• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  KERRAYoO( ) psychedelické memy ( )O๑.. ॐ ..๑O( ) psychedelic memes ( )Oo
  MLIBREVIRGEA
  MLIBREVIRGEA --- ---

  Singers perform on a giant stage on Lake Constance during a rehearsal of Giuseppe Verdi's opera 'Ein Maskenball' on July 15. The design of the stage in the lake shows 'Death' reading the book of life.
  YBUKO
  YBUKO --- ---
  Když byla Agnes dítě, zeptala se jednou otce na jejich dlouhé procházce, zda věří v Boha. Otec odpověděl. "Věřím ve Stvořitelův computer." Ta odpověď byla tak podivná, že si ji dítě zapamatovalo. Podivné bylo nejen slovo computer, ale i slovo Stvořitel: otec totiž nikdy neřekl Bůh, ale vždycky Stvořitel, jako by chtěl omezit význam Boha jen na jeho inženýrský výkon. Stvořitelův computer: ale jak se člověk může dohovořit s computerem? Zeptala se proto otce, jestli se modlí. Řekl: "To je jako by ses modlila k Edisonovi, když ti přestane svítit žárovka."
  Agnes si říká: Stvořitel dal do computeru disketu s podrobným programem a pak šel pryč. Že Bůh stvořil svět a pak ho nechal napospas opuštěným lidem, kteří obracejíce se k němu mluví do prázdna bez ozvěn, ta myšlenka není nová. Ale je něco jiného být opuštěn Bohem našich předků, a je něco jiného, opus-til-li nás Bůh - vynálezce kosmického computeru. Na jeho místě je tu program, který se v jeho nepřítomnosti nezadržitelně naplňuje, aniž by na něm kdokoli mohl cokoli změnit. Dát program do computeru: to neznamená, že budoucnost je do podrobností naplánována, zeje všechno napsáno "tam nahoře". V programu například nebylo udáno, že v roce 1815 bude bitva u Waterloo a že ji Francouzi prohrají, nýbrž jen to, že je člověk agresivní svou povahou, že válka je mu souzena a že technický pokrok ji bude činit čím dál strašnější. Všechno ostatní nemá z hlediska Stvořitele žádnou důležitost a je jen hrou variací a permutací obecně určeného programu, který není prorockou anticipací budoucnosti, nýbrž udává pouhé meze možností, uvnitř nichž je ponechána všechna moc náhodě.

  Milan Kundera - Nesmrtelnost (1988)
  1ONYO
  1ONYO --- ---
  The thing always happens that you really believe in; and the belief in a thing makes it happen.
  Frank Lloyd Wright
  1ONYO
  1ONYO --- ---
  True education is concerned not only with practical goals but also with values. Our aims assure us of our material life, our values make possible our spiritual life.
  Ludwig Mies van der Rohe
  1ONYO
  1ONYO --- ---
  Simply by not owning three medium-sized castles in Tuscany I have saved enough money in the last forty years on insurance premiums alone to buy a medium-sized castle in Tuscany.

  Ludwig Mies van der Rohe
  MUTEK
  MUTEK --- ---
  The world has no name, he said. The names of the cerros and the sierras and the deserts exist only on maps. We name them so that we do not lose our way. Yet it was because the way was lost to us already that we have made those names. The world cannot be lost. We are the ones. And it is because these names and these coordinates are our own naming that they cannot save us. That they cannot find for us the way again.

  — Cormac McCarthy, The Crossing
  MUTEK
  MUTEK --- ---
  It is not what you look at that matters, it is what you see. The earth is not a mere fragment of dead history, stratum upon stratum like the leaves of a book, to be studied by geologists and antiquaries chiefly, but living poetry like the leaves of a tree, which precede flowers and fruit — not a fossil earth, but a living earth; compared with whose great central life all animal and vegetable life is merely parasitic. Its throes will heave our exuviate from their graves.

  — Henry David Thoreau
  LEOZ
  LEOZ --- ---
  "Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
  Mark Twain
  HARDCABB
  HARDCABB --- ---
  Predstavte si nejakkou zkusenost z detstvi. Nekterou si pamatujete velmi zive, neco vidite, neco citite, u neceho si dokonce pamatujete vuni, jako byste tam doopravdy byli. Koneckoncu jste tam tehdy doopravdy byli, nebo ne? Jak jinak byste si to pamatovali? Ale ted to prijde: vy ste tam nebyli. Ani jeden atom, ktery mate ve svem tele dnes, tam v dobe, kdy se to odehralo, nebyl. Hmota se pohybuje z mista na misto a na okamzik se shromazdila tak, ze vytvari vas. At jste tedy cokoli, rozhodne nejste tou latkou, ze ktere jste vytvoreni.

  -- Steve Grand @ Bozi blud od Dawkinse
  LOOKASH_II
  LOOKASH_II --- ---
  „Naděje na změnu byla očividně nahrazená hrůzou ze ztráty.“

  - Fredric Jameson
  1ONYO
  1ONYO --- ---
  ATOMINATOR:
  It is a matter of perfect indifference where a thing originated; the only question is: “Is it true in and for itself?”

  hegel
  ALISTAIR
  ALISTAIR --- ---
  "A dream you dream alone is only a dream.
  A dream you dream together is reality."

  - Lennon

  Zní to jako pitomoučké tree-huggerské heslo, jehož smyslem není nic sdělit, jen za sebe nalepit hezká slovíčka a cítit se při tom pěkně. Ve skutečnosti je to ale postřeh ostrý jak břitva (Occamova). Tzv. "realita" je totiž opravdu definována jen skrze svou kolektivitu. Pokud jsem něco zažil/viděl jen já sám, mohlo to být zjevení, mohl to být sen, mohl to být blud. Jakmile je ale něco zažito kolektivně, tím a jen tím se z toho stává tvrdá "realita". Jediný reality check, který existuje, zní "vidíš to taky?"

  Lennon ale možná mluví o tom podivném a kouzelném pomezí, kdy určitou realitu sdílí jen dva nebo malá skupinka lidí a teprve se ukáže, zda se z toho stane realita pro všechny, nebo zda to zmizí ze světa spolu se svými prvními sdíliteli.
  ATOMINATOR
  ATOMINATOR --- ---
  1ONYO:

  "Trust things that are alien, and alienate things that are trusted."

  William J. J. Gordon
  YMLADRIS
  YMLADRIS --- ---
  nejlepsi vterina je tato. jedenadvacetikaratove zlato.
  nejlepsi minuta je prave tahleta, do otevreneho sveta otevrena roleta.

  a ja chci mit svou miru plnou. co si nevezmem to mit nebudem.

  nejlepsi hodina nastala ted, kdy obchazim ja poli svych pet.
  nejlepsi den je tenhleten. a to se sluncem a to se stinem a to se zelezobetonem.

  nejlepsi mesic je kazdy. lampa u zdi sviti navzdy.
  nejlepsi rok je zde, oh, nemuzu najit plisen zvanou tisen

  ... a to co kolem bezi je tato vterina a na zaprazi lezi minuta i hodina a je to prave tento den co rano zacina a rok +ě mesicu objima.

  -- petr fiala, mnaga.

  // Na fialovi se to stastne manzelstvi fakt definitivne podepsalo ;-). Jen Laska ma takovou moc ;).

  // a jeste treba http://www.youtube.com/watch?v=Y2gMoBTjnTw
  // Den kdy v Brně hrála ABBA, mamma mia here i go again ;)
  1ONYO
  1ONYO --- ---
  ALISTAIR: ;]

  People are so alienated from their own soul that when they meet their soul they think it comes from another star system

  terence mckenna
  ALISTAIR
  ALISTAIR --- ---
  1ONYO: Skvělé, krásně se to dubluje s mým oblíbeným:

  "There is nothing so coherent as a paranoid's delusion or a swindler's story." - Clifford Geertz
  1ONYO
  1ONYO --- ---
  Too much consistency is as bad for the mind as it is for the body. Consistency is contrary to nature, contrary to life. The only completely consistent people are the dead.

  Aldous Huxley
  SCHWEPZ
  SCHWEPZ --- ---
  Obětování všem Buddhům vesmíru není rovno obětování jedinému poutníkovi Stezky, který vyloučil koncepční myšlenku. Proč? Protože takový student již nemá žádných konceptů. Podstata Absolutna je vnitřně jako dřevo nebo kámen, tedy bez hnutí a vně jako prázdnota, tedy bez pout a omezení. Není ani subjektivní ani objektivní, bez určitého umístění, je bez formy a nemůže zmizet. Ti, kteří k ní pospíchají, se neodváží vstoupit, protože se obávají vejít do prázdnoty, kde není se čeho chytit; ničeho, co by zastavilo jejich pád. A tak pokukují po okraji a vyhledávají duchovní obnovu. To poukazuji na ty, kteří chtějí takového cíle dosáhnout pomocí vědění. A tak těch, kteří hledají cíl pomocí vědění je velmi mnoho (jako chlupů v kožichu), zatímco těch, kteří obdrží poznání Stezky intuitivním způsobem, je velmi málo (rohy).
  (Chuang-po Čchuan-sin-fa-jao http://dharma.xf.cz/zen/chuang-po.html)
  DARJEEL
  DARJEEL --- ---
  Na lidi, které nenávidíme myslíme pravděpodobně stejně - ne-li více - než na lidi, které milujeme.

  Verena Kast
  HUSOKACHNA
  HUSOKACHNA --- ---
  "Štěstí je skvělá událost nebo věc, která se ti stala, aniž bys ji očekávala."

  "Já si myslím, že by ses vždycky měla srovnávat s tím nejlepším v sobě. Pokud se budeš srovnávat s druhými, a ne se svými vnitřními měřítky, tak až dosáhneš úspěchu - až se staneš mezi ostatními nejlepší - přijdeš o motivaci. A brzy tě někdo předběhne. Když se dostaneš na vrchol, tak je hodně těžké tam vydržet. To už totiž nesoutěžíš s ostatními, už soutěžíš jenom sama se sebou. Musíš se zlepšovat, i když vlastně nikoho nehoníš. Proto by ses nikdy neměla poměřovat s ostatními... Vezmi si, že jsou lidi, kteří, i když pro to udělají absolutní maximum, tak nikdy nebudou nejlepší. To je hrozně deprimující." Jaromír Jágr

  http://hn.ihned.cz/c1-40474250-je-naivni-si-myslet-ze-to-mas-ve-svejch-rukach

  (v tom rozhovoru je víc takovejch perel. je skvělý, že to říká hokejista:)

  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam