• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KERRAYoO( ) psychedelické memy ( )O๑.. ॐ ..๑O( ) psychedelic memes ( )Oo
    Pokud nemáš čas přečíst tohle záhlaví, nemá vůbec cenu pokračovat v čtení.

    Co sem patří si přečtěte na nástěnce. Klidně můžete chválit či diskutovat, ale počítejte s tím, že věci, které sem nesedí, se mažou hned, a věci, které sem nesedí, ale jsou zajímavé, se taky mažou, jen o něco později - aby v archivu zůstávaly jen psychedelické memy.

    Pro čtenáře
    Co si o klubu pomyslí čtenář, je jen a pouze na něm. Můžou tu klidně být matoucí či provokativní věci. Můžou tu být věci, které jsou pravý opak psychedelie - a je na vás, abyste se zarazili, a řekli si - no momentík. Většinou nemá cenu brát to tu doslovně nebo dokonce hodnotit jednotlivé příspěvky - buďto mně něco osloví, nebo neosloví. Obsah je cílen na návštěvníka, který si je schopen hrát s významy a odlesky slov, je ochoten se dívat na věci ze zajímavých úhlů, aniž by to pro něj nutně znamenalo, že těmto náhledům musí věřit. A pokud by něco z obsahu pomohlo třeba jen jedinému člověku (tobě? :) k probuzení, splní svůj účel dokonale.

    Do your own thinking!
    Není důležité souhlasit, ale zamyslet se / zkusit si jiný úhel pohledu
    rozbalit záhlaví
    JOHANNSTEIN
    JOHANNSTEIN --- ---
    REFALLENONE: fascinuje mě jak lidé v tomto klubu jsou přesvědčeni o tom jak moc mají otevřené obzory a svodobnou mysl ale zároven věří že každý kdo nesdílí jejich názor musí být nutně rasistický homofobní zabedněnec. Ano mám s jistou etnickou skupinou velmi špatné zkušenosti. Bohužel. Věř tomu nebo ne snažim se zůstat pozitvním a čekám na nějaké dobré zkušenosti ale pořád nic. Možná mám fakt smůlu a možná bude problém někde jinde. Že je to nějaká moje nemoc tak to teda slyším prvně. Co bys mi na to poradil užívat? Předpokládám něco na otevření mysli a rozšíření obzorů, jo a otáčení hlavy.
    RAVNOS
    RAVNOS --- ---
    REFALLENONE: a nemoze to byt skor xenofobia nez rasizmus (rozumej koren problemu je strach a neidtota a nie nenavist)?
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    REFALLENONE: ja se mu nesmeju, chtel jsem mu otocit hlavu vice do stran
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    REFALLENONE: Tenhle tvůj příspěvek je nejlepší psychedelický mem za hodně dlouhou dobu zpátky
    REFALLENONE
    REFALLENONE --- ---
    BRKODLAK: Nesměj se mu. Víš, jak má těžkej život, když mu v mozku funguje jen amygdala. Asi si to neuvědomuješ, ale tenhle "rasismus" je jen důsledek. Člověk, který si udělá z vlastních zkušeností úsudek o celém etniku, musí bojovat těžce na všech frontách. Zkus se jednou vcítit do takto nemocného člověka. Pochopíš, jak nepřátelský je svět na základě smyslového poznání. Příklad:
    - všichni lékaři jsou sadisti
    - všechny holky se s tebou rozejdou
    - všichni gayové se na tebe hrnou, aby tě znásilnili
    - sotva přejedeš hranice, začnou na tebe mluvit zcela nesrozumitelnou řečí
    - za komunistů bylo líp, protože ve školce byl klid
    - maminka tě už dávno přestala chválit za hovínko, žiješ ve světě, kdy si nemůžeš být jist hodnotou svého přispění
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    "Spiritual materialism is rampant and a life filled with spirit is a rarity. I don't care how many crystals you have, how vegan your food is, or whether your Venus is in Jupiter since the last time you blamed your problems on the moon. If the way we carry and express ourselves condemns others while lifting ourselves, then we're as off target as the people we're condemning. I drink with the thinkers and smoke with the preachers and I've never met a good man that believed he has the answers. Let your personality be your greatest work of art, and let your actions weave a thread of unity. Laugh at the voice(s) in your head, befriend your ego before you listen to that bullshit that tells you to destroy it. That's McDonalds spirituality - even attempting to get rid of ego means you want to avoid this and move towards that - creating more of the same inner conflict you're trying to avoid. Inner silence and enviable peace doesn't come from the avoidance of life as it is, it comes from moving as deeply into life as you can. The only way out is in, and the only way beyond is through."

    Bryan Ellis
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    JOHANNSTEIN: a nenapadlo te, ze to muze vypovidat spis neco o tobe?
    JOHANNSTEIN
    JOHANNSTEIN --- ---
    CRS: naprostý soulhlas, všechny moje negativní předsudky o jistých etnických skupinách pramení pouze z vlastních špatných zkušeností s nimi.
    CRS
    CRS --- ---
    nelidská perspektiva
    CRS
    CRS --- ---
    CRS
    CRS --- ---
    Naše nejnovější dopravní prostředky mají automatickou prevenci kolize a dokáží nás dopravit domů, i když jsme opilí nebo jsme usnuli za jízdy. Ještě před několika lety, po více než století, tomu tak nebylo a ještě před tím zase bylo (mám na mysli koně).
    CRS
    CRS --- ---
    CRS
    CRS --- ---
    Učitelky (matematiky) říkaly, že ne všude, kam půjdeme, budeme mít po ruce kalkulačku...
    CRS
    CRS --- ---
    CRS
    CRS --- ---
    CRS
    CRS --- ---
    CRS
    CRS --- ---
    Vracíme se zpátky do éry, kdy byly populární kapesní hodinky.
    CRS
    CRS --- ---
    Food for thought - Album on Imgur
    https://imgur.com/gallery/uDmW4g3

    (extra zajímavá odpověď na otázku: Proč se mě lidi čím dál víc straní, když jim chci vyprávět o Ježíšovi? Vždyť jim chci pomoct!)
    PERPLEX
    PERPLEX --- ---
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Tell me and I forget, teach me and I may remember, involve me and I learn.
    -- Benjamin Franklin
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    Motorkáři říkají: "pokud si myslíš, že tvá hlava nepotřebuje helmu… tak ji asi nepotřebuje".
    CRS
    CRS --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam