• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    LINKOS: myslim si ze je rozdil mezi plachetnici a silnici ... http://www.draci.net/blokart.p11.html
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ANDY_WARHOL: koukam,ze se nam tu rodinka neprilis uzitecnych vynalezu typu solarni silnice rozrostla o solarni plachetnici na kolech
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    KEJML: No me to je jasny :-) Jen jsem chtel vedet jestli to chape i on :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ANDY_WARHOL: nemyslím, že by to na silnici bylo zvlášť bezpečné...

    Když už, tal bych přes noc vystrčil větrník, když kempuju někde kde fouká :-) elektricky je to stejné zapojení, jako ta rekuperace - obvod na to na kole už mám...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Včera mě málem dohonil Coural!
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: při 10 km/h nic moc, většina arekuperace není z dobržďování do nuly, ale z přibržďování z dlouhých sjezdů, hlavně pokud jde o serpentiny.

    Je jasné, že tady na Ukrajině to z kopců radši rozšlapu, než abych rekuperoval...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Přes Košicema jsem měl až 1550 Wh, ale část cesty vedla lesem.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: as 1200 Wh. Ve Francii a v Alpách jsem měl až 1600 Wh. Navíc kvůli vyztužování konstrukce stříšky po cestě jsem přišel o sun-tracking. Navíc délka rámu od začátku počítala s instalací výkonu 360 W a ne jen 240 W. Navíc nefoukalo pořád dozad, ale řadu úseků zleva, což na polodálnici pln] kamionů není úplně výhra.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KEJML: no ano, třeba na křižovatkách. Z kopců ale málokdy potřebuješ dobržďovat do nuly.
    KEJML
    KEJML --- ---
    ABDULAH: Tak to je snad jasný, že se dobrzďuje klasickou brzdou, zas netřeba objevovat Ameriku...
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    Takze hura, konecne tech 200km/d. Akorat teda ze v prakticky idealnim pocasi: polojasno a silnej vitr do zad. Citat z minuleho zari: "za ideálních podmínek chci ujet 360 km a za průměrného dne přes 240 km, a psal jsem jim, že ideálních dnů očekávám aspoň 10." Mno....
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: jezis :-D ale me zajimaji ty otacky :-DDD podle polu se da odvodit frekvence ... no a jaky proud to da pri 10Km/h? Jaka je sila brzdeni?
    Mluvim o odporu ne o slusu natvrdo ...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    XCHAOS: to ovsem s plachtenim nema nic spokecnyho. plachtit muzes i proti vetru, kdyz to umis. a windcurfingy na kolech sem uz videl, jen to jeste nikdo nespojil se solarem
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ANDY_WARHOL: já jako plachtu používám ten aerodynamický štít vepředu... :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ANDY_WARHOL: hele každé to kolo má nějakou dost zásadní vychytávky.

    Jurgen správně podotkl, že moje 3 brašny a bedna a střecha taky něco vážej. I s přívěsem mu to celý váží jen asi o 10 kilo víc než já, je to celkem arodynamický a udrží v pohodě rychlost 35 km/h s nominálně 250W motorem (kterej ovšem chladí větrákem a má ho vohulenej na větší výkon)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: motor dává tím větší napětí, čím rychlej s ním někdo točí.

    Řídící jednotka akorát umí pracovat max. s 60V, což odpovídá rychlosti cca 60 km/h. Při téhle rychlosti se od motoru z bezpečnostních důvodů odpojí a motor se točí naprázdno.

    Co by se stalo, kdyby někdo točil zkratovaným motorem? No... vinutí by asi hodně hřálo. Asi stejně, jako kdyby tam něco odpovídajícím způsobem mechanicky drhlo.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DEREK_CUSTER: třeba mě pokládali za cikána, jak jsem se utábořil, nevím :-) dnes radši spím v hotelu.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ANDY_WARHOL: no problém je, že bych to potřeboval každý den a jen když mi fouká vítr (skoro) správným směrem :-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    dneska chaos ujel 200km. vidite a vy jste mi neverili. jen se potreboval trochu rozjet ;)
    DEREK_CUSTER
    DEREK_CUSTER --- ---
    Chaos, tos dopad este celkem dobre! Na zapade ukrajiny radi banda nakejch magoru :( https://zpravy.idnes.cz/...sismus-utok-na-romy-dm4-/zahranicni.aspx?c=A180703_101224_zahranicni_navr
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: ten motor pri jakych otackach dava 18A 56V stabilne? A nebo dal 18A a po prebiti baterii a odpojeni elektroniky dal 56V cimz ji znicil??? Pokud chces opravdu brzdit je ti jasne ze musis pocitat s tim ze s klesanim otacek bude klesat i proud a tim i sila co to odebere a cim pomaleji pojedes tim mene budes brzdit???

    JIMIQ: akorat ten panel nesmi mit klasicky plastovy spodek ... tudiz i to ti dava tepelny odpor ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam