• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TRUCEI:\truce\notes | | Le'Olam, Ever!
    _ELPH_
    _ELPH_ --- ---
    OVERDRIVE: no ja zijem v bratislave, takze ja tu mam den osklivych lidi kazdy den :) napriklad v prahe mi to prislo o dost viac fajn co sa tohto tyka. ja si nemyslim ze by to bolo mnou. a navyse vcera som aj v bratislave v autobuse videl dievca ktora nemala taky pohlad. a navyse jedla sneh a tvarila sa ako keby to bola najvacsia delikatesa aku kedy jedla (stavim sa ze v lete pije rosu)...ale to su fakt ze vynimocne chvile ked niekoho takeho vidim. a niekedy uz aj ked sa pozeram do zrkadla si sam sebou niesom moc isty, ci uz tiez nemam taky tupy pohlad

    a dievku som si este nikdy nekupoval tak neviem (: heh a to "z donuceni" ti neverim. to si istotne napisal len preto aby sme si o tebe mysleli ze si dobry a citlivy chlapec :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    _ELPH_: jj, taky se Ti jinak stava, ze mas dny osklivych lidi. Ze ten den jsou vsichni tupi, hloupi a skaredi?

    Tohle je treba duvod proc nemam ridicak. Proste si rikam, ze je to moc jednoducha cesta jak ve sve vnitrni potrebe nekoho rozsekat na hadry. Kdyz uvazim, ze mivam dny, kdy se chci zabit a problem je jen "JAK?" a nebo dny kdy chci zabit...

    Ja jinak parkrat neco zariznul, kralika, kozu, slepici... vetsinou po urazech zpusobenych psi a musim rict, ze poprve se mi rozhodne trasly ruce. Neni to snadne, aspon ne pro me.

    Byl jsi nekdy v bordelu? Tak ten pocit, kdyz si poprve kupujes defku, tak to je hodne stejny pocit hnusu, strachu a buhvi ceho jeste... [ja to zazil v brazilii z donuceni mmchodem]
    _ELPH_
    _ELPH_ --- ---
    OVERDRIVE: praveze nezabil / sa mi ziadne take zviera nestavalo do cesty. a hlavne zvierata mi vacsinou prijdu naozaj zive, no ludi ktorych tu vidam na ulici mi prijdu akysi polomrtvy...neuveritelne tupe pohlady, atd...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    poslala mi Naturell :] a myslim, ze to spis patri sem ;]]]

    JEPTISKA.gif (3529920 B)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Death In June: UNCONDITIONAL ARMISTICE

    Can I trust a human?
    Can I trust his soul?
    Like pigs they link together
    Like pigs in a sausage roll
    They all think they're individuals
    They all think they're free

    Nietzsche said they are supermen
    Displayed in a butcher's shop to me
    Makes sense within a framework
    Of that Nazarene reality

    I wish I had a gun
    Which set us all free
    This is my dream, that one day
    Everyone will have an absolute armistice
    Unconditionally

    I hope this happens for the World and the World Tree

    Can I trust a human?
    Can I trust his soul?
    They all link together
    In their selfish hole

    Love and worship and power and success
    And love is prevented and destroyed and possessed
    Love and worship and power and success
    And love is perverted and destroyed and possessed

    I wish I had a gun
    Which set us all free
    This is my dream, that one day
    Everyone will have an absolute armistice
    Unconditionally

    Hey, don't slide
    I'm the unforgiving

    I watch many humans
    I know, like you, you're like me
    I watch them like snakes
    Like snakes lower than a snake's belly
    Filthy poisonous cobras

    Humanity
    Europa
    Civilization
    Awake!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    _ELPH_: jo vicemene vim co chces rict... zabil jsi nekdy neco vetsiho vlastnima rukama? rekneme ov velikosti kralika vejs? psa, kocku, kozu, prase...?
    _ELPH_
    _ELPH_ --- ---
    OVERDRIVE: ja nevidim az tak velky rozdiel v tom ci zabijem cloveka alebo pavuka a ked som bol maly tak som pavuky zabijal a osobnost sa mi moc nerozpadla. a celkovo ludia bezne vrazdia kravy, prasata, slepice a kury a tiez sa im z toho osobnost neviem ci rozpada. samozrejme zalezi od toho ze aky clovek ale pri drtivej vacsine by som s tym asi nemal problem / drtiva vacsina ludi mi ajtak prijde ze sa tu po meste hemzi jak pojebany hmyz. teda asi by som sa v tom vrazdeni moc nevyzival, a kde by sa dalo by som idiota radsej obisiel, ale neraz som bol v situacii kedy som mal pocit ze vrazda by bola najoptimalnejsie riesenie. napriklad ked ma nejaky kreten ojebe (o peniaze alebo hocico), tak ja to urcite nemam cas ani chut riesit s policiou (ak to je vobec realne. ja si na nejake formality ako zmluvy moc nepotrpim), nemam vacsinou cas ani chut sa s nim nejako natahovat a riesit to (zdlhavo a nudne)...vtedy mam chut toho zmrda zajebat, zobrat si co je moje a ist dalej
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    _ELPH_: mam dva takove sny, co se mi opakuji uz od detsvi, kdyz je mi zle nebo nevim, oba jsme si nekolikrat umyslne vyvolal intoxikovany ketaminem [kterej se jim nejvic podoba] a kricel jsem hruzou, ale od ty doby se mi jete nezdaly... jedno je krivka, jakoby tep srdce na nejakem pristroji... nebo jako kdyz pozorujes provesene kabely na sloupech vedle jednouciho vlaku... ruzne se to zrychluje a nasleduje me jakoby priblizovani pohledem ke krivce, az po ni jakoby plynu a ona se upne narovna... Tehdy uz kricim hruzou ze spani a vetsinou me musi nekdo probudit, jinak se na tomhle obrazu zacyklim.
    Druhy takovy sen, ktery mam ciste pocitovy, je o tom, ze se mi jakoby meni geometrie vzdalenosti. Vim ze neco je nejak daleko pak se ale jakoby zmeni misto odkud pozoruju a jakoby vim, ze ta vzdalenost je porad stejna, ale pritom vidim blbe, jakoby to co pozoruju usttoupilo a zmensilo se v perspektive.
    I pri tomhle snu kricim hruzou.

    jinak s tim racionalnim stavem: nemas teda takove to, ze si rikas, ze prece nemuzu nekoho zabit, kdo mi dal pravo soudit, jestli je lepsi ci horsi?
    Me by hrozne zajimalo, zda takova vrazda cloveka hodne zmeni. Visco, rikaj nam ve filmech, ze se z toho proste muzes zblaznit a jinak se rozpadnout jako osobnost.
    Znam to z detstvi, kdy jsem udelal neco a pak jsem vedel, ze je to nevratne a spatne, v ten samej moment, kdy se to jeste delo a uz to neslo zastavit. Toho se bojim ja, co se vrazdy tyce. Strasne na me funguji vnucene standardy, ne ze by na kazdeho, jen presne vim, ze kdyz treba mluvim o odmitani Boha a pak dojdu ke chvili, kdy se chci pomodlit, jakoby si to vnitrne zakazu. Kdyz se bavime o lasce a o sexu, mam dojem, ze vlastne, jako vsichni, prijimam televizni a knizni predstavy atd...
    Celkove se toho vlastne musim vedome zrikat a nedokazu posoudit, jak moc silny jsem v zreknuti se tak silneho pravidla jako je "Nepobodas idiota nozem svojim"...
    Uz jsem to jednou udelal v sebeobrane, kdyz jsem byl bit a prava zdrhnul jsem a nelitoval, pac bych jinak asi dopad sakra zle... ale nebyla to zrejme vrazda a ne promyslene a chladnokrevne chovani.
    _ELPH_
    _ELPH_ --- ---
    TRUCE: a sniva sa ti niekedy ta pocitova vrstva samotna? mne sa niekedy snivaju len cisto abstraktne vizualy bez deja a k tomu intenzivne pocity (vacsinou tak intenzivne ze ma to preberie do lucidu).

    OVERDRIVE: u mna osobne je to cisto racionalny strach. keby bola vrazda legalna zalezitost, tak by som tu moznost istotne vyuzival z casu na cas.... niektori ludia mi prijde ze su fakt stratene pripady a ked sa mi taky postavi do cesty tak by som nemal vycitky z toho ze som ho dal prec... navyse sme ajtak dost premnozeny druh... len takto su s tym strasne opletacky so zatajovanim a skryvanim a stale je velka sanca ze potom clovek bude vela rokov niekam zavrety, tak to nieje moc dobry deal....
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    dobry ;]

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    NESERMI: to mi pripomina:
    Prijdu do hotelu a je tam automat, na kerym se pise, ze "Plne nahradi vasi zenu."
    Tak chvilku vaham, ale pak ho tam precejen soupnu..
    No a kurva, uz jste nekdy meli prisitej na peru knoflik?
    NESERMI
    NESERMI --- ---
    Jo, ve stredoveke byly snatky z lasky vyjimkou. Taky pak stacilo prijet na bilem koni, zazpivat milostny song a panicky vlhly blahem a zamilovaly se az po usi.

    A moderni prumyslova spolecnost laskou posedla asi bude, protoze se neda naplanovat, zpenezit. Az postavi automaty na lasku, posedlost zmizi.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    SHASHA_KRASTY: usmevny clanek z civilizovane Anglie :]
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    OVERDRIVE: kdybych se byvala urazila, i tebe by bylo mozno narknout z mentorovani, ale myslim ze jsme tu interakci docela zvladli ;D

    mas uplavici? ojoj. a ona? jaka byla? ;]]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    TRUCE: spatne se mi vnima, uz vcera jsem psal s teplotou blizkou 40*C, skoro si neuvedomuju, ze jsem to napsal, ty sociologicke casti brat s rezervou... jak to tak ctu zapomel jsem naznacit, ze je to vlastne co me zajima, nez odpoved na vytahy. ze hledam opoved ne ze odpovidam.
    ale mam porad kolem deveta triceti a zvracim, tak bych vlastne nerad neco vecne komantoval, jen me mejte radi ;]
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    This is the story we like to tell ourselves, In the night, When the labour is too hard and goes on too long, When the fire seems nothing but dying embers winking out, We say we remember a time when we were free, We say that we are free, still, and always, And the pain we feel is that of labour, And the cries we hear are those of birth ~ Starhawk
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    neni to dokonale, ale libi se mi to i po mesici a jde mi to cist.
    je to v souboru s debilnim nazvem ktery chci smazat..ale o jeho obsah se podelim.



    Je cize, jen nejasně světla vzpomínek, mlhavě září, celé měsíce v mlze, jakýsi pocit

    Neklid mě jako podzemní řeka do ulic vábí, něco zažít, tak jako kdysi

    Sedíme u stolů, jak prázdní panáci, mlčky, již dávno si nemáme co říct

    Lej to tam, ať otevřou se v nás brány, lej to tam, ať na cizotu zapomeneme

    Jsem ten co hladoví u prostřeného stolu,

    Jsem ten co žízní hyne u pramene

    Jsem zvíře běsnící, zavřené v lahvi alkoholu, a čím starší tím snažší je na všechno srát

    Jsem mrtvola na dovolené zpátky doma v podzemí u mrtvých

    Tak jako kdysi mám ruku v klíně a neštěstí z řečeného hříchu, dusno v pokoji.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    ale abych byla uplne presna, ted jsem si vzpomela, ze ten text mi puvodne prisel jako dobry napad na zhudebneni.
    asi jako jsem si vypsala ty reformacni a protireformacni keczy o hrisnosti tance a zpevu.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    OVERDRIVE: jo, tomu cloveku se rika sociolog :]
    obcas je zabavny, ale podezrivam ho z silene neexaktnosti.. a to se snazi o objektivni vedu...
    pobavil me spis nazor ktery tam zazniva, ze je v dnesni dobe laska precenovana
    mozna si domyslim co tam neni, ale porovnat nasi zhyckanou euroamerickou spolecnost timto zpusobem je asi jako tve porovnani teze spoelcnosti a instituce "vynuceneho" sexu..
    ale krasne si to napsal, to je pravda. az se ve me srdce zachvelo.
    nicmene, ty jsi umelec.
    a mnoho lidi zije jinak...mnoho lidi chce jen spokojeny zivot, a jsou ochotni a schopni se zamilovat do kohokoliv, kdo jim ho pomuze nest, i nudu, i problemy.

    socioligie zatim vypada jako dobry hradrovy panak, na uspokojeni z rozstrileni.... :)))
    coz everybody needs a scapegoat ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam