• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    no koukam ze celo-odpruzena trikolka se solarni nastavitelnou strechou jak se tady psalo bude nakonec nejlepsi varianta ... hihi

    zajimave jak lide co tomu vubec nerozumi ale jezdi na kolach kolobezkach cely zivot dokazi u piva behem hodiny to same co jini za nekolik let "vyvoje" ...

    XCHAOS: vsazim sportku a kdyz to alespon trosku dopadne - postavim to s kamosem co tomu nerozumi ... nejvic asi zabere zaplatit programatora ale budiz ... pak mozna jeste prace laseru ...
    predstav si ze "navrhnul" ram co nema jediny svar :-D vse je sesroubovane z duralovych profilu bezne sehnatelnych v obchode ... to se mi moc libi ... sance ze ti praskne 8 pevnostni sroub kvuli strihu je tak velika asi jako ze te trefi v garazi meteorit ...
    vlastne svar tam je ... na neco musis navarit ulozeni na vidlici ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DEREK_CUSTER: jo, v horách kolem Almaty si chci dát skutečnou dovču :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    QNEDLEEQ: no já jezdil celou zimu na kole do práce. Ale na lehokole potřebuješ trochu jiný svaly.. a navíc mi 3 týdny hodně bolelo, jak mi zmlátili zbojníci na Podkarpatský Rusi, asi naražený žebro.. např. strašně bolelo když jsem zakašlal, naštěstí jsem nenastydl.

    Většina energie jde fakt ze slunce, ne ze svalů. A ten protivítr v Kazachstánu je fakt zlo. Spotřeba se šplhá tam, kde byla v Alpách, což je vidět na http://twitter.com/ArachneLabs deníku. Jenže tam to zachraňovala rekuperace..
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: jinak jestli bys měl zájem zpřístupnit ty tvoje grafy na nějak] m webserveru, třeba by na tebe pořadatelé zveřejnili odkaz... mají zájem o jakoukoliv publicitu...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: no moje zdravotní pojištění končí ještě o něco dřív :)

    Hele, jsou tu i jiný fakta. Daniel si pořídil odpruženou přední vidlici už ve Lvově. François mě odpružení strašně závidí, když se kodrcá přes zdejší méně opravené úseky a říká, že příště si odpružení rozhodně pořídí...

    Na drastickém úseku ze Saratova na kazašskou hranici (100 km +/- ujde, 100 km dost špatných a cca 100 km tak děravých a hrbolatých, že jsem radši místo po asfaltu jel po krajnici) mi nepraskl ani jeden drát.

    Na rozdíl od bratrů Colleových jsem nepřezouval (oni asi 5x) a jedu na gumách, co měly najeto 8000+ km už před startem. Takže to nevidím tak černě.

    François mimochodem v minulosti na nesolárním kole přejela poušť Atacama. Moje představa cestovky se solárníma kolama je blíž realitě, než kdy předtím - ale paradoxně ne proto, že to umím zkonstruovat, ale díky znalosti ruštiny a azbuky...
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XChaosi, kdy odjizdi ten zpatecni vlak?
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    Otazka "Splni XChaos aspon nektere z tech vykonnostich cilu, ktere si pred startem dal?" je uz davno zodpovezna, nastesti to neznamena konec napeti! Objevila se nova otazka: stihne XChaos dojet do cile vcas? Podle pravidel ma na cestu 100 dni. Ostrej start byl iirc 19.6., takze to znamena ze ma cas do... (google, google, google) ... 27.9. A diky zazraku linearni extrapolace se muzeme podivat, jak zatim tenhle termin stiha!



    DEREK_CUSTER
    DEREK_CUSTER --- ---
    XCHAOS: tak zas to ber ze mas dovcu 3 mesice, tak snad si este stihnes ty destivy dny nako prijemne vynahradit :)
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    ANDY_WARHOL: Akorat ze z tech osmi pet ani neodstartovalo. Takze rikat, ze "vzdali" je krapet zavadejici 8))
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    XCHAOS: skoro si se trefil !
    ja jich napocital 8, ale treba vis o jeste dvou

    Sun Trip 2018 - Participants - The Sun Trip
    https://www.thesuntrip.com/sun-trip-2018/participants/
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: Asi 10 účastníků už to vzdalo. - Opravdu? Na mape jsou sedivy "Abandon" jen asi tri. Ze to je zase jen dalsi pripad "Jsem jeden z mala, co jede kazdej den"? 8)))
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    XCHAOS: takze tvoje taktika je pockat az se co nejvice ucastnikum rozpadne kolo a pak pomalu dojet do cile ?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Kdo veze jeho GPS nevím, možná Li Zhao
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: super vědět, ale už několikrát jsem upozorňoval, že Andrei nesehnal sponzora a ani kolo nepostavil
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    QNEDLEEQ: na Ukrajině jsem na dálnici dal 2x přes 200. A kdybys viděl tu "pohodovou dovolenou" v dešti a protivětru u Saratova...

    Asi 10 účastníků už to vzdalo. Mj. Caqilům otcovi a synovi se rozpadla tandemová tříkolka, resp. zadní kolo
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LINKOS: vidíš, jak to začínáš chápat :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    THEODORT: půlka už je fuč, za den
    DEREK_CUSTER
    DEREK_CUSTER --- ---
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    tyjo, tolik vody si nevozim ani v dodavce..
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    HERR_FLICK: hmm v severni koreji by to slo pouzivat (jako zminene solarni ponorky), tam je na silnicich casto minimalni provoz a dostatecna sirka silnicie :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam