• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    IKSIK: tak proc chces neco prepinat?
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    ABDULAH: Mám to připojený a cpu to do sítě.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    IKSIK: proc to nemas pripojeny a necpes to do site?
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    IKSIK: me zajima rozvadec. No pokud se da pripojit k siti natvrdo, tak co resis?
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    Je to vyvoněná modrá bedýnka, ve který se skrývá
    měnič MultiPlus 48/3000/35-50
    nabíječ BlueSolar Charger MPPT 150/70 (VE.Direct)
    a s barevným animovaným interfacem Color Control GX

    Vedle toho je krabička s monitorem BMV-700

    Panely a baterky tě zajímaj?

    Je v tom firmware, kde můžu zapnout Phase compensation, ale ještě nevím, jestli mi to k něčemu je.

    V noci v klidu zkusím nějak načmárat mojí představu, ókáčko? A díky. :-)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    IKSIK: dobre budou te zajimat az to budes chtit pico vole kurva udelat :-D
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    ABDULAH:
    Hele, já si to studuju sám a když mi něco není jasný, tak se zeptám. Je to hodně špatně? Hovna vole píčo nemel.
    Ti řikám, že ti to namaluju a ty na mě s dalšíma hovnama kerý mě nezajímaj, né dopyče!
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    IKSIK: prosim te venuj alespon trosku casu samostudiu ... pochop par veci
    1 - tebe zajima spinani aby jsi nemel treba posunutou fazi a jeden nesepnul a druhy jeste nebyl sepnuty
    2 - jsou SSR i s triakem co maji zhaseci obvod takze se daji rozepnout i za plneho proudu
    3 - idealni stav je napojit pulvlny - tudiz pokud tam mas sfazovany menic je to jednoduche a idealni
    4 - pokud nemas sfazovane a das tam treba torojdni trafo tak bez ochran ti klidne vyhodi jistic - torojdni trafa se zakmitavaji ono i ostatnim zarizeni to nemusi delat moc dobre :-)
    5 - dokud nedas do kupy co tam mas muzes rikat co tam je vsechno nepotrebny atd ale ...

    Zapomen na hovna typu podle me to neni potreba - rekni si tohle je potreba :-) Pak se to dela mnohem lepe :-) .-P

    Takze sem hod co to je za victrona a udelej nakres ... do te doby se muzeme dohadovat zasirat forum kravinama ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    IKSIK: boze SSR ma v sobe ridici elektroniku chapes? Jinak by se sepnul kdekoliv v pulvlne pri spinacim signalu ... Proto se delaj ... Podle tebe toho bude zbytecnyho mnohem vic ... Podle lidi co s tim delaj a navrhujou to tak ne ... proste - umi se ten menic sfazovat se siti nebo ne?
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    ABDULAH: Jo takhle. Tak to už chápu. Ale to je podle mě zbytečný. Když vypneš triak (přestaneš mu pouštět proud do gate), tak se nevypne sám až na konci proudový půlvlny?
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    IKSIK: otocis tim spinani tech ssr zatim co jedno sepnes druhe se vypne a obracene
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    ABDULAH: Jo tohle. Tak to vůbec nevim, k čemu mi to je. :-(
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    ABDULAH: Tak to s tím tranzistorem a odporama zrovna nechápu. Ale ten průser s půlvlnama naopak jo.
    Hele já to nějak namaluju a ukážu. Ať je líp k pochopení o co mi jde.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    IKSIK: chapes ze kdyz budes mit spinani v nule jediny co staci je tam dat tranzistor a dva odpory na otoceni faze? Pruser je v tom, ze kdyz neni vystup fazove korektni tak treba poslat dve kladny pulvlny za sebou na toroidni trafo znamena ze jistic poleti ...
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    ABDULAH: Jo, je to rozdíl. Ale triak se vypne v nule tak nějak od přirození, ne? A potom dalším triakem, kterej by byl spínáním v nule vybavenej, bych to připnul na jinou fázi.
    Nějaký schema časem vyplodim a zeptám se teda znova, no. Jestli to pomůže...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    IKSIK: sepnuti a rozepnuti v nule je rozdil. To ze rozepne v nule neznamena ze sepne v nule :-) pokud tam mas chranic a sit od panelu neni uzemena a pripojis za to spotrebic s tim ze odpojis fazy tak nevadi pripojeny nulak. Osobne bych sem hodil nakres rozvadece a co chces prepinat. Takhle je to tezky
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    ABDULAH: Má. Je to taková strašně chytrá modrá mrcha od Victronu. Proleze tím 50A skrz a do toho to umí namíchat dalších 13A(3kVA) z baterky. Na panelech mám 3kWp. Pustit přebytek do bojleru je samozřejmost, a to dokážu vyřešit normálním stykačem. Ale to se doohřeje za chvilku.
    SSR nejsou drahý. Stojej podobný peníze, co normální stykač od OEZ. Trochu blbý je, že kvůli fíčkům budu muset přepínat i nuláky. Měnič má svůj a odstraňovat se mi ho nechce.
    Mají tyhle SSR relé na výstupu vždycky triak? A dá se tedy spoléhat na vypnutí při nulovým proudu? Rozhodně bych pořídil relé se spínáním v nule napětí. Nenapadlo mě, že když je přepnu hned, tak stejně mezi sebou nutně musej mít aspoň malinkou mezeru. Nebo kdybych - teoreticky - vypínal čistou indukčnost, tak by se mohlo stát, že půjdou přes sebe?
    Jasně, že řeším kraviny. Hraju si. :-)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    IKSIK: kolik ti da ten menic? Je v rozvadeci?
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    IKSIK: heled zadnej lacinej jednoduchej bazmek to neumi a nebude umet. Nejjednodussi bude tam dat dve ssr se spinanim v nule a mit synchronizovany prubehy. Pak jen staci koupit dve ssr co sepnou jen v nule a dat je proti sobe. At sepnes kdy sepnes - nikdy nejdou do sebe. Pak jen predratujes cast rozvadece na vlastni svorku a na ni to privedes. Ssr bude drahy ale bude to jednodussi. Pokud nemas synchro musis to prepinat s mezerou. Coz asi nechces. A co to cpat do bojleru? Prepnes jeden na nulak a dva das na razi a uvidis toho proudu ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam