• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: někde v kazašský stepi nebo na solným jezeře možná :-)

    Moje vize je, že příští Sun Trip bude kolem světa, budou týmy kolo + plavidlo a jak na moři, tak na souši budou povolený všechny obnovitelný zdroje, který si dopravní prostředek dokáže vést s sebou, tedy hlavně slunce a vítr (ale spíš než plachetní kolo si představuju nějakýl skládací větrník, který by třeba během zastávek roztáčel rekuperačně brzdící, tedy typicky poháněné kolo)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    LINKOS: striska co se chova jako deska - drak ... a z kopce by jsi mel brzdici klapky :-DDD
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    LINKOS: by jsi opravdu mohl proste postavit lehke kridlo ktere by lezelo a nebo by jsi ho postavil ... ale vyuziti pro solarni zavod si nedoevu takhle predstavit ... to uz by bylo lepsi ty panely dat na cep z jedne strany a v pripade vetru je zvednout a pouzit je jako draka ... To by bylo mnohem konstrukcne jednodussi a o to lehci ...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ABDULAH: ano,rozdil tam je,plachetnice ma totiz i prakticke vyuziti
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Bych rád kdyby sem REDGUY mohl zas dávat grafy, ideálně i za poslední den...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: jeste turbinu kdyz budes u reky ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: upravit jednotku na vyssi napeti - predpokladam ze bude 2x drazsi atd ... bude i duvod proc to nejde atd ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    narozdil od toho co plodi chaoss ma tohle alespon smysl ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    LINKOS: myslim si ze je rozdil mezi plachetnici a silnici ... http://www.draci.net/blokart.p11.html
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ANDY_WARHOL: koukam,ze se nam tu rodinka neprilis uzitecnych vynalezu typu solarni silnice rozrostla o solarni plachetnici na kolech
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    KEJML: No me to je jasny :-) Jen jsem chtel vedet jestli to chape i on :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ANDY_WARHOL: nemyslím, že by to na silnici bylo zvlášť bezpečné...

    Když už, tal bych přes noc vystrčil větrník, když kempuju někde kde fouká :-) elektricky je to stejné zapojení, jako ta rekuperace - obvod na to na kole už mám...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Včera mě málem dohonil Coural!
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: při 10 km/h nic moc, většina arekuperace není z dobržďování do nuly, ale z přibržďování z dlouhých sjezdů, hlavně pokud jde o serpentiny.

    Je jasné, že tady na Ukrajině to z kopců radši rozšlapu, než abych rekuperoval...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Přes Košicema jsem měl až 1550 Wh, ale část cesty vedla lesem.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: as 1200 Wh. Ve Francii a v Alpách jsem měl až 1600 Wh. Navíc kvůli vyztužování konstrukce stříšky po cestě jsem přišel o sun-tracking. Navíc délka rámu od začátku počítala s instalací výkonu 360 W a ne jen 240 W. Navíc nefoukalo pořád dozad, ale řadu úseků zleva, což na polodálnici pln] kamionů není úplně výhra.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KEJML: no ano, třeba na křižovatkách. Z kopců ale málokdy potřebuješ dobržďovat do nuly.
    KEJML
    KEJML --- ---
    ABDULAH: Tak to je snad jasný, že se dobrzďuje klasickou brzdou, zas netřeba objevovat Ameriku...
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    Takze hura, konecne tech 200km/d. Akorat teda ze v prakticky idealnim pocasi: polojasno a silnej vitr do zad. Citat z minuleho zari: "za ideálních podmínek chci ujet 360 km a za průměrného dne přes 240 km, a psal jsem jim, že ideálních dnů očekávám aspoň 10." Mno....
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: jezis :-D ale me zajimaji ty otacky :-DDD podle polu se da odvodit frekvence ... no a jaky proud to da pri 10Km/h? Jaka je sila brzdeni?
    Mluvim o odporu ne o slusu natvrdo ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam