• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: Co tě nemá, určitě na to jsou nějaké dotace, takže výměna každý druhý měsíc má něco do sebe. :-)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    XCHAOS: ja se chytnu prvni :-)
    hele myslis,ze to vydrzi dyl funkcni,nez ten solarni panel na tvym elektrokole? Nebo je budou menit co pul roku?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    https://mobile.twitter.com/ArachneLabs/status/1007919758170259456
    Tak jsem víceméně náhodou zúčastnil otevírání úseku solární silnice ve Francii. To bude zase keců :-)
    CUKI
    CUKI --- ---
    XCHAOS: Když padaj velký kroupy tak to kolo na chvíli otočim ne? Navíc by měli něco vydržet.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    XCHAOS: nejsme na twittru a ucet si tam asi delat nebudu, muzes mi dat primy link, co sem tam nasel jako anonym, tak je tam naposled neco z 2015
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    XCHAOS: to nestihla ani vyrobit energii co byla potreba na jeji vyrobu
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Regulátor VEC300 48V/300A | E-pohon - elektrokola a sety na přestavbu pro všechny
    https://www.e-pohon.cz/e-pohon/eshop/0/0/5/512-Regulator-VEC300-48V-300A
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ANDY_WARHOL: jo, už týden. Zatím jsem dojel do Hradiště u Blatný (fotky viz twitter) a dnes měním solární stříšku, protože s touhle bych nedojel ani na start (dávala nějak málo od začátku, ale po krupobití a v horkým vzduchu je to konečná...)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    XCHAOS: tak jak jdou pripravy ? uz mas cestovni horecku ?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    V cargo-módu vypadá Lenochod-1 takhle (přestavba mezi lehokolem a cargokolem spočívá v podstatě v povolení jednoho imbusu a jednoho rychloupínáku, co se leho-sedadla týče, tak z nákladní verze ho v krajním případě ani nebude potřeba sundavat... vedlejší využití bude jednostopý mini-rikša :-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    XCHAOS: tak na biu se uvidime, tak ti popreju stastnou cestu tam...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Harley Davidson’s upcoming electric motorcycles seek to expand to younger, urban riders | Electrek
    https://electrek.co/2018/04/27/harley-davidson-electric-motorcycles-younger/
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    XCHAOS: to uz budes odjizdet ?
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: vidis slusna odpoved a i ja budu slusny. rozdil je v rozvoru. Ano pokud nenajedes na muldy tak to bude ok ;-) vidis. Vyhoda kratsich ramu. no pak omerim toho prcka co mam.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Tady díky vrhaným stínům můžete dobře posoudit světlost podvozku v polovině rozvoru :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: záleží na tom, jestli šlapeš patama nebo špičkama :-) samotná světlost je 18cm, mění se o zdvih zadního tlumiče, který je cca 1.5 cm.

    šlapky jsou nad zemí přesně stejně jako u normálního kola, jediný rozdíl je v úhlu nohy vůči zemi. Ten lze v nejhorším kompenzovat posunem nohy, že šlápneš patou (na rovině ale můžeš v pohodě šlapat špičkama). Při šlapání patou je rozdíl světlosti oproti normálnímu kolu tak o jeden cm (úhel šlapky) - největší úhel vůči zemi mají šlapky v horní fázi, ne v dolní. (chce to fakt video šlapání zblízka, asi...)

    jel jsem s tím už do terénu a třeba na polní cestě samozřejmě je problém třeba jízda v té rýze - a to kvůli řízení. ale o podvozek jsem fakt nezavadil zatím ani jednou (snad jen nájezd z roviny na prudké schody by byl problém... ten se dá vyřešit rozjezdem a skokem :-))

    vyšel jsem hlavně ze zkušeností s tandemem, který ale navíc neměl dole ochranou mříž a v terénu hrozilo, že zavadím o zem přímo řetězem. To se ale moc často nedělo, tak právě na základě těch 10000 km na tandem (byť většinu času jsem na něm jel sám) jsem si troufl jít do téhle konstrukce... ta je fakt níž nad zemí jen zdánlivě, ta světlost uprostřed je v podstatě lepší, než u kola, co má uprostřed šlapky.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: jeste pridej cisla z podvozku.

    kolik cm je od slapky kdyz je nejniz k zemi - a kolik od tacu nebo ramu v nejnizsim bode k zemi. prujezdny profil. tvrda data
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam