• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: a nedrzkuj ze nevydrzej ... kamos ma kolo druhym rokem a nejak nerikal ze by neco na tom kole slo do kopru ... desticky a kotoucek vazej hovno a zaberou taky malo mista - aby jsi mel neco nahradniho ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: heled proc nemas kotoucovy? chlazeny? o tolik tezsi to neni a na bazaru je sezenes za par buck v takovem stavu ze najezdis 30000 km ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: to je pravda, ale byl jsem rád, že jsem to v tom raním vánku nějak ustabilizoval. Po demontáži při jinak modrém nebi klesl okamžitý výkon panelů o cca 20%. To není zlé, někteří s sebou vláčí těžké přídavné panely, aby získali 50% navíc (tohle neváží nic a tyčky jsou od stanu)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: Daniel má motor asistující zadnímu kolu před variátorem v zadním náboji, ale mimo řetěz šlapek, motorTo mi popravdě přijde jako dost cool řešení, ale já se zase nechci vzdát rekuperace - už proto, že dost výrazně šetří brzdy, které u kola natěžko dostávají dost zabrat tako tak a u aerodynamického lowrideru ještě víc.

    Řešením by byla 2 motory, z toho asi jeden jen na brždění/jako backup.. ale zase SunTrip pravidla toto povolují jen pro tandemy (ale i o téhle variantě uvažuju, když se najde dostatečně šílená spolujezdkyně!)
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: Podle stinu bych rel, ze tu odrazivou plachtu mas umistenou dost blbe 8)))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---

    .. to tady bude zas keců :-)
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: Nový cíl je dostat kolo + jezdce po 120 kg. - coz je zase pitomost. Jo, lehky kolo se hodi, ale fakt to neni tvoje priorita. Joguet ma afaik kolo zretelne tezsi nez ty a presto je dvakrat dal.

    Ze vseho nejdriv potrebujes poradne zanalyzovat, proc prohravas. Ptal jsem se, jestli mas nejaky vysvetleni treba ve srovnani s Danielem, ale ticho po pesine. Misto toho nahodny vykriky o tom, jak usetris sotva dvacet procent hmotnosti, coz ti trochu pomuze pri stoupani, ale po zbytek cesty zas tak moc ne... ach jo. Klasika...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    XCHAOS: hele, nejsou to spise stresni late ktere se delaji v rozmerech 3x4 a 4x5?
    Jako ja bych ti i veril,ale uz si nekolikrat ukazal,ze rad prehanis,aby se ti to hodilo do kramu...
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    XCHAOS: taky si porid lepsi solary, nevidim duvod proc bys nemoh mit dvakrat vetsi vykon, navic se solarama kterejm nevadi castecny zastineni/jsou lip dimenzovany na rozptyleny svetlo.. treba flexy od lensunu
    navic pokud jedes jednim smerem mirne naklopeny i v tomto obdobi, budes pak moc operovat s 3x vetsim vytezkem

    na dalkovych trasach v aute jsem se naucil zakladni vec
    zaklad rychlosti neni jet chvilku nejrychlejc, ale udrzovat dobry tempo a hlavne co nejmin zastavovat.. coz by ti castecne resilo tvuj zakladni problem, druhej zaklad je si namakat nohy a treti udelqt lehci kolo lepe uzpusobene tomu slapani
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    XCHAOS: ted mas obdobi slunecniho maxima se sl7ncem nad hlavou
    kdybyste jeli ten zavod zjara nebo na podzim (o vanocich nemluve) tak sou vam cely ty solary na kolech uplne k hovnu resp. kontraproduktivni.. tzn. nejlip by se slapalo tomu s nejlehcim kolem s baterii tuzkovou a solarem z kalkulacky

    bydlim dva roky offgrid celorocne, mam 1kw solaru a 6kWh v baterkach a teda od listopadu do brezna by mi ani 2kw solaru nestacily.. vic baterek nepotrebuju, potrebuju vetsi prisun stavy, kdyz je par dni za sebou zatazeno, takze proste zapinam kvuli dobijeni generator
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: poradim ti jednu vec ...
    Inspiruj se u vitezu a pouč se u poražených :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: sám si udělej vozejk...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    doporucuji si propocitat hmostnost tech variant ...
    - plech s profilama
    - klasickej ram s vnitrni deskou z plastu a prickama
    - xchaos provedeni
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: mi pripominas jednu zenskou co znam ... :-D 1000 hodin stravi delanim picovin protoze NECHCE A NEBUDE DELAT NECO PODLE TOHO CO JI KDO REKNE ... PROTOZE MA SKOLY ATD a TUDIZ NENI UPLNA PICA BLBA :-D a podobna kupa hoven ... a ve vysledku kdyz tam prijedeme s kamosem mame za dve hodiny hotovo :-DDD A vona cumi jak pica coze? Jak jako? Jo no :-DDD

    udelej vozejk dej mu prohnuty dno at kolem toho muze klouzat vzduch a dva zvedaci panly ... pod ne prihradku ...

    Jednou to udelej poradne ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: ty vole nekolik lidi ti rika ze delas picoviny a ty ne, rok na to prijdes s tim ze to byla slepa ulicka :-D To me bavi blbost .....

    No tak to radeji sezen aerobrasny nez vyrabet super kraviny a nebo se pouc od viteze ... vozejk s panelama na prdel a huraaa ... tam aero kraviny dokazes snadno ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: zkoušeli jsme hliníkový vlnitý plech. Dnes to vidím jako slepou uličku.

    Nový cíl je dostat kolo + jezdce po 120 kg. To znamená shodit někde 20 kg. Jedna z možností je menší lehčí motor ve 20palcovém zadním kole. Odlehčení stříšky je samozřejmě daší kroj...

    Taky uvažuju nahradit brašny a bednu integrovaným zavazadlovým prostorem po aerdynamickým krytem.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Eh, sorry za překlapy v dlouhém příspěvku.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: vlnitou strisku? coze?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: ne, neni, tamtu vlnitou stříšku zničilo krupobití, teď vezu "fošny" (latě asi 1x1.5 cn, fskutečnosti)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HERR_FLICK: mám na solárním elekrokole, což je podle mě přiměřený simulátor kuchyňského spotřebiče :-), 240 Wp a 1 kWh baterii. Za slunečného letního dne se nabije do oběda, jinak cca do večera. Dnů pod mrakem ale může být i týden v kuse...

    Pro 3 sezóní provoz bych dal paralelě vždy 1 stejný panel na střechu a 1 na bok auta. Je to nejjednodušší sun-tracking, jsou dny, kdy fakr svítí jen ráno a večer. A nebo jestli jen vodorovná střecha, tak víc panelů. Nebo polohovatelné po zaparkování.

    Leto jsem kolo postavil bez možnost naklápění stříšky (resp. o omezené naklápění v důsledku oprav defektů konstrukce přišel) a dost toho lituju.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: Ja jsem v klidu - je to tvuj pruser :-D

    Pamatujes jak jsme de bavili o profilovanem zadnim plechu??? cili panel je na profilovanem plechu v ramu a kolem proudi vzduch? Je to pevne, lehke a dosti celkove masivni ... ale verim ze plachta bude lepsi - lehci atd ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ANDY_WARHOL: ze 2 m2 na přímým sluníčku skutečně budou až 2 kW odpadního tepla. Tak to prostě je, insolace je v létě přes 1 kW, křemík z toho vyždímá s bídou 200 W elektřiny.

    ABDULAH: Sklidni se, budou chlazený vzduchem, žádnou konatrukcí. Vzdal jsem vlnitej plech a prostě nechám křemík co nejvíc dýchat (čímž se vzdávám funkce stříšky proti dešti - na to s sebou vezu super plachtu)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam