• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEUFO
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KALIPH: to z toho nedela setkani s mimozemstany; to je podstatnej rozdil v chapani reality
    ZUULLUU: moznost vyjadrit se k tematum jsi mela dost a sorry jako, schopnost elementarni logiky je stezejni, o urovni informovanosti nebo vzdelani nerikam vubec nic.
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    Zohlednil jste někdo fakt, že jsem "to" neviděl sám?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ZUULLUU: napsal jsem ti trubko a nebylo to tak davno, mohla by sis to pamatovat.
    Ty budes skeptikem stezi, protoze logika a kriticky mysleni ti nic nerikaji. Ale vubec nic.
    Kriticky mysleni miriva prave proti tomu Hrrr pristupu.
    Jinak moc nevim co mi chces rict, ani to nejde cist, kor chapat.
    SVANC
    SVANC --- ---
    ZUULLUU: Jen jedna faktická - slovo "blbka" jsi tu doteď používala pouze ty.
    SVANC
    SVANC --- ---
    BIRLIBAN: Ani já "nemám problém připustit, že někdo viděl něco, co se vymyká". Jenom je dobré mít na paměti, že kdyby mělo být reálné všechno, co už lidé viděli "na vlastní oči", vyskytovali by se v přírodě kromě již zmíněných hejkalů a víl i draci a další potvory :D.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    BIRLIBAN: priznat halucinace a jit s tim k doktorovi by nemelo takovej smrnc. Ale ne, takovi tu nejsme mxslim ani skeptici. Videt lze ruzny veci, ale vysvetlit si je od stolu jako navstevu mimozemsky civilizace chce proste naturu. Proto unidentified f.o. a ne extraterrestrial f.o.

    Steve (atmospheric phenomenon) - Wikipedia
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Steve_(atmospheric_phenomenon)

    BIRLIBAN
    BIRLIBAN --- ---
    SVANC: Tak předně tady nikdo nic neobhajuje, a pak se tahle věta vztahovala k přístupu vůči očitým svědectvím. Nemám problém připustit, že někdo viděl něco, co se vymyká. Tohle bude asi ten stěžejní rozdíl..
    SVANC
    SVANC --- ---
    BIRLIBAN: Vidíš správně, že s tímhle přístupem je možné hájit sebevětší kravinu.
    BIRLIBAN
    BIRLIBAN --- ---
    PALEONTOLOG: Vidím tady jen popis události. Snaha o senzaci už je tam nejspíš projektována dodatečně..
    SVANC: Pochopil jsi, o čem píšu a doložil jsi nám to na jiném příkladu. Děkujeme.
    SVANC
    SVANC --- ---
    BIRLIBAN: Fenomén UFO hejkalů a vodníků zahrnuje i aspekty mystiky právě pro jeho specifickou prchavost bez možnosti exaktního měření a očitá svědectví jsou jeho nedílnou součástí. Odmítat je z principu s odkazem na validitu vědeckého zkoumání je mylné.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    BIRLIBAN: tak jiste, kdyz jsme deti, muzeme byt nestastni z toho, ze nasim pohadkam nikdo neuveri. Ale dospelym by se tohle stavat nemelo a namisto neumis cist a fuck off osovne zkousim vysvetlit slepy mista.

    Tady je na miste otazka, jestli zdanlive iracionalni jevy musi byt vysvetleny iracionalnejsimi mimozemstany. Jestli snaha o senzaci neprehlusi snahu o objektivni posouzeni reality.
    BIRLIBAN
    BIRLIBAN --- ---
    PALEONTOLOG: Ono se taky, než o invektiva, může jednat o reakci na zatvrzelý odmítavý přístup. Rozpory v jeho popisech nevidím. Jestli nebude potíž spíše v tom, že v části zdejšího osazenstva převládá potřeba vysvětlovat racionálně jevy, které racionální vysvětlení nemají. Případně nepřipouští, že něco jako iracionální jev může existovat. Fenomén UFO zahrnuje i aspekty mystiky právě pro jeho specifickou prchavost bez možnosti exaktního měření a očitá svědectví jsou jeho nedílnou součástí. Odmítat je z principu s odkazem na validitu vědeckého zkoumání je mylné. Obzvlášť na diskusním fóru..
    KYARA
    KYARA --- ---
    mo jo no...emzaci se musej branit...lidstvo je naprogramovany, aby jejich existenci, případně přítomnost zpochybnovalo...
    neverime to občas ani samy sobě a přemlouváme se ze ne...
    NA SEVERU: Největší epidemická nemoc známá lidstvu
    http://na-severu.blogspot.com/2018/03/nejvetsi-epidemicka-nemoc-znama-lidstvu.html?m=1
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    BIRLIBAN: invektiva panovi jdou, vysvetlovani uz mene. Kalipha tu pozoruju skoro dvacet let, tak me neprekvapil. Spis nez "jestli" slo u nej o to "kdy" zacne prskat. Svedectvi neni dulaz, to vis dobre. Ackoliv mozna to je duvod, proc si jde myslet, ze vyvracena dvojcatecka telepatie funguje.
    Navrhuju projit historii, moje posty, ne nejsem zarytej pausalni popirac, ale nejsou piece o evidence a pripady jsou zajimavy. Ale nepatri mezi ne nekonzistentni vypraveni.
    BIRLIBAN
    BIRLIBAN --- ---
    Je roztomilé, jak člověku, který společně s další osobou na vlastní oči viděl to, co vám zde popsal, vysvětlujete, že viděl možné něco jiného nebo to pravděpodobně neviděl vůbec. V případě, že by zde poskytl obrazovou dokumentaci by se pochopitelně jistě jednalo o podvrh. A to ublíženecké poučení o kňourání a jednání s druhými je taky moc príma..
    KYARA
    KYARA --- ---
    Neviditelná ruka vesmírného šprýmaře: krajní podivnost a paranormální povaha fenoménu UFO
    https://naseveru.org/2017/12/17/neviditelna-ruka-vesmirneho-sprymare/
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    ZUULLUU: problem je, ze nechapes, ze jsi prave popsala svuj svetonazor. Tvuj stav byti ti nezavidim, musi ti to pusobit spoustu potizi. Drzim palce ;)
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    ZUULLUU: svetonazor nemusi byt jasny :)

    muzes mit treba svetonazor, ze veris vsemu a nicemu, nebo ze vsechno je jen iluze. To, ze zadny jasny nazor naprosto na nic nemas ti sice neverim (chutna ti vic svickova nebo hlina? Jasny nazor je asi ten, ze svickova), ale i to muze byt tvuj svetonazor a ja ti ho brat nechci.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KALIPH: Ta faze je pro nektery tady neuskutecnitelna, na druhy strane pro jiny ta faze uz nastala.
    Az jednou mozna prestanes knourat, bud od te dobroty a zamysli se nad tim, jak ty mluvis s ostatnimi, i kdyz chybujes. To rikam za sebe.
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    AVATAR: Já nikdy netvrdil, že to byli mimozemšťani, právě naopak! A to ti jasně prokáže pošta, kterou jsme spolu vedli.

    Vy mě, děti, vůbec nečtete a dokonce ani nereagujete na to, co píšu.

    Proto jsem sem nechtěl nic podobného sdílet - ta fáze, kdy uznáte, že jsem viděl to a to, aniž bych tvrdil, co to je.. je tak daleko.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam