• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KERRAYoO( ) psychedelické memy ( )O๑.. ॐ ..๑O( ) psychedelic memes ( )Oo
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    SAKJA_PANDITA
    SAKJA_PANDITA --- ---
    INK_FLO: T.S.Eliot je super:

    “And after our all exploring we will end up where we have started but know it for the first time.”
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    Kde je ta moudrost, co ztratili jsme ve vědění?
    Kde je to vědění, co ztratili jsme v informacích?

    (T. S. Eliot)
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    "Myths are public dreams. Dreams are private myths." (Joseph Campbell)
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    ROLEX
    ROLEX --- ---
    „Zdalipak ses,“ ptal se ho jednou, „ zdalipak ses naučil od řeky tajemství: že není čas?“ Vasudévovu tvář přeběhl jasný úsměv.

    „Ano, Siddhártho,“ řekl, „je to přece tohle, co máš na mysli: že řeka je všude zároveň, u pramene i u ústí, u vodopádu, u přívozu, u peřejí, v moři, v horách, všude zároveň, a že pro ni je pouze přítomnost, nikoli stín budoucnosti?“

    „Tak je to,“ řekl Siddhártha. „Když jsem se to naučil, podíval jsem se na svůj život a byla to také řeka a chlapec Siddhártha byl od muže Siddhárthy a od starce Siddhárthy oddělen jen stínem, ničím skutečným. Ani Siddhárthova dřívější narození nebyla žádnou minulostí a jeho smrt a návrat k brahmanu žádnou budoucností. Nic nebylo, nic nebude; všechno je bytí a přítomnost.“

    Siddhártha mluvil zaníceně, toto osvícení jej hluboce obšťastnilo. Ach, nebylo snad všechno utrpení čas, nebylo všechno sebetrýznění a strachování čas, nebylo všechno obtížné, všechno nepřátelské ve světě pryč a překonáno, jakmile byl překonán čas, jakmile bylo možno čas odmyslet? Mluvil zaníceně. Vasudéva se však na něho zářivě usmíval, souhlasně pokyvoval, pokyvoval mlčky, rukou pohladil Siddhárthu po ramenou a vrátil se ke své práci.


    Herman Hesse, Siddhartha, 1967
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    CRS
    CRS --- ---
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    QWWERTY: tohle mě zasáhlo až překvapivou přesností
    CRS
    CRS --- ---
    CRS
    CRS --- ---

    šlohnuto z Ústavu
    CRS
    CRS --- ---
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    AGRICULTEUR
    AGRICULTEUR --- ---
    Já nejspíš nejsem ta pravá osoba, neboť jsem již skoro třetím rokem poněkud " mimo scénu" takže by to bylo přinejmenším zastaralé..
    Možná ne úplně takovouto supr tabulku
    Ale alespoň fragmentárně.. každej přihodit trošku..
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    AGRICULTEUR: Tak ji udělej :)
    AGRICULTEUR
    AGRICULTEUR --- ---
    KAMAHL: Mozna by stalo za to udelat ceskou verzi ne?? tohle je pouzitelny v ameeru a inde na zapade..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam