• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    IKSIK: heled zadnej lacinej jednoduchej bazmek to neumi a nebude umet. Nejjednodussi bude tam dat dve ssr se spinanim v nule a mit synchronizovany prubehy. Pak jen staci koupit dve ssr co sepnou jen v nule a dat je proti sobe. At sepnes kdy sepnes - nikdy nejdou do sebe. Pak jen predratujes cast rozvadece na vlastni svorku a na ni to privedes. Ssr bude drahy ale bude to jednodussi. Pokud nemas synchro musis to prepinat s mezerou. Coz asi nechces. A co to cpat do bojleru? Prepnes jeden na nulak a dva das na razi a uvidis toho proudu ;-)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    IKSIK: podle me resis kraviny. Bude to docela pruser. No rekneme - ma ten menic k solaru nejaky programovatelny vystup?
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    Tomu stykači bych se chtěl vyhnout kvůli přeskoku z okamžitýho napětí na jedné fázi na napětí na té druhé. Hlavně kvůli elektronice. Ty polovodiče by se měly umět vypnout v nule proudu, počkat 2/3 periody a pokračovat z nuly napětí na další fázi dál. Ale třeba by stačilo dát na výstup přepěťovou ochranu.
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    Ahoj, řešil jste někdo přepínání fází u FVE? Mám 1f měnič a hlavní jistič 3x25A. V létě, když bude nadbytek energie a malá spotřeba, bych na tu jednu fázi měl připojený úplně všechno. Jenže se může stát, že se bude zrovna ohřívat voda v bojleru, budeme něco péct v troubě a někdo si bude chtít uvařit kafe v konvici. To už hravě přesáhne 25A. Takže když proud touhle fází dosáhne té jmenovité hodnoty, chtěl bych třeba zásuvkový obvod v kuchyni přepnout na jinou fázi a radši roztáčet elměr než abych shodil jistič. Myslíte, že stačí přepínací stykač nebo byste to řešili nějakýma ssr relé, triakama apod. a nebo vymejšlím Ameriku a nějakej takovej přístroj se běžně prodává a používá?
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: pokud ten troll cetl tohle - tak ten elektro mobil musi jezdit zadarmo - https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Emisní_norma_Euro

    Kamosuv novej kocar ma prumer 4.2 litru na 100km ne psanej ale to co najezdi. Takze ho palivo vyjde na cca 1.2 kc na km... Ted mi zjisti kolik vyrobi na 1kw hodinu bordelu ten mix elektraren ... No a nasledne pripocitej spotrebu bordelu na vyrobu vseho no a hod sem cisla. Lol
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: az uvidim zlaty prase tak uverim. Proti euro 6 tezko ... Oproti 148 tatre bych to vzal ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Electric Cars Emit 50 Percent Less Greenhouse Gas Than Diesel, Study Finds - Slashdot
    https://hardware.slashdot.org/...ic-cars-emit-50-percent-less-greenhouse-gas-than-diesel-study-finds
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: kdy udelas solarni ban? :-D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LINKOS: ne, vůbec.. sice jsem kdysi propagoval loď na Vltavě a Labi, jako plovoucí sídlo po cca 4 kraje v dosahu... ale solární jsem na mysli neměl. Taky jsem propagoval solární přívozy na Vltavě, ale toto bylo mimo půdu Pirátské strany.

    Musím říct, že mi tím příjemně překvapili, ale v podstatě "upirátili" můj přístup. A ta loď mimochodem ale nevznikla kvůli Pirátům, ale už dřív, ti si jí jen pronajali. A byl jsem na palubě a je fakt super....
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    xchaosy ta solarni lod u piratu je na tvuj popud?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Rice University Adds Asphalt To Speed Lithium Metal Battery Charging By 20 Times - Slashdot
    https://science.slashdot.org/...ity-adds-asphalt-to-speed-lithium-metal-battery-charging-by-20-times
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    Vsadim a kdyz vyhraju dost udelam 4 ramy. Hlinik ocel svar sroub. Venuju na zboreni mitu. :-D
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    LINKOS: kdyby ho sesrouboval z par profilu udela lip ...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    XCHAOS: kamosovy varily prdlej hlinikovej chladic uprostred pouste... Oni jsou kolikrat ty vesnicky "kovari" dost vybaveny,protoze vest to nekam do mesta je daleko a nakladny...
    Ale chapu potrebu opravotelnosti v tvem pripade,kdyz netusis kdy se to rozpadne :-)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: a proc kdyz nekomu najezdi na ram 25000 km neprasne. A tobe by mel :-D

    Tata ma silnicni 3kg chrom molibden ram a zatez ma az 250kg. Krasne tuhej, platovany svary. No mysliz ze jen tak prdne?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: já prostě vsadil na ocel, protože je to opravitelné i při průjezdu expedice low-tech oblastma. svařování zlomených částí konstrukce jsem zažil u kol, aut, autobusů... hliník mi žádný venkovský kovář nespraví, musel bych to vzdát, zahodit a vrátit se domů stopem, autobusem nebo letadlem.

    (i expediční verze jinak hliníkových nosičů na zavazadla se dělají z oceli)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    Je to debil.

    XCHAOS: mi chces rict ze kuba s 2kg tezkym ramem na kole z karbonu a hliniku skace jezdi mtb a buh vi co jeste. Tak ten ram je na nic? Nema zadni odpruzeni, protoze pruzi ram.
    Ram na kolo z ciny 6 kilo ma 6x mensi zatizeni nez nemeckej co ma 2 kila. Jak je to mozne?
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam