• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TRUCEI:\truce\notes | | Le'Olam, Ever!
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    KAMAR: s mimozemskymi civilisaacemi? nic ;)
    smotnem brcko mozna, pokecame...ale jinak, me se tady libi .]
    KAMAR
    KAMAR --- ---
    jo cau ymladris .. nepisu uz snad rok .. ale ted som sedela na pive a hovoril mi ktosi - to je jako z nejaky dobry knihy ty zazitky, ne jako kdybych poslouchala nekoho koho znam .. ;)
    KAMAR
    KAMAR --- ---
    ma s tym neco truce spolecnyho? ;)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    cau kamar!
    doufam ze to secko zapisujes atramentovym perem a postujes nekam.

    nejakej smysl v tom byt musi.

    bolest je pry signal ze zrovna probiha praskani skorepiny oddelujici cloveka od nejakeho uvedomeni, neustaly porod, tak nevim no
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    ATOMINATOR: zrejme se zname z nejake e-mailove konference ci co ;)
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    "ruka sevrena v pest znamena ze te chci, a proto by ses nemel priblizovat"
    ATOMINATOR
    ATOMINATOR --- ---
    CONTINUITY: Silvestr ´96? :)
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    Happy are those who dream dreams and are ready to pay the price to make them come true.
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    TRUCE: Kouká takovýma očima na všechny, to není nic speciálního na tebe ani proti tobě ;), někteří lidi takové oči prostě mají. Zvláštní, víc lidí to štve a vykládají si to všelijak, zatímco se mnou to nedělá nic...;)....chápu, proč si takovýho člověka nevybrat za životního partnera, když ti jeho pohled nesedí, ale za pomocníka se stěhováním....?;) (malé zamyšlení nad nepodstatnou otázkou;)
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    We cannot solve our problems with the same thinking we used when we created them.
    -- Albert Einstein
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    Simplicity is the ultimate sophistication.
    -- Leonardo da Vinci
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    -Miluješ ji?
    -Jo, jistě že ano.
    -Potom možná, jen možná
    se divíš.....proč ten pocit není stálý a jasný.
    Proč všechny ty výkyvy.
    Přesvědčení a pak pochyby?
    Jak tě může něco, co se v jednu
    chvílí zdá být tak jasné.....může po chvilce tolik hlodat?
    Uklidni se.Život nemá logiku.
    Musíš se jen rozhodnout ji milovat,
    jak nejlépe dokážeš.

    ----------------------------------------------------------------


    Vždy jsem se tak opatrně rozhodoval
    a co z toho mám?
    Nic.
    Tak jsem se naopak zamyslel
    a sepsal vše,co jsem kdy opravdu chtěl.
    A teď je jen náhodně vybírám.
    Je to krása.
    Pudy, riskování.
    Rozhodl jsem se už se o ničem nerozhodovat.
    A tak to bude.

    ----------------------------------------------------------------


    Slyšel jsi někdy o Teorii Chaosu, Ede?
    Je to věda.
    Snaží se určit vzorce chování v chaotických systémech:
    Počasí, proudy oceánů, krevní oběh, takové věci.
    ukázalo se, že existuje jen pár věcí...
    ...chaotičtějších, než je tlukot lidského srdce.
    Zrychluje se, zpomaluje.
    Úsměv, pád ze schodů.
    Mění se podle toho, co se nám zrovna děje.
    Srdce je nevypočitatelná děvka.
    Ale za tím bláznivým tlukotem existuje pevný bod.
    Skutečný.
    A je to láska.
    Nejdůležitější na lásce je,
    že my se rozhodujeme jí dát...
    ...a my se rozhodujeme jí přijmout.
    To z ní dělá nejtrvalejší věc z celého vesmíru.
    Překoná krveprolití,překoná zradu...
    ...a všechnu tu špínu,která z nás dělá lidi.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    otec me uz pred pres icq varoval at si na tom neuletim,
    abych nebyla jako stryc (jeho podivinsky bratr:)

    http://www.sweb.cz/bretislav.kafka/biografie.htm
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    http://medium.mysteria.cz/text_scr/2002_9_bretislav_kafka.htm

    Moje vlastní nemoci a moje vůle
    ...
    Mé poloviční umírání zanechalo ještě větší duševní poruchu a strašná duševní muka. Nedovedl jsem sestavit jedinou větu, za ní zela propast, konec myšlení. Dvaadvacet týdnů jsem ležel za stále se opakujících srdečních záchvatů. Trvalo čtyři roky, než jsem se trochu probral z duševní mrákoty. V té době v mé hlavě všechno pohasínalo, a já pozbýval pochopení pro svět. Všechno mě děsilo. Proto jsem chodil se svou ženou do přírody a v klidu jsem se učil všechno znovu poznávat. Pokud to mé nervy dovolovaly, studoval jsem lékařskou vědu. Denně jsem cvičil vůli, takže jsem dokázal překonávat duševní muka a dovedl jsem si podmanit i jiné osoby.

    Ač mám vytrénované nervy, musím se stále vést, držet, řídit. Kdybych neměl silnou vůli, nemohl bych jít na ulici, mezi lidi, do společnosti, jet vlakem, vydávat ze sebe při pokusech magnetický proud apod. Abych posílil ducha i tělo, pravidelně každý šestý den držím naprostý 36hodinový půst. Každému doporučuji. Až to zkusíte 4-6krát, poznáte jeho cenu. Ani nedostanete chuť na jídlo, naopak, vaše přirozenost se postního dne nebude moci ani dočkat. Do studené vody se ponořuji denně.

    PŘES TO VŠECHNO, CO JSEM ZAKUSIL, JSEM VESELÉHO DUCHA, A SOTVA KDO BY NA MNĚ CO POZNAL. AUTOSUGESTIVNÍ LÉČBA MÁ ÚSPĚCH TAM, KDE SE VEŠKERÁ LÉKAŘSKÁ POMOC UKÁZALA MARNÁ. TEPRVE KDYŽ ČLOVĚK ZŮSTANE ODKÁZÁN SÁM NA SEBE, BUDE SE UMĚT PODLE TÉTO METODY LÉČIT A BUDE MÍT ÚSPĚCH. NEBUDE HO TOTIŽ TRÁPIT A VTÍRAT SE MU MYŠLENKA, ŽE BY MU SNAD JEŠTĚ NĚKDE JINDE POMOHLI.

    ...


    „ Jednou jsme se s chlapci dohodli, že půjdeme na Podháj, kde byla taneční zábava. Trochu jsem se zdržel. Když jsem přišel do sálu, právě hrál "cimprkastl". Uprostřed sálu jsem zahlédl, jak dva chlapci tlučou Taliána. Byli to naši chlapci, poznal jsem Karla a Frantíka. Silně jsem se na ně rozhorlil, vletěl jsem k nim, chytil je za ramena a poručil jim, aby Itala pustili, a odvedl jsem je k lavici u výčepního pultu s rozkazem: "Zde si sedněte a ani se nehnete! Moji chlapci svěsili hlavy, "cimpr" opět spustil a všechno zase bylo v tanečním kole.

    Sotva jsem usedl ke stolu, vidím, jak ke mně přichází pěkně ustrojený pán a pravil mi: "Mladíku, pozoruji, jak jste na těchto chasnících použil hypnózy. Jednoho máte v kataleptickém stavu, je třeba ho probuditi."

    — Z Kafkova vlastního životopisu
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    duchov v zmysle paranoje kam len dusevni oko dovidi..
    kurva jedna, mohla by se divat dal nez jen na ty stare zname denni mury.
    ale resime to nadechem a vydechem. odvaha se kterou jdeme s kuzi na trh nam dava vic sily nez by nam dala pocitu bezpeci pozice v tmavem koute (ci pod stolem)

    pres vikend jsem byla na zakladnim samanskem seminari a nekolika samanskych cestach, a ted do toho budu cist Bretislava Kafku, nuz, kdo vi at posoudi sam :))
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    KAMAR: ok. usla mi ta informacia, aj ked som potrebne indicie asi k nej mala..

    dnes vidim vsade duchov, vstala som unavenejsia ako sla spat, tralala, zkurvena zima zvalim to na nu lepsie sa mi cez to pojde. ako dlho som cista?
    aspon tak, ze zhresim len vynimocne?
    11 dni je zlych. ale ved sama vies ze to .. trva dlho.. a nikdy to nie je... bez jaziev.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    CONTINUITY: no selectora nevim...kdyz po me furt kouka psima ocima, tak mi to neprijde vhodne
    (podobne jako jine nabidky od lidi kteri me tituluji kunda a se kterymi jsem se rozhodla neresit ani ty nejvyhodnejsi nabidky do doby, nez pujde o ciste obchodni jednani s urcitym bontonem a odstupem na obou stranach..coz ale v nejblizsi dobe nepredpokladam)
    KAMAR
    KAMAR --- ---
    TRUCE: som v prahe uz mesiac .. dohodnime sa, stretnime sa.

    o porovnavani sa s ludmi som nehovorila, ide o to, ako sa ty citis so svojim zovotom, ci ho zvladas ... ine je, ked behas na mars, vypisujes bielemu domu atd (aj to som videla, na sebe nezazila .. ;) alebo ked 11 dni nespis a nie si na drogach, len ta paranoia sprevadza a tie vnutorne myslienky ktore pocujes ako na trhu a ide ti z toho hlavu roztrhnut (to som videla i zazila ;) ... tot vsjo. ale ked uz pochybujes, ci si ok podla nejakej fxxx, tak sa rozhodne porovnavas, ci nie? ;)

    a tomas by mi mohol vratit ladislava klimu, ktory mi velmi schazi, ak sem nazre .. ;)
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    KAMAR: oh, jasne, mam tvoju Ayn Rand, ktoru som vzala T. a pokial si v Prahe, mozme sa stretnut, ist na prechadzku, vratim, aj by som ta rada vidiet, len tak..

    euthyrox neberiem. kupila som si asi 10x silnejsie "Morske Rasy" - nie Kelp, ale dake svajciarske, hukot ;) Ale. Ja sa chcem takto citit! normalnostou podpichol Roche ako je jeho dobrym zvykom. ustavy..kolkokrat som premyslala ze sa chcem dat liecit, od vselicoho, nakoniec som to vzdy zvladla sama. vzdy to clovek musi dat sam, ale v tych domoch mame jedinu vyhodu, ze nez chytime do ruky sami metlu, tak tam mame cesticku pripravenu, vyzametane, len pod.
    niekomu to moze pomoct. (verim tomu! well....zrovna vcera som sa zamyslela pri 10tej casti serialu Tudors, kde toho evil kardinala, politika klzkeho a sikovneho, nakoniec predsa zavru do Toweru..a on sa naposledy, pred sebevrazdou, modli k svojmu bohu. princip pokania je ten, ze sa prizname k hodnotam ktore nosime v sebe, ale nezijeme ich. lebo okolnosti. lebo toto a tamto a takto.
    proste, zivy Zivot je podla mna permanentny relaps.
    ad CONTI: su ludia, ktori nikdy nezisli zo svojej cesty na miesta, ktore su zakazane. Taki si myslia, ze liecba je nutna. Ako navrat niekam spat.
    Je to ale na principe 3: z bodu jedna, prejdeme na bod dva, a viac sa nemozeme vratit spat. je treba prejst do bodu tri - ktory vsak, a sakra, vyzera uplne rovnako ako bod jedna. ale nie je rovnaky.

    ci si myslim ze som normalna? bohuzial mam nedobry zvyk vsimat si okolie a hodnotit, alebo aspon porovnavat seba podla neho. well, niekedy je to aj dobre, clovek si uvedomi niektore svoje omyly, ale niekedy je tych omylov preplneny..ako kedy.
    niekedy si s ulavou hovorim, ze normalna nie som.
    niekedy si peskujem za sebalutost a ine neduhy, a normalna chcem byt: tak prirodzene. byt laskava, vstricna, uvolnena; v kontakte sama so sebou.
    cize, normy nastastie su kodifikovane pre rozne oblasti zivota ;o)))
    a mozem si kodifikovat aj svoju.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam