• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    XCHAOS: jinak uvedomujes si,ze solarni letadla maji dneska prtavou kabinku a moc se nedaji srovnavat s dopravnima letadlama,ktere jak tvrdis nahradi...?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    XCHAOS: me proste bavi ta predstava jak vojenska ponorka Severni koree, rano v osm vypluje na hladinu,aby do vecera mela energii na fungovani,samozrejme jen kdyz bude sviti slunce,jak on ni do par minut vi nepritel a poslila tam letadlo ktere jim tam rozmlati panely ocelovyma kulicka, proc plytvat necim sofistikovanejsim je jen plytvani penezi danovych poplatniku :-D lol
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    XCHAOS: nejvetsi troll teto diskuze je redguy

    xchaos: hold my beer -
    "Se solarnima ponorkama...."
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Ale ne, oni mu krom zeber pochroumali i hlavu a pritom uz to zacinalo byt nadejne. Back to square one
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: fakt je, že od Slovenska jsem prakticky nezmokl. Ale jak je ta Země placatá tak tady uprostřed je to hrozně do kopce. Uvidíš, že na druhý straně v Číně to bude z kopce :-))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ANDY_WARHOL: je to pravda. Já jsem nebezpečnější: já útočím ma stereotypní vnímání reality :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LINKOS: solární letadlo je bez diskuze - nad mrakama je slunce furt, otázkou je jen najít výšku, ve které je odpor vzduchu tak malý, že výkon slunce tam stačí k cestování... což je stratosféra. Solárních dopravních letadel se dožijeme všichni, infrastruktura proudových letadel postupně skončí jako vojenské Milovice... peníze prostě odejdou jinam, snad jen malé nadzvukové tryskáče zůstanou hobby pro pár miliardářů.

    Se solárníma ponorkama je to těžší, je logické, že panely budou vytahovat jen na hladině a za hezkého počasí. Ale vývoj je to logický: ponorky mají už 100 let největší mobilní industriální akumulátory a největší zkušennost s nimi. Dílem proto, že na hmotnosti fakt moc nezáleží. Motivace bude vojenská: schopnost strategického odstrašení budou chtít získat i země neschopné vyvinout ponorky jaderné. Solární ponorky první nasadí země jako Irán či Severní Korea... možná taky pašeráci kokainu, kdo ví.


    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: no trochu výkon bylo posledních cca 2500 km v roce 2015. Letos jsem se prostě nějak moc nerozhejbal.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    LINKOS: dekuji, ale ja vim jak tu redguy do me prudil, kdyz sem mluvil o tom, ze xchaos neni zadny sportovec a bylo uplne jasny, ze mluvim o aktualni situaci. a jeste tvrdil, ze by se mel chaos za to snad urazit. staci si tu diskuzi najit. ja na ty jeho demagigicky hry fakt nemam naladu, tak uz mi prosim od nej nic nevzkazuj. ja se s nim bavit nechci.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ANDY_WARHOL:
    Redguy
    Aha, tim se to vysvetluje. Prosim, napiste nekdo ANDYmu, at nelze ohlede toho, ze jsem rikal ze XChaos je sportovec, kdyz jsem jenom rikal, ze podal sportovni vykon. A jestli nechape rozdil, at se zamysli. Dekuju 8)
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    Aha, tim se to vysvetluje. Prosim, napiste nekdo ANDYmu, at nelze ohlede toho, ze jsem rikal ze XChaos je sportovec, kdyz jsem jenom rikal, ze podal sportovni vykon. A jestli nechape rozdil, at se zamysli. Dekuju 8)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    LINKOS: jasne, jenze aby nekdo byl troll, musi to delat za ucelem pruzeni, to chaos nedela. nema tuhle motivaci. ale treba jen nechapu definici trola
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ANDY_WARHOL: ono,kdyz xchaos mnohdy dost nekriticky obhajuje kde co,at solarni chodnik, solarni auto, letadlo, ci PONORKU...
    A je pak dost divne kdyz v par po sobe jsoucich prispevci protireci...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    LINKOS: xchaos neni troll, neutoci na lidi.LINKOS:
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    LINKOS: me trollil redguy. demagogicky manipuloval az sem ho musel umistit do ignorelistu.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ANDY_WARHOL: vidis a ja si myslel celou dobu,ze tady trolli xchaos... To jsou dneska veci...
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    ANDY_WARHOL: tak me troll redguy napadal, ze co si to dovoluju, ze chaose kritizuje l, ale ze zrovna sportovec je to vybornej. - Nic takovyho jsem nepsal. Psal jsem, ze podal vybornej sportovni vykon, ne ze je vybornej sportovec a dokonce jsem pozdeji jasne vysvetloval, ze to je rozdil. Prosim, neprekrucuj moje vyroky.
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    KEJML: Prsi vyhradne na XChaose. Viz dokumentarni foto 8)

    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    KEJML: protoze to kolo do kopce neuslape. a kdyz si vybral zacatek trasy v alpach a pak to taky nebyla jen rovinka a navic po rovine bez elektriky sice neco najede, ale mnohem min nez s elektrikou, tak kdyz to sectes, pridas spatny pocasi, tak to proste takhle dopadne. kdyz sem tady psal o tom, ze neni zadnej sportovec, tak me troll redguy napadal, ze co si to dovoluju, ze chaose kritizuje l, ale ze zrovna sportovec je to vybornej. ted to sam chaos priznava. a kdyz neni slunce a nejsou svaly, tak to takhle dopadne
    KEJML
    KEJML --- ---
    XCHAOS: To že bylo pod mrakem nějak nechápu. Ostatní pod mrakem neměli? Proč ti pod mrakem ujíždějí, ale na slunci by ses jich držel?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam