• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHAAUTORSKÁ ČTENÍ A JINÉ LITERÁRNÍ AKCE A UDÁLOSTI
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Připomínám tuto akci, již za necelý týden:
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Pravidelné autorské čtení Totemu: v pondělí 18.12. od 19 hodin v Literární kavárně v Řetězové. Hosty budou tentokrát básník a fotograf Igor Malijevský a čerstvý nositel Ortenovy ceny Marek Šindelka.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    NATASHA: Už se těším.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    PARAZIT:
    Není mezi účinkujícími třebas někdo, kdo publikuje na netu? Odkazem by se to hodně osvětlilo - přece jen, diváky je třeba lákat, doba je neúprosná :)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    PARAZIT: Nechci nic říkat, ale takhle neurčité info nikoho nenaláká...
    PARAZIT
    PARAZIT --- ---
    9.11. poetický večer- autorské čtení pozie. Stylově různorodí autoři... přijděte si to poslechnout, či případně něco i přečíst...
    Biskupská 13 od 19:00 (blízko Petrsáku)
    ...vlastní alkoholické i nealkoholické nápoje jsou vítány... ať se nám to pěkně zhodnocuje... přiďte.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    FIN: Ale já Koláře miluju a Nezvala (30. léta) taktéž. Tedy je to poklona, i když netradičně vyjádřená.:)
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    Velvyslanectví Mexika, Ministerstvo kultury České republiky a Instituto Cervantes v Praze si vás dovolují pozvat na autorské čtení mexického spisovatele JOSÉ AGUSTÍNA, které se odehraje 13. 11. v 18:00 v Institutu Cervantes, Na Rybníčku 536/6, Praha 2.

    (předpokládaně ve španělštině, o případném překladu nic nevím)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Z níže odkazovaného programu bych asi doporučila:

    11.11. 19:00h
    Petr Král, Marie Šťastná, Petr Hruška
    Autorské čtení českých básníků. Hudební doprovod Yvetta Ellerová a SAX & BANG. Uvádí Radim Kopáč.
    České centrum, Rytířská 31


    A v pondělí 13.11. je další ze čtení Totemu v Řetězové.
    Pro chtivé přednesu domluva na mailech Kelly@totem.cz či egil@totem.cz
    Jako hosté večera vystoupí Jiří Koten a klavírista Pavel Šulc.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Odjinud:
    Abychom neměli dojem, že je literárních akcí málo pramálo, žene se na nás smršť literárních čtení:
    http://www.volny.cz/denpoezie/
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    FIN: Co se jednoho dotýká, druhého nezasáhne, od věků to tak je. Já se kloním ke Tvému názoru.
    PETR36
    PETR36 --- ---
    FIN: Děkuju, Fine.
    FIN
    FIN --- ---
    NATASHA: hm, tentokrát se tak úplně netrefil... rozhodně bych neřekl, že "...Orel velmi, taková zajímavá nezvalovsko-kolářovská taškařice..." to je vysloveně blbá a netrefná definice.

    osobně si myslím, že je to jedna z poezií, které mohu s klidným svědomím označit za krásnou a zároveň strašnou. je to síla.
    FIN
    FIN --- ---
    můj osobní referát z onoho večera podala přesně natasha
    [ NATASHA @ AUTORSKÁ ČTENÍ A JINÉ LITERÁRNÍ AKCE A UDÁLOSTI ]
    a já již mohu jen doplnit za sebe, že:
    * kukal pavel působí na mě - kromě onoho poklidného lyričení - dojmem rozporuplným: chvíli poslouchám klidné lumírovsko-ruchovčení a pak bing! falešný tón, nepodařený verš. bohužel pravidelně se opakující. asi jako by někdo hrál pokojovou skladbičku ke krbu (symfonii skutečně ne) a každý 10. tón pravidelně zvrzl. to mi pro mě osobně ještě snesitelnou konzumaci půvabně rakousko-uherské formy (ach, my staromilci) dost ztížilo.
    * moderátorku bych zastřelil - nebyla pedagogická až příliš, ale naprosto nesnesitelně. někdo podotkl, že moderátor musí udržet autory, aby se mu příliš nerozkecali - dejme tomu, ale lze tak činit s vkusem a ne debilně a skákáním do řeči. jestliže petr kukal = 1, pak pavel kukal = 3 a moderátor = 5. měla by na tom zapracovat.
    * no, richard, no. já mu ten talent ku hře na hudební nástroj i závidím, hajzlíkovi.
    * apolinaira jsem minul, neboť jsem opustil večer a odebral se vedle (po obou kukalech). po nedávných zkušenostech se ve mně vypěstoval jistý ostražitý a takměř živočišný mechanismus "jak je něco "překvapení" a nebylo avizováno předem, prchej"... dlužno říci, že dle prapodivného výrazu na tváři ricarderonově, s níž po nějaké době uprchl do baru za námi, jsem asi dobře udělal. pochváleny budiž zdravé přírodní instinkty.
    * pivem mě polil jaeger - a to jsem o chvilku předtím chytil v letu chajimovu sklenici. tohle už jsem nestihl - no, nejsem neo. uklidňuje mě snad jen to, že jaegere vzápětí polil i sám sebe při mém předstíraném gestu.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    24. 11. v Týnské. Detaily již brzy.
    SHADOWALKER
    SHADOWALKER --- ---
    Sniff. Zda se, ze probehlo presne to na co jsem se tolik tesila. Chtela jsem hlavne slyset Petra a Ricarderona. Njn, doufam, ze bude nejake priste.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Ano, houslový Ricarderon, nechápu, jak mi to mohlo vypadnout. To asi bude tím špatným vínem, co se v UniJazzu servíruje :)
    PETR36
    PETR36 --- ---
    Určitě by se taky mělo říct, že při čtení hrál Ricarderon na housle a že hrál krásně. Zvuk, který z toho nástroje vyloudil před poslední básničkou ze sbírky "Služský hřbitov", se mi zařízl mrazením až někam do míchy...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam