• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TRUCEI:\truce\notes | | Le'Olam, Ever!
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    lol

    TRUCE
    TRUCE --- ---
    Hoi Polloi

    # multitude: the common people generally; "separate the warriors from the mass"; "power to the people"
    wordnet.princeton.edu/perl/webwn

    # Hoi polloi (Greek: ), an expression meaning "the many" in Greek is used in English to denote "the masses" or "the people", usually in a derogatory sense. For example, "I've secured a private box for the play so we don't have to watch the show with hoi polloi. ...
    en.wikipedia.org/wiki/Hoi polloi

    ..nasla jsem to v jednom clanku, jedna postava z Imajiky se tak jmenovala. Libi se mi to slovo :))
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ja to rikam porad, ze nejlepsi je bejt anarchofetackejzidobolsevik ;]
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    'oplati sa' drzet se za ruce a hledet k obloze
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    vsichni jsou stejni.
    co to znamena, mit dusi?
    manageri jedou biznis a obcas jsou vyhoreni
    samani jsou charismaticti ale obcas jenom to a nic vic
    ajtaci sedi u kompu s pizzou na brise
    pankaci a aktiviste by kazdeho jen navadeli svymi akcemi na spravnou cestu,
    alkoholici by jen pili a utvrzovali se vzajemne v tom ze je to dela krasnejsimi
    ...a intelektualove by jen vsechno zasvecene komentovali, videli do vseho.
    merde, nic sa neoplaati.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    TRUCE: nevytahuju se, rostu... ale ne vazne, pisu Ti to sem, asi jako to ten typek pise do tohop blogu, chci Ti poradit... v tomhle pripade google calendar/thunderbird/lightning + papirovy kalendar na everyday navic... stejne totiz ma clovek postovniho klienta otevrenyho furt a google cal to umozni syncnout
    a lokalni rychle poznamky pak pochyta kalendar o velikosti skolniho bloku, kerej se da pohodlne celej pocmarat a nosit v baglu nebo tak... nejnutnejsi samo pak chyti moleskin v kapse u kalhot... kua ja chci extended pamet, ne ze bych ji mel malo, ale njekay prakticky pluginy by se hodily :]


    Taky se dnes flakam... jdu domu a na Hamleta. Baj baj.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    OVERDRIVE: nj, delas to zas o chlup lip nez ja, zavidim ti a mracim se na tebe, bastarde
    ;]]

    (no i kdyz, treba jsem jen nastvana sama na sebe, protoze mam dnes malo prace a zadny inbox odkud bych si ji mohla nagenerovat, takze dnes jen drobnosti a predstirani :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    TRUCE: ad blog: Idealni cas na denni plan
    - plne souhlasim, mam globalni a vetsi akce v kalendari
    - pod notebookem mam poznakovy blok udelany z kalendare, kam pisu kazdodenni plan
    - nez jdu z prace koukam, co se ma delat dalsi den a delam si poznamky, do papioveho denniho kalendare, kam pisu ale i navrhy reseni tech veci, poznamky komu volat a cisla atd. co je hotvo skrtam - s timhle blokem chodim i po lidech a kdyz se na neco ptam nebo tak...

    imho dobra organizace casu, jen to ma nevyhodu, ze si pak nepamatujes nic... ale vzhledem k tomu, ze si musim pamatovat spoustu jinejch veci,nez co s kym kdy, tak jsem si holt aspon pracovne zvyknul vyhazovat to smeti z hlavy,

    Aneb miluju kalendar, je to takove pekne usporadane vsecko, chi si koupit moleskinni denni zaznamnik na pristi rok, mj.



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jsem jesitnej sobeckej bastard a knihy o uspechu palim, pac me nezajimaj a ostatnim uspech nepreju ;]
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    OVERDRIVE: jasne
    podstata vsech knih o uspechu a TM je ta, ze ty uz znas pravidla ktere ti predkladaji, ale potrebujes je pro zvysesni sve efektivity sdelit nejakou autoritou,
    nebo resp. dostat je z podvedomi do vedomi
    atd. atd.

    dalsi dobry blog o praci a tm
    http://coudys.blogspot.com/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    TRUCE: lol, kdyz nad tim uvazuju, tak to je presne jak funguju :)))))
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    uvedomila jsem si jakou delam chybu v praci:
    opet zklouzavam ke znamemu technickemu zazemi a nezbyva mi cas na rozvoj,
    na nove veci.
    mela bych si rozdelit svuj cas poradne.

    tohle je dobre:
    http://vsemiosmi.blogspot.com/2007/10/getting-things-done.html

    # Vše, na co musíte či chcete myslet, vhoďte do nějaké krabice. V GTD se jí vznešeně říká inbox. Inboxů můžete mít víc, vůbec nemusí vypadat jako skutečné krabice a nemusí být ani moc in. Může jít o zápisník, PDA, textový soubor, hlasový záznamník apod. Některé inboxy jsou jimi tak nějak od přírody a nic do nich nemusíte házet, protože to tam padá samo -- třeba složka došlé pošty e-mailového klienta.
    # Když zrovna nemáte co na práci, projděte jednotlivé položky ve všech krabicích (nebo si je před tím sesypejte do jedné) a s každou proveďte jeden z následujících úkonů:

    * Pokud vyžaduje práci, která zabere méně než dvě minuty, udělejte ji.
    * Pokud vyžaduje práci, kterou může udělat někdo jiný, přehoďte ji na něj.
    * Ostatní položky vyžadující nějakou práci odložte do jiné krabice.
    * Položky nevyžadující práci buď zahrabejte do speciální krabice, jejíž obsah nikdy neprocházíte, nebo je prostě zahoďte.

    - a dal na linku vyse.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    TRUCE: ten zelenej dizajn listu je hodne zajimavej i kdyz nerad zelenou, spis teplejsi barvy, ale libil by se mi
    CRYYSTAL: plne souhlasim
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    jinak psycho zed bude jen v jednom koute na ktery neni primarne videt pac je za dvermi, takze cajk
    vim, jeblo by mi z toho mit to vsude :)))
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    CRYYSTAL: clovek se citi jako hrdinja
    az je vse pryc - a taky jako hledac pokladu - zboznuju nachazet uzitecne veci
    (mam par novych hadru:) nebo pretvaret tu nefunkcni zmet v neco hezkeho a fungujiciho - coz jsme ted udelalilili :)
    CRYYSTAL
    CRYYSTAL --- ---
    CRYYSTAL
    CRYYSTAL --- ---
    TRUCE: nenavidím pozůstatky cizí lidskosti.... ne že by nelidskost byla lepší teda..
    mmm... RETRO RULEZ !! ale taky bacha si něčim moc psycho vytapetovat (i když prostor pro život by měl být imho určitě inspirující) šíli se z toho, znám několik takých případů...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam