• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    CUKI: delsi zkusenost a vetsi znechuceni?:)
    CUKI
    CUKI --- ---
    SHINIGAMI: Co to s tím má společného? Navíc je to dohledatelné...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JVCNC: a co by mel xaos prijmout za realitu ? ze solarni kolo je hovadina ? a kdyz na nem dojede do ciny a solarni energie mu v tom vyzname pomuze, priznas realitu ty ?
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    CUKI: ze se tak ptam, jak dlouho jsi na nyxu?
    CUKI
    CUKI --- ---
    Tedy, to jakým způsobem se tu o Xchaosovi píše mě dost zaráží a je mi to dost líto. Nebejt takovejch nadšenců jako je on, tak si nikdo z vás nevozí prdel autem a dosud jezdíme na povozu taženého koněm (u nás asi volem). Víte jak dlouhá byla cesta k tomu aby dnešní automobil vypadal tak jak vypadá a uměl to co umí?
    Jako ano, spoustu věcí bych taky udělal jinak, obecně bych se asi neposadil (nelehl si) na lehokolo, protože mi to přijde nebezpečné v provozu, ale to je prostě můj problém. Šel bych cestou nákladního vozíku, kterejch ve velkejch klesáních bude mít také své fyzikální nedostatky. a hlavně bych to kolo lépe otestoval. Na takovouto cestu bych si za tak krátký čas od sestavení asi jen tak netroufnul.


    Ale on jediný z nás, to kolo sestavil našel si čas a měl odvahu vyjet! I kdyby dojel dojel poslední, je to furt obdivuhodný výkon a jistě zajímavý životní zážitek. Je to týpek od počítačů, kterému už není 25 a nevypadá jako Sagan. Ale má odvahu do toho jít a věří tomu co dělá! To je něco čím jen Xchaos vyjimečný a zaslouží si uznání i když v jeho repertoáru nápadů jsou solární chodníky a jiné kuriozity. Solární (parciálně solární) doprava má v tomto světě jistě velkou budoucnost a on je jedním z průkopníků a popularizátorů. Kdyby nebylo Xchaose, tak o takovýchto závodech se většina z nás ani nedozví.
    RSZ
    RSZ --- ---
    JVCNC: promiň, ale jsi blb.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    RSZ: on tu raketu ale dodelal, odstartoval, pristal a prezil (jestli se nepletu) takze obdiv ze na to mel koule, stejne tak chaos. Jen okolnosti ktere oba dva pany provazi tomu davaji takovy smutny nadech a ve vzduchu visi trochu pochybnosti o tom jestli na to nemeli spise darwinovi koule. Uspech preju idiotovy v rakete i na kole, ono by to totiz mohlo znamenat, ze kdyz ucinni nejake poznani sami, ze ho konecne prijmou za realitu. u chaose o tom pochybuju ale tajne v to doufam
    RSZ
    RSZ --- ---
    JVCNC: pěkně jedovatá slina a ne zrovna fér, proti tomu idiotovi v raketě to xchaosovi normálně jede a funguje
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    XCHAOS: a jeste by me zajimalo, jestli zpet pojedes po vlastni ose nebo to je zarizeno nejak jinak ?
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    XCHAOS: ahoj
    muzes si kolo nekde dobijet ze site (treba pres noc) nebo to musi bejt ciste na solarni pohon/rekuperaci
    hodne sil a stesti
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ANDY_WARHOL: Chur, Vaduz, Bludenz, Landeck, Innsbruck, Kufstein, Salzburg, Linec, Vídeň, Bratislava, Košice, Lvov, Kyjev, Voroněž, Saratov, Orel, Bajkonur, Almaty...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JVCNC: jenže nás si ty rakety postavilo 30 a soutěžíme :-) závodím třeba s týmem francouzských elektráren nebo univerzity v Gentu.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    XCHAOS: jestli tohle davas v alpach, tak az prijde rovina, tak to bude mnohem vic.
    kudy vlastne planujes jet ? vim ze si to nekde psal, ale neda se to dohledat
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    ne ze bych chaosovi nefandil, at to aspon prezije ve zdravi ale jeho usili mi pripomina toho pana co si postavil vlastni raketu kuli tomu aby mohl z vesmiru zdokumentovat ze je zeme placata
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: 15-20 kg.

    Spotřeba elektřiny je kolem 1.5 kWh za den.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ANDY_WARHOL: 175 a 120 sice není sláva, ale denní převýšení zatím pořád 3000+ m. A zítra odpoledne zase má pršet :-(
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    ANDY_WARHOL: 200km denně. Ale to už je revidovaná verze, původně tam měl výrazně víc.

    Michael Polak - The Sun Trip
    https://www.thesuntrip.com/michael-polak-fr/

    A něco mi říká, že těch 22km/h průměr co teď píše nezahrnuje čekání na nabití baterky, čili je to krapet zmatečný číslo 8)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    takze uz mame presnejsi udaje:
    Today, I crossed both Furka pass and Oberalp pass, traveling 120 km with average power consumption 12 Wh/km and average speed 22 km/h. Regen braking at remarkable 25%

    ja myslim, ze je to slusny.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    nemuzu to najit, nevite kolik psal xchaos ze ujede denne ?
    za dnesek ma na konte 88 km, to mi neprijde spatne, ale opravdu nevim jaka byla predikce, tak by me to zajimalo
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    REDGUY: ok, tahle debata uz je opravdu trochu nahovno. napsal sem chaosovi o realna data z jeho alpske etapy, tak to pak treba trochu rozseknem.
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    ANDY_WARHOL: /facepalm
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam