• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    LINKOS: je to tak šílenej nápad, že rozumnýho člověka by to nenapadlo :)
    Solar-powered car uses moss as dashboard air filter | Springwise
    https://www.springwise.com/solar-powered-car-uses-moss-dashboard-air-filter/
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    JAZZZ: jsem to pochopil tak,ze tam je filt vyrobenej z mechu,ne ze tam roste na palubce mech...
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    XCHAOS: jo o tehle picovine jsem uz pred casem slysel. fakt jsem zvedav jak dlouho ten mech na palubni desce prezije. tipuju ze jedno parkovani na slunci. ale je to cool.

    ABDULAH: na papire to vypada hezky. jsem zvedavy jaka bude realna cena az se jim za par let podari postavit alespon prototyp.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: LOL az se ti do nej pusti plisen tak zahodis palubku? No jo ja vim papirovej filtr za par buck a i kdyby tak zvukova izolace z konopi by tam klidne mohla bejt ;-) Nebo je jako zivej? Tak to bacha az zacne poustet vytrusy to bude pro alergiky super kara ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: Další specialitou je mech integrovaný do palubní desky, kde slouží coby vzduchový filtr a hluková izolace.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: na druhou stranu... já nejezdím každý den :-)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JAZZZ: at mi ho za barakem klidne postavi a nebo klidne pod barakem nevim proc ale cim vic to studuju tim mensi z toho mam strach. Stejne casem umres tak je to jedno. Sance ze umru na ozareni je mensi nez ze me prejede auto.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    i kdyz jsou to zmanipulovani troubove, tak maji svuj rozum aby si nasli informace. na prikladu xaose ale vidime, jak dojmy jsou dulezitejsi nez pojmy. a vycitame mu mo opravnene. masa takovych podobnych lidi jako chaos pak pomaha zmenam, ktere by u informovanych lidi jen tezko prosly ale to z nich nedela nevinne prihlizejici, jsou vinni tim, ze jsou natolik lini aby si tu problematiku nejdriv skutecne zevrubne nastudovali a pak vyzadovali aby se delo to co je skutecne racionalni.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JAZZZ: jaderny odpad by se vyresil novymi typy reaktoru, ktere by ho uspesne likvidovaly...

    a co se tyce druhe casti, s tim nemohu souhlasit, mozna nevis, ze jsem mimo jine studoval medialni studia a o tom jak se pracuje s verejnym minenim a jak se vyuziva k prosazovani ruznych cilu bych tady mohl psat kvanta inforamci, kdyby se ti, kteri funguji jak stafaz proti tomu postavili a nechali se vodit jako loutky, rozhodne by situace pro ten busines co je za tim nebyla tak jednoducha. navic tu mas i jadernou lobby, takze bez toho tkalu verejnosti by ji tezko bylo mozno upozadnit...
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    ANDY_WARHOL: ja ti minireaktory nepodsouvam. to je zas reakce na to co psal Abdulah.
    uz roky se v CR resi umisteni trvaleho uloziste jaderneho odpadu a kupodivu to nikdo za barakem nechce mit. to nejsou nejaci myticti ekozmrdi, ale proste normalni lidi ne ktery nikdo zadne bububu delat nemusi. proste to tam nechtej.
    a vyhorele palivo se nerecykluje, protoze s eproste proad vic vyplati palit cerstve. opet zadni ekozmrdi, ale klasickej jadernej byznys.
    ja s tebou ve spouste technickych aspektu souhlasim, ale prijde mi, ze tu partu hipiku a mamin s transparentama obvinujes nepravem.

    za soucasnou vlnou proklamovnaych zakazu spalovacih motoru taky stoji byznys a obchodni valka. na nejaky obcansky mocni kaslou. proti lovu velryb se protestuje roky a nic se s tim nedeje, protoze zrovna tam neni prunik se zajmy byznysu.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JAZZZ: " napady z 60 let ala jadnry reaktor do kozde domacnosti jsou nastesti passe" opet mi nenapadne podsouvas nejaky svoje domenky, ja sem nikdy o reaktorech v domacnostech nepsal, co mam udelat aby si tyhle diskuzni fauly prestal provozovat, opravdu si myslim, ze mas navic.
    "tvoje idea jakychsi ekozmrdu, co maji moc utnout jaderny prumysl je mimo misu." - podal jsem ti tu dost dukazu na to aby si pochopil ze se zasadne mylis, kdyby nebylo teto stafaze, tak by to bylo mnohem tezsi prosadit, ale na nektere lidi staci udelat bububu jadro a jdou hned s mavatkama si lehat na koleje. to proste s verejnym mimenim zacvici a tvrdit opak je nesmysl.
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    JIMIQ: To neni solarni vlak, to je dieselovej vlak se solarni klimatizaci. Ja jen aby XChaos zase nezacal vyskakovat se svym "aha, aha, tohle je presne to, co jsem ja rikal uz pred padesati lety a vy jste se mi smali a ted se potvrdilo ze mam pravdu" 8)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    ABDULAH: 20MW je jak nic. mas k tomu projektu nejaky blizsi info? koncept jaderne teplarny mi v CR pripada dost sci-fi a za jeho odmitnuti nemusi byt zodpovedni bursikovci ani iluminati ;)

    ANDY_WARHOL: je to otazka meritka. kdy uz JE, tak velke a v mistech s dobrou infrastrukturou. napady z 60 let ala jadnry reaktor do kozde domacnosti jsou nastesti passe. nerikam, ze chces zamorovat zami odpadem. jen poukazuju, ze je to slozita problematika a tvoje idea jakychsi ekozmrdu, co maji moc utnout jaderny prumysl je mimo misu.
    jinak souhlasim s tim, ze treba solary na ceskych polich jsou nesmysl a sit potrebuje byt stabilni. je ale fakt, ze cim vic zdroju bude obnovitelnych, tim lip.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JAZZZ: abych ti tedy znovu objasnil o co mi jde
    1, solar je pouzitelnej pro potreby jako mam ja napriklad - tzn mobilni bydleni, nebo pro lidi v mistech bez infrastrukutry, klidne i s infrastruktuou, pokud se jim porizeni ostrovniho systemu vyplati, ale taky tu mame prumysl, ktery ma radove vetsi spotrebu a potrebuje stabilni zdroje, nezavisle na pocasi. k tomu aby si dodaval elektrinu do prumyslu ti nepomuze ani obri baterky ala musk, to by se proste nevyplatilo, pripadne by na to proste nebylo misto (v kombinaci solary a vetrniky a pole baterii uz je to docela hodne mista, kolik by to zabralo aby byl zarucen dostatecny vykon soustavy pro toot pouziti). solarni ani vetrnou energii neodsuzuji (toé bych tezko mohl, kdyz ji sam vyuzivam), ale co odsuzuji, je to ekonadseni, ktere rika, ze vsude bude jen obnovitelna energie. to by ti preci melo byt jasne, ze je to nesmysl.
    2, reaktory, ktere si preji ja, tak by prave naopak problem jaderneho odpadu docela elegantne vyresily, jak uz sem tu milionkrat psal, podsouvat mi ze bych chtel zamoriut zemi jadernym odpadem je opravdu rana pod pas a ja bych si nikdy nemyslel, ze by si takove demagogicke argumen ty proti me nekdy pouzival.
    3, ani omylem jsem nepsal, ze bych si je predstavoval pro kazdou vesnici. ty male projektovane reaktory ti obospodari cela mesta. vzhledem ke konstrukci a zapouzdreni v zemi tam nido mit pristup k jadernemu materialu nebo odpadu nebude, cele moduly se v podstate zapusti do zeme a pak odvezou do tovarny zpet a vymeni za nove (po desitce let pouziti). ani kdyby se do toho nekdo dostal aby vyrobil aspon spinavou bombu, tak si moc nepomuze. bylo by to v podstae na urovni ukradeni ozarovaci jednotky z nejakeho zdravotnickeho zarizeni, a ja sem opravdu neslysel, ze by se o to nekdo pokousel...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JAZZZ: treba pardubice uvazovali o reaktoru cca 20mw co jsem videl ten nakres. Nahradi s nim teplarnu s elektrarnou. Coz mi neprijde blbej napad. Misto fosilu tam bude 20 let neco co bude hrat nekde v zemi. Myslim ze prvni navrh byl nahraditkotel na fosil z jineho kotle na th a u s tim ze vlastne zbytek zustane jak je. V tom nemam problem nebo myslis ze kdyz uz to tam vse stoji a teplo se vede do fabrik atd tak se to ma vse predelat a kazdy podnik adt ma vyrabet teplo sam atd? Ten projekt se menil nekolikrat podletoho kdo do nej kecal. Asi se to s bursikovcema zrusi a bude se para pro chemicku atd delat palenim plynu. Jak ekologicke ...
    Verim ze decentralizovana vyroba neco malo usetri co se tepla tyce. Ale co se splodin tyce nevim nevim ale nekdo si pekne namasti kapsu ;-) predpokladam ze vyroba toho reaktoru nesezere tolik co to uhli co tam pali za 20 let plus system odpopelneni a odsireni atd...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    Muze mi nekdo vysvetlit ten konec clanku? http://www.solarninovinky.cz/...-2020-budou-obnovitelne-zdroje-nejlevnejsim-zdrojem-energie-na-svete

    To jako usa zrusi dohodu, bude chrlit splodiny o sto sest a pak se casem docka toho ze budou nizsi? To mi prijde logicke ale nevim jestli to ma smysl a vysledny efekt tak tizeny jak kdo zamyslel ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam