• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TRUCEI:\truce\notes | | Le'Olam, Ever!
    TRUCE
    TRUCE --- ---


    There is a thing so fragile:

    spirit.

    A racehorse with a trick knee;

    a plowhorse, about to step on a nail.

    Your deeds were so great, they defied the mind.

    And next, we can hardly wait:

    “I don’t care.”

    what you achieved through tenacity.

    “I don’t care any more.”

    The mosques, the walls, the constructions of:

    “Leave me alone.”

    arose in one generation, fell in another,

    remain, still.

    What you dreamt, you reached:

    “Go away.”

    so fragile:

    spirit.

    © (copyright) Alistair Cockburn, 1987.

    http://alistair.cockburn.us/There+is+a+thing+so+fragile%3a --typek se krome basnicek venuje i UML, ci spis naopak :)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    TRUCE: je to mě nedávno taky napadlo... jak se snažím v hlubokých uvahách zapisovat si myslenky pro pristi generace tak to casto zkomira ze si reknu ze ůtuhle myslenku nestoji za to psat" posilnenou tím ze desne nerada píšu rukou...tak jsem si nainctalovala do pdacka nahravac poznamek a ted uz jen cekam az budu mit zas plodnou chvilku...
    uz se tesim az jednou pojedu opila autobusem domu a budu si spitat do mobilu:)
    jinak idealni by byl rovnou prepis do textu ale to si asi jeste rok dva pockam...

    mno... a k aktualni situaci ti aspon posilam prani hodne sily at z toho vyjdes tak jak ty chces....
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    Ad nasili:

    pretoze nechapes preco ten clovek je taky agresivny, a nechces sa s nim bit, takze aj ked ti on prijebe, a je to poprvy krat, tak nemozes nic, ad1 si paralyzovany tou ranou, ak sa trafi dobre, a ad2 si paralyzovany emociami, nechces sa s nim bit, len ti ublizuje velmi
    --pta se me bracha co se deje, tak vysvetluju.
    on rika, ze to zna.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    Experiment:

    vcera vecer kdyz jsem prisla domu (kde nyni se mnou uz nikdo nebydli, ve smyslu toho, ze bych s nim byla nucena sdilet soukromi)
    honilo se mi v hlave 1000 myslenek. nejak jsem se rozhodla, ze pouziju mic ve svem mp3 playeru, a tak jsem zacala mluvit.
    bylo to zvlastni : prvotni ostych, pocit ze cas v pauzach plyne mnohem dele, pocit ze je treba rikat smysluplne veci, ale uvolneni v tom, ze nemusim, protoze tohle je jen pro me. takze jsem mluvila, a soucasne s tim premyslala, zazivala neco bohateho, a vubec nemela kontrolu nad svou reci.
    pak jsem si to pustila...a vubec se to na sebe nepodobalo!
    zazitek a vystup z nej.
    i to plynuti casu v pauzach - stacilo odpustit si zdani trapnosti, zdani ze musim
    vypravela jsem zcela odlisny pribeh od toho, ktery jsem si behem vypraveni prozivala.

    sam sobe psychoterapeutem a softskill trenerem :) tak to ma byt. z tech skoleni clovek stejne vyjde sice za velke penize instruovan, ale cestu, svoji cestu, musi stejne projit sam.
    zrejme si zalozim v blogu dalsi rubriku. .) timemanagement a softskills cviceni.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    Rytir Mecu.
    http://spimajim.nazory.eu/mece/rytir-mecu.html

    afekt a snuska lzi. nehleda pravdu. nehleda mir. hledi na svoje utrpeni, cely svet potvrzuje, co si mysli, vsechny aspekty vedou k jeho nestesti, a proto ma pravo vzit moc do vlastnich rukou. nepta se na pravdu, protoze ji svyma ocima prece vidi. cely jeho pohled je ale skriveny, vsechno zle se nasobi jako v konvexnim zrcadle. dluhy rostou, minulost se ho dotyka, citi se okraden a neni uz schopen jasne videt kde jsou hranice jeho vlastnictvi a jeho ubohosti, kterou si zvolil - zda se, ze zcela zbytecne. stava se opet muzem a na slabocha si nehraje, patri mu cely vezdejsi svet a uplatnuje sve pravo.
    agresivni osoba vedena intelektem, jesitnosti, berouci na sebe roli tyrana.

    Viselec
    http://spimajim.nazory.eu/velka-arkana/12-viselec.html

    pasivita, pohlcovani neprijemnosti dovnitr, nehybnost, premysleni o situaci, neschopnost pohybu. zabrednuti na melcine, pocit povinnosti, mlceni, prijimani zla jako voda prijima odpadky - skryji se pod hladinu.

    3 Poharu
    http://spimajim.nazory.eu/pohary/tri-pohary.html
    k tomu ted smeruji, takze vlastnimi slovy to popsat neumim.
    Oslava úspěchu.
    Radost s ostatními. Otevření se.
    Užívat štěstí.
    Kolektivní cit – „my“. Přátelství.
    Vděčnost.
    Dobré časy.
    Nadbytek. Přebytek.
    CRYYSTAL
    CRYYSTAL --- ---
    TRUCE: ano ano ano... intelektuiálové v brejličkách co se i v nonstopu chovají jak jak vernišáži v guggenheimově muzeu
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    vcera FamuFest. Terezy film. Na platne je skvely.
    http://rtinvezdelhop.cz -- obsaznejsi stranky ..budou, ale musim je udelat, slibila jsem :)
    jinak Take it Jeasy!

    famaci jsou..vsichni tak skveli. beverly hills, kazdy se chce kamaradit s kazdym, vypadat skvele, vystupovat skvele, protoze se to bude uurco hodit.
    po filmu utikam na bar, piccolo & dvojity jameson!
    stejne to tam nemuzu vydrzet, potkavam se s maruskou a nez se vratime spolu do archy, davame si par dvojek. V arse ta banda individualit, mladych krasnych kreativnich inteligentnich lidi. ouuuii!
    ale s poctem vypitych piv a zkourenych brq stoupa ma schopnost se jenom bavit. famaci mi uz nevadi, bavim se sama od sebe.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    dnes mi prislo emailem, snad drobny spam k tematu nevadi :]

    # # >> Investiční rada:
    # # >> Kdybyste před rokem investovali 1.000 US dolarů do akcií Nortelu,
    dnes by
    # # >> akcie měly hodnotu $49.
    # # >> u Enronu by vám z té tisícovky zbylo $16.50.
    # # >> Z akcií WorldCom by zbylo $5.00.
    # # >> Z investice $1000 US do Delta Air Lines dnes dostanete $49.
    # # >> Pokud by jste za tisícovku zakoupili United Airlines, nedostanete
    zcela
    # # >> NIC.
    # # >> Ale kdybyste před rokem nakoupili za $ 1.000 pivo a vychlastali ho,
    dnes
    # # >> vrátíte prázdné obaly a dostanete $ 214.
    # # >>
    # # >> Investiční rada tedy je:
    # # >> "Chlastej, co můžeš a recykluj!!!"
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LITTLELI: jj, zmirrorovano do offline, proctu mimo robotu. Thx.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    TRUCE: defacto souhlas v Tvem uhlu pohledu.
    Z meho uhlu pohledu je ovsem cela situace dana tim, ze defacto vsechno co me ovlivnuje uz davno maji v rukou jedinci a firmy, na ktere plati nejen trzni ekonomika [to je utopie], ale take spousty fint, figlu a proste normalni zivot.
    Narozdil od Kafkovske pakarny a byrokracie je tenhle system, kterej kazdoddenne vyuzivam, ale i na mem participuju, zivej a funkcni.
    Vzajemne poskytovani sluzeb v gangu, smecce, ctvri, kyberii, participacni mnozine...
    pro me to proste vznika samo a chapu, ze existujou i nejaky roajalisti, nackove, mysi v kolecku atd... jejich systemy me sice ovlivnuji, ale jinak, nez by se asi bezne cekalo.
    Kolik smluv uzaviras denne, jak moc si nosis meno na stite, sama na stite nebo se stitem... cim jsi, koho znas, co umis, co umi ti co je znas... to je kazdodenni realita, zadny imaginarni nazor, zadna politicka rovina, kdy bych se musel rozhodovat o tom, jestli se necham presvedcit od nekoho, nebo jestli nekoho presvedcim, ze to co obecne rika ma i nejaky smysl.
    Dulezity vidim duch zakona, nikoliv literu. Byrokracie a stat je pro me litera, to cim zijem je pro me duch. Reformovat nejaky zaklad litery s osobnim nasazenim je tusim klidne mozne, ne az tak obtizne a asi i zabavne, ale ne nezbytne pro muj osobni zivot.
    Sam jsem popravde nekolikrat uvazoval, ze politika by pro muj lisci jazyk byla dobre misto, ale jeste se mi neche tloustnout...
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    OVERDRIVE: zakon c. 360/2007 Sb. o statnim rozpoctu na rok 2008. http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/hs.xsl/zakon_o_sr_37341.html
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    Chceš realizovat své sny? Probuď se!
    -- Rudyard Kipling
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    OVERDRIVE: ja vidim teziste toho clanku v opaku toho, nad cim se zamyslis. ne K cemu mi stat muze byt, ne Picovat na zastaraly nebo jinak nefungujici system. Na ten samozrejme nikdo nikoho nenalaka.
    Ale pokud budou lidi na to srat, stejne jak pises sam, tak budou politici srat i na jejich nehlasujici a mlcici hlasy. Jedninou sanci ma ta ODS u mladych japiku. Ti se motivuji sami a neni kvuli nim treba delat zadne extra zmeny.
    Jde o to, ze do toho systemu na ktery jsem slysela nadavat i jinak docela rozumne, dospele lidi, je treba pomoci inovaci nejak proniknout a donutit ho ke zmene. To obnasi seznameni se se situaci, nebo prijeti urcitych pravidel, nepujde to hned, cesta z ulice nekam nahoru je dlouha, a "ti nahore" nejsou zas uplni idioti a postavit se jim vyzaduje schopnosti ...
    a.
    zaklad zmeny proste spociva ve zmene mysleni, od picovani na velky anonymni system k hledani zpusobu, co a jak by se dalo konkretne zmenit.
    jenze malokdo pujde studovat mechanismy trhu, aby mohl jako velke zvire pozdeji neco inovovat ..
    je uplne nedulezite co si myslis o state, protoze tudy zadna cesta nevede = samo to tvrzeni vytvari dead end; do doby nez se statni zrizeni zhrouti, v tom zrizeni vice ci mene zijes.
    velke zmeny se skladaji ze zmen malych, s pravidelnych malych kroku.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    TRUCE: Srat na bytvu u Mlynice. To sou velice velice okrajove veci, i kdyz pravda, cast mladeze samozrejme zajimava je, nerozhoduje bohuzel o nic vic nez kdokoliv jiny z nas mladych.
    Za posledni roky politiku vubec ale vubec nesleduju. Nevim kdo je premierem. Uvazuju kdo je ceskym prezidentem [Klauz?] ja vazne nevim a uplne bez prdele.
    Uvazuji jak se me cela ta saskarna dotyka. Co z toho mam?
    Ja osobne vidim je 50% dan, mikroplatby az makroplatby u lekare, kteremu ale zaroven plati pojistovna, na kterou taky davam nemalo. Vidim picovinu v podobe podepsaneho radaru jeste drive nez se zeptali kohokoliv.
    Porad nevidim zadny referendum. Nevidim, ze by politika byla na ulici v jine podobe nez v podobe cernejch obusku a dokonce i ti jsou utlacovani, pac sice dostanou novy kary, ale berou tretinu penez nez ja a slouzej ve worku kruty nadcasy. Pak nemaj bejt napruzeli.

    No a ted cim me jako chcou oslovit? Oslovej me tim, ze pojistovny zvalchujou tak, aby plnily svou roli a ne, abyhromadily majetek? Takze nebudu platit za diru v zubu a za kvalitne ovedenou praci?
    Za 50 % dani dostanu co? Co za to dostavam? Dosavaji za to neco treba duchodci, kterejma se porad ohanime? Kdo to kdy realne zpocital?
    Co vlastne stat plati nasima penezma se schodkem 31 miliard? Vzdyt vsecko je soukromy, nezamestnanost je prece ani ne 10% v globale, kolik je tech duchodcu nevim.
    Co se v nasi zemi rozviji a neni soukrome? Na koho platim dane? Co pro me stat dela.
    Nasrat na retoriku, chci videt rozumne rozlozeni kolik penez jde na co na kolaci nebo jinem grafu.
    Pak uznam, ze stat ma vubec cenu a zajima me. Spis si ale myslim, ze stat je proste prezitek, ale muzu se fatalne plest.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    "Za chyby se platí. Po bitvě u Mlýnce, proběhnuvší léta páně 2005, zůstalo v části mladých více než jen romantická vzpomínka na projev znovuzrozené české hereze."

    clanek Mladi Cesi nejsou motorem demokracie - prvni pulka mi stala za precteni a Bitva u MLynce pobavila :o)
    http://www.blisty.cz/2008/11/5/art43656.html
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    skvela scenka o zakazu masturbace v kanclu :o))))

    http://www.youtube.com/watch?v=IemKCbvJqXg

    TRUCE
    TRUCE --- ---
    lhostejnosti
    ty prava bariero pred neprateli
    lasko,
    tys jedinym lekem na nemoce
    a zlem pocuchane emoce.
    rozejdeme se v pokoji...amen.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    slovni magie:
    jakekoliv zle slovo na sebe nabali spatnost.
    podobne, pochvala je dobrym slovem..
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    obejmout ho.
    obejmout silence dokud to jde.
    sam sebe nedokaze znicit,
    ale znici vsechno okolo,
    vse co mu nastavuje zdi,
    vse co mu brani vstoupit do raje.
    raj je tam,
    to je jeho kredo,
    raj je tam, za zdi,
    ne tady.
    ne tady.
    strhava vsechny zdi.
    nevi ze jsou nekonecne,
    a ze neni zadna posledni strzena zed.
    ze vsechny padnou az stiskem pazi.
    kolem tela ve kterem bije srdce
    a je jedno kdo bude teto use case actorem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam