    JIKE: Zkus si tu otázku přečíst ještě jednou a určitě přijdeš na to, co jsem tím chtěl říci :)
    JIKE
    JIKE --- ---
    SVANC: no jaká? je to reálná situace co se stala před cca 60+ lety
    BONCO: vzhledem k čemu?
    BONCO
    BONCO --- ---
    VYHULENY_UFO: to znám, a to je přesně to, co jsem nemyslel...
    JAXXE: jo, to je pro nás jednodušší ten příběh o velký pračce a rozmontovanym Airbusu... za jak dlouho by se v rotujícím bubnu složil.
    JAXXE
    JAXXE --- ---
    pokracovani

    JAXXE
    JAXXE --- ---
    zrovna ctu jednu knizku a toto se tam pise o nahodnem vzniku bilkovin ;)

    Rupert Sheldrake - Mylné domněnky vědy | Spálená 53
    http://spalena53.cz/rupert-sheldrake-mylne-domnenky-vedy/

    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    BONCO: pokud te zajimaji jen komunikace schopne zivoty, na to existuje dokonce i rovnice...

    Drakeova rovnice – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Drakeova_rovnice
    BONCO
    BONCO --- ---
    SVANC: dá se vzčíslit pravděpodobnost vzniku života?
    BYDK
    BYDK --- ---
    Vzhledem k neznalosti temer vseho by vypocet byl, jak bych to rekl, mimo misu. Dost mozna ze pravdepodobnost, ze se zrovna clovek trefi a dokaze vyjadrit ppst je dost mozna nizsi, nez pravdepodobnost zivota na bazi uhliku. :D
    SVANC
    SVANC --- ---
    JIKE: Jaká je pravděpodobnost, že jednou za čas se mezi miliardami lidí na celém světě stane něco hrozně nepravděpodobného? :D
    SVANC
    SVANC --- ---
    VYHULENY_UFO: Přesně tak - nezaměňovat "kino ve vlastní hlavě" s realitou :D.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    BONCO: no tak nemuzes ale proboha nejakym halucinacim zpusobenych drogami davat nejakou vahu... ja si pod vlivem lsd popovidal s lecjakejma predmetama a dokonce jsem zazil slunce, jak mi zehna, ale ze bych z toho vyvozoval nejake zavery, krome tech, ze to bylo zabavne a absurdni, typu "videl jsem halucinaci, tak to musi bejt pravda a skutecnost" to urcite ne...
    JIKE
    JIKE --- ---
    jaká je pravděpodobnost že do 1 člověka uhodí 2x blesk a 1x kulový blesk v uzavřené mísnnosti plné lidí opět zrovna jen jeho?
    BONCO
    BONCO --- ---
    a něco k tématu, ať tu po mně není černá díra :)
    Šokující zpráva o Rendleshamském lese | Exopolitika CZ
    http://www.exopolitika.cz/sokujici-zprava-o-rendleshamskem-lese/3114
    BONCO
    BONCO --- ---
    SVANC: a propo jsem rozhodně neznevažoval tvrzení o meteoritu, jestli se ten Tvůj příklad týkal toho....
    BONCO
    BONCO --- ---
    SVANC: chápu. mě se asi před pěti lety dostala do ruky opravdu zajímavá knížka... i když to je ot, snad prominete...., nějakýho švýcarskýho mystika, někdy začátek 20. stol, a ten tam psal, že příliv a odliv je úplně prostě dýchání planety. a vzhledem k tomu, že si po zážitcích na jistých psychedelikatesách zcela jasně vybavuju Gaiu jako naprosto reálnou inteligenci, živou a naprosto mimo jakýkoli analyzovatelný chápání, tak holt možná mám občas sklony k úletům. zkus Lovelock Gaia, už končím... ´sem jak nějakej hippie emisar, Bože :)
    BONCO
    BONCO --- ---
    SVANC: slyšel, ale nevysvětlím. vyhledám si, díky :)
    BONCO
    BONCO --- ---
    SVANC: a ještě: já vůbec nemyslel, že by to odpálil. jen jsem si tak představoval, že třeba nevědomě pomohl dobít určitý sféry (nemyslim duchovní), aby se to ustálo. viz dnešní experimenty s HAARPem atd. ale fyzika mi nikdy moc nešla, snad teda někoho zbytečně nerozčiluju. jinak taky budu radši věřit v něco nekonkrátního. i když třeba na tom nebylo vůbec nic, co by stálo za pozornost.
    SVANC
    SVANC --- ---
    BONCO: Takže k jedné absurdní teorii, která sama o sobě zjevně nemůže fungovat, přidáváš ještě další podobně absurdní úvahu...
    To mi připadá, jako kdyby vyhořel barák, ty jsi přišel s myšlenkou, že chytil od meteoritu, a na námitku, že to je extrémně nepravděpodobné, by jsi reagoval úvahou, že ho směrem k tomu baráku postrčili mimozemšťané :D.
    Pojem Occamova břitva už jsi někdy slyšel? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam