• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    RSZ: ano zavaruji v troube :-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RSZ: resi se to tak, ze se tam da kapka alkoholu nebo neceho takoveho, pak to vydrzi v lednici par 2-3 tydny, ale samozrejme s vydrzi sterilovaneho vyrobku se to neda porovnavat. ale tady jde zrejme i o to aby to bylo raw nebo neco na ten zpusob...
    ABDULAH: chapu
    RSZ
    RSZ --- ---
    teplota je u zavařování marmelád samozřejmě nezbytná, při méně stupních nebude sklenice a obsah sterilizován - zavařování jaksi nebude fungovat
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    ANDY_WARHOL: jde mi o to vzit neco zahustit bez potreby varit to 6 hodin cim znicim uplne vse co tam bylo dobre a potom to hodit do sklenic a jen prohnat troubou ... Jiste vim o tom ... Jinak to chci i pro uzavirani sklenic - polozis vicko - vysajes a pak jen zamacknes a mas klid ... znamej to pouziva a je spokojenej ...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ABDULAH: takze vlastne hodlas vyrobit opak papinaku ? ale vis co to znamena ? sice budes potrebovat mensi teplotu k dosazeni varu, ale za to to budes muset varit dele, papinak se prave proto pouziva, aby snizil dobu vareni
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JAZZZ: ne naopak - nez zahustit varenim, tak zahustit podtlakem ;-)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    ABDULAH: pokud mas chut bastlit, tak to vypada, ze se to da vyrobit z rozbityho solarniho kolektoru.

    uplne jsem asi nepochopil jak bys chtel pouzit k vyrobe solarniho varice vakuovou pumpu, ale urcite vysledek nebude tak elegantne jednoduchy, jako toto :)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JAZZZ: mzslel jsem neco spise doma proveditelneho jako lestenou nerez a doprostred nadobu a na to vyvevu - preci jen bude zdravejsi nez to varit hodinu nekde nez se to zahusti ... https://en.wikipedia.org/wiki/Vantablack pokud by slo pouzit tohle bylo by to super :-)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    ABDULAH:
    GoSun Stove - Portable Solar Cooker - Using Only The Sun!
    https://www.youtube.com/watch?v=_MuDqhGdGkk
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    premyslel jsem nad solarnim varenim ale abzch nemusel vztvaret takovou tera stavbu - myslite ye bz slo pouyit vakuovou pumpu? Nedoporucil bz nekdo typ na pumpu na zahusteni marmelady atd? Pak by stacilo to slunickem jen kratkodobe ohrat :-)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    je pravda,ze s xchaosem a jeho nesmysli je tu vetsi zabava,ale tak nejak sem se domnival,ze vratime diskuzi k praktickym vecem.
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: My vime, XChaosi, my vime. Uz sem ten humor s covfefe pises asi potreti.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: no tvuj projekt bych rekl byl trosku nerealny :-) Jezis muj 3D oblek dela IBM :-D No to je toho kdyz jsem jim poslal podklady ... budu behat po svete a rvat vidite vidite ono to jde :-D Lol :-)))

    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JIMIQ: ještě budete vzpomínat na solární chodníky :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JAZZZ: to už jsem sem postoval před asi dvěma týdny :-) nebo ne sem, ale všude kolem. musím říct, že mi z toho trochu explodovala hlava.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: jako na všechna srovnání s Trumpem (a nejsi sám.. id VYHULENY_UFO to z druhé strany zkouší taky) odpovídám důrazným covfefe!
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Plavba solární lodi po Vltavě a Labi představí Českou pirátskou stranu, její program a kandidáty. (ne, tohle nebyl můj nápad :). Cílová částka vybrána....
    Hithit - Pirátská plavba do Sněmovny
    https://www.hithit.com/cs/project/3805/piratska-plavba-do-snemovny
    VALDIK
    VALDIK --- ---
    QNEDLEEQ: psal jsem jeste panu Kolarikovi z ostrovnich elektraren(kdysi me poradil hodne dobry figl na oziveni prakticky mrtveho clanku lifepo4, ktery mel 0V) a potvrdil me jiz nastaveni zminovane na ruznuch forech ... ted jeste doladit ten Tristar, takze diky za odkaz, zkusim
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam