• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    hura jen tak dal
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    chaos dojíždí bábu!
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: poprosim te o jednu vec ...
    porovnej stavbu funkci zivotnost atd kolem jaderky napriklad 1GW x4 a k tomu koeficient ze solaru 4x 1GW ktery bude ten 1GW dodavat trvale ...

    Pokud tak propagujes solar - prosim o porovnani co se splodin tyce a mnoztvi cca materialu atd co bude potreba na tu zivotnost 60 let ...

    Prosim ukaz porovnani - cisla zadny nic nerikajici fraze ...

    dekuji
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    rozbijte si babovicky
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: Už ses ozval organizátorům? Ne, proč?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: no, fakt nevím, asi využiju svého práva neodpovídat na všechno.

    Ano, jaderná energetika se pěkně blbě kritizuje z počítače jakkoliv dobíjenýho z jaderný elektrárny. Většina lidí chce svůj luxus (i já se po 12 dnech zastavil v hotelu) a křičí "nějak to zařiďte" (některým je jedno jak, jiní kritizují jádro ale současně chtějí elektřinu levně a jako infrastrukturu sami nic neřešit)

    Osobně si myslím, že jádro je vpodstatě nevýznamná extravagance, která má malé šance mimo silně direktivně až totalitně fungující společnosti. Žijeme pořád v době uhelné a to je skutečný problém. Takže ostrovní systémy mi zajímají jako způsob, jak nepálit uhlí. A přijde mi, že v kombinaci s mobilitou jsou nejvíc konkurenceschopné: už třeba jen cena elektrické přípojky v kempu je úplně jinde, než z elektroměru.

    Grafy vyrábíš pěkný (i ty barevný byly fajn), to zas jo. Už ses ozval organizátorům?
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    SHINIGAMI: Jo, diky, neco jsem nasel, akorat to neni moc rychly. A tech datapointu je hodne...
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    Ze vseho nejdriv, tenhle graf je dost bullshit, protoze data jsou maj uplne hroznou granularitu. Ale presto neco malo ukazuje. Kazdopadne to berte s rezervou.

    Vzal jsem vsechny zaznamy z beaconu co mam, vybral ty, co maj rychlost nad 2km/h, abych odstranil sum stani na miste a pak jsem spocital, jak casto kterej zavodnik jeda jakou rychlosti. Zajimavej je Herman Segers, kterej na ty svoji trikolce ma ten pattern uplne jinej, nez vsichni ostatni, vetsinu casu jede dost rychle. Ted premejslim, jak jednoduse a rychle prevest souradnice na timezonu, abych mohl namalovat jak dobre kdo vyuziva povolenej cas k pohybu...

    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: Tohle je klub pro lidi, co si nemyslej, že strávit život u počítače zastrčenýho do zásuvky je děsně cool. - jezis, ted jsem zmatenej. Jeste pred chvili jsem myslel, ze tohle je klub pro, citujui, "fanoušky ostrovních energetických systémů, hlavně teda solárních"? Tak jak to je? Co kdyz chci travit zivot u pocitace zastrcenyho do zasuvky ostrovniho systemu? Je to klub pro me? A co kdyz nechci travit zivot u pocitace, ale nezajimaji me ostrovni system? Je to klub pro me? A kdyz mam pocitac na baterku, ale tu baterku dobijim ze zasuvky pripojeny do jaderny elektrarny? Aaaah, proc rikas kazdou chvili neco jinyho!?!?!?!?! 8)))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LINKOS: v podstatě nejen mojem. Tohle je klub pro lidi, co si nemyslej, že strávit život u počítače zastrčenýho do zásuvky je děsně cool..
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JIMIQ: myslíš asi Kaspické... jo, je. Ty silnice jsou tam prý tak blbý, že je to přiměřená pomsta.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Po 12 dnech pod stanem je snad motel za cca 140-150 Kč snad přiměřený luxus :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: myslím posledního září. Hele, řešením není se uštvat, ale optimálně využít zdroje. Mohl jsem popojet večer, ale ráno bych měl prázdnou baterku, jako každej den. Večer je 33, ráno 23...
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: Kolikatyho odjizdi ten zpatecni vlak?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: sem to zapíchl asi už ve dvě. Mě to bez elektřiny neba a tady jsoi mraky. Brzo ráno ujedu víc...
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: Tos to uz pro dnesek zapichl? Dyt tam mas teprv pul osmy, ne?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Jinak dobrá ironie, že vítr se po deseti dnech změnil z východního na západní... v den, kdy se cesta stočila o 90 stupňů na jih. A viděl jsem dnes z dálky 1 km požár asi-kamionu asi-po havárii
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: důchodkyni je blbě a ráda by hotel, ježe tenhle přehlídla, chudák.

    Já si dal sprchu a 2 plechovky piva a je mi docela dobře... a v baterce zbyde na ráno na sedmou.
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    JIMIQ: Solarni kapsky slapaci ponorky, ne, woe....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam