• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: No a ted jeste aby mu nejakej jinej nejmenovan expert vysvetlil, ze bez vlnityho plechu nema sanci a ze trojkolka je blbost, protoze se nenaklani v zatackach. Nebo ze solarni kolo vlastne neni potreba poradne testovat, ze staci ho rychle spichnout tesne pred zavodem a rovnou vyrazit 8))) A btw, kdyz se pozorne podivas, co se na tom obrazku deje u zadniho kola, tak to moc nedava smysl. Takze se mozna radujes predcasne 8))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    (jinak zdá se, že nějak přešl z neodpružené na odpruženou verzi.. to se divím, jistý nejmenovaný expert by mu jistě poradil, že je to naprosto zbytečné :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LINKOS: to jsem přesně chtěl říct!
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    XCHAOS: jestli pod tim nebude mit vlnitej plech,tak proti tobe nema sanci...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Na tomhle chce v roce 2018 závodit Bernard Caquil, vítěz ročníku 2015 závodu SunTrip...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: no a mzslis ze zebra proti sobe budou salat ven? :-P hihi - tam to musi sat zespod studeny a nahoru vychazet teply :-) tudiz pokud chces chladit salanim - musis mit otevreny prostor - takze vlastne dve tretiny tveho chladice nebudou salat skoro vubec protoze budou zarit do sebe.
    Take delka a ohrev vzduchu trosku vadi - kolik tam budes foukat vzduchu? Vis ze cim teplejsi vzduch tim hure odebira teplo? Takze na zacatku bude mit chladic jinou teplotu nez na konci? Pokud tam nedas poradnou turbinu? a i tak bude mit ... navic mas kontakt jen z pulkou plochy panelu a jeste prez plast? atd atd atd ... schvalne nam to pak zmer ... ju uz se tesim ...

    XCHAOS: ukaz mi plne pasivni chladic co v plne pasivni bedne uchladi 100W na 45 (dobre 60) stupnu ... a jeste ukaz tu bednu ... prosim ... smutne koukam ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: zapomnel jsem na to hlavni - ta krabice ma 50% mrizku - jinak by ti ten teplej vzduch neprosel :-D teda mrisku vsude dokola ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: jsou i pasivní chladiče CPU, ale prosímtě... čistě z hlediska termodynamiky, liší se ty chipy fakt od sebe něčím jiným než tepelným tokem? :-)

    jinak ano, "jak velký chladič"... ano, moje odpověď je "asi 2m^2 hliníkového vlnitého plechu" :-)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: ten kremik je na plastu co je na tom pruznem plechu? Jak dlouho ti ten kremik vydrzi nez praskne?
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    REDGUY: problem je ze chladic severniho mostu je neco jineho nez chladic cpu a ten vlastne nikdy neni uplne pasivni - porad je tam vetrak co protahuje trosku vzduchu ... takze tam ta bublina tepleho vzduchu nenastane jinak by klasickej pasiv s zebrama 3mm daleko od sebe prestal proste chladit ...

    XCHAOS: prosim te spocitej jak bude potreba velky chladic na 1200W pri 20 stupnich aby se neprehraly soucastky nad 100 stupnu ...

    Tak pouzil jsem chladic KX300 https://cdn.sos.sk/productdata/b5/58/1439db76/hy-25345-100-al.pdf s tepelnym odporem 0,2K/W pri sirce 300mm, visce 150mm a pri 20 stupnich celsia okoli. No pokud budu brat 1200W a ohrev max 100 stupnu - tak to mas kolik? 1200*0,2=240 stupnu :-) Cili pri rovnomernem rozlozeni vykonu na 16ti odporech - to mas 4 kousky :-) pro teplotu 80 stupnu :-) tak aby jsi dosahl techto hodnot das to do krabice kde mas na kazdou stranu na visku zebrovani volne misto a das je od sebe minimalne na jeden a pul nasobek zebrovani pokud jsou proti sobe - a jinak na sirsku zebrovani pokud jsou vuci sobe zady. hihi
    S temadle odporama - https://www.tme.eu/en/Document/07552970814c3a589fd77b616c82f38c/hs_arcol.pdf HS100 je to cajk :-) odpory maji 88 stupnu na povrchu :-) teda i s teplovodivou pastou ...

    Tak a ted zkus vypocitat jak bude fungovat to tvoje :-P :-D
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: aha. Takže pořád nechápeš, v čem je problém. Njn, fyzika pro střední školy, tvůj odvěkej nepřítel 8))
    Jen si na tohle vzpomeň, až se budeš zase vztekat, že ti neradím 8)))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: podobností je víc, než rozdílů. v obou případech chladím křemík :-)
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: zpochybňovat i principy pasivních chladičů na chipech v PC mi přijde fakt moc - a co takhle se zamyslet nad rozdilama mezi chladicem CPU a tim co planujes?
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: baráky nemají formu plastových krabic, takže to asi tak úplně super izolovat teplo taky nebude. - co je tohle za blabol? Jak to proboha souvisi s tematem?
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    Foukat - koukat muzes taky.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: hihi no zkus to co jsem ti doporucoval a porovnej se svym, vahove i odvidem tepla. Pak uvidis ;-) a konstrukci z toho muzes udelat take a dost pevnou ;-) jen to bude vazit pulku a bude to mit tak 2x vetsi kontaktni plochu a 3x lepsi tepelnou vodivost. Lko 30x30x3 bude tak stejne tezky jako tohle od oka - kdyz tim pokrejes celou plochu. Idealne bude nalepit ty panely na tu desku - z al a koukat na ni - cerny alox udela hodne.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: ano, a překvapivě, za jízdy na kole bude chladič trochu ofukován. takže co.. jak dlouho se tu ještě budeme hádat o to, jestli víc toho uchladí rovný plech nebo vlnitý plech? (když ten vlnitý má současně ještě konstrukční vlastnosti, které potřebuju.. jinak by tam stejně musely být nějaké podélné nosníky...)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    Jinak pasivni chladic zari salanim a samovolnym proudenim vzduchu. Proto byjsi vedel ze ucinnost klesa s velikosti ... A proto se ofukuji ... No takze kdyz nevis o cem je rec - nerikej mi ze neco zpochybnuju. Treni vzduchu, laloky atd ... Jsi znalec ... Lol tomu co jsi vyrobil rikam konecne slusna blbost ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    ABDULAH: jinak to na obrazku je trapezovy plech a tohle ti bude pasivnechladit asi tak jako by to tam nebylo ... Lol jses vazne trotl ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: lol kolik chladicu jsi v zivote navrhl? Podle toho co ukazujes bude tohle prvni lol jeste bez vypoctu jinak by jsi takovou picovinu nikdy nenavrhl ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam