• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JAZZZ: televize a svetla - ale chce to mit rozvos na 230 ... opravdu nevim jak se do ty ceny dostat ... v ty kotline vitr moc nefouka ...
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    ABDULAH: tak pokud tam i fouka, tak muze mit kombinaci s malou vetrnou turbinou a v zime by nemel takovy ubytek. ten pozadovanej vykon neni zas nic tak obrovskeho a jestli do toho nechce moc investovat, tak se holt bude muset vic uskromnit. pokud tam potrebuje cerpadlo na vodu tak to je presne to zarizeni, ktere se da zapinat jen v dobe prebytku energie.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    HERR_FLICK: takze dnes z nej vylezlo ze 50000. strecha na jih - cca 30m2 a nove tam chce byt i v zime. podle me nerealne.
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    ABDULAH: kolik na to mas, jakej/kde mas prostor na instalaci?
    Specifikuj blize jaro/podzim
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    mohl by mi nekdo ze zdesich poradit s ostrovnim systemem? uz jsem to psal ale velke veci nedelam ...
    potrebuji neco co utahne tak 100w odber 8 hodin i s menicem. kontinualne jaro az podzim ...

    diky
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Jinak tady v Číně ve vesnicích jezdí všechny takový ty venkovský. malotraktory na elektřinu. To samý mopedy. Je to zřejmě tady v oázách v oblasti Gobi proto, že chlazení spalovacích motorů ve 40°C zřejmě nic moc... a samozřejmě cena paliva a smrad a hluk...

    Vešerá taková ta drobná asijská mobilita je tu elektrická, počínaje koly, které jsou zásadně elektro, přes elektrokoloběžky, až k nákladním tříkolkám. Dvoutakt už neuslyšíte.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ANDY_WARHOL: to samý si pochvalujou rodiče u obytnýho auta. FV sice nemůže konkurovat elektřině za paušál, ale elektřině za ceny v kempech naprosto s přehledem :-)

    Já přemýšlím o investici do nějakýho trempskýho srubu úplně mimo dosah sítí. I když ještě víc se mi líbí představa obytný elektrododávky, co by si s sebou vezla trochu větší rozkládací verandu :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: otom mluvim desitky let se o tom mluvi a nic ...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: patenty su nevypovedajuce, na ecaty je tiez kopu patentov a zatial to nikto spolahlivo neprezentoval, resp. stale to smrdi podvodom :)

    E-Cat QX - Rossi lifts the cover on the White control box and apparently switches a switch
    https://www.youtube.com/watch?v=56JaGtkZV14
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    MOX, Recycling Nuclear Energy
    http://www.orano.group/country/china/en/our-stories/mox-recycling-nuclear-energy

    akorat jestli jsem to dobre pochopul rusove si to nelajznou kvuli druhotnemu rozpadu - viz fukushima
    https://www.scientificamerican.com/article/mox-fuel-nuclear/ - taky sranda tohle ;-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ABDULAH: bill gates do toho dava prachy,tak verim ze to dokoncej.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    ANDY_WARHOL: jasne rozumny vyvoj az posledni leta - bohuzel
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ABDULAH: realne se vyvyiji se od roku 2006, to mi neprijde jako dlouho, urcite je to bliz nez nejaka jaderna fuze, u ktere se v jakemkoliv okamziku historie tvrdi ze bude za 50 let
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JIMIQ: indii na tom dost zalezi, preci jenom maj ohromne zasoby thoria a meli by pak energetickou sobestacnost vyresenou, a to tam sviti slunicko vic nez u nas, stejne chtej jadro
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    podle tohohle by měl první thoriový reactor fungovat za 4-6 let
    Global race for transformative molten salt nuclear includes Bill Gates and China – NextBigFuture.com
    https://www.nextbigfuture.com/...ansformative-molten-salt-nuclear-includes-bill-gates-and-china.html
    nějak tomu nevěřím... o Thoriu jako zdroji jsem prvně slyšel tak před 15 lety a od tý doby furt nic :D
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    ANDY_WARHOL: myslis ty co mame uz 60 let na papire a porad nejak nic?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam