• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ABDULAH: bill gates do toho dava prachy,tak verim ze to dokoncej.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    ANDY_WARHOL: jasne rozumny vyvoj az posledni leta - bohuzel
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ABDULAH: realne se vyvyiji se od roku 2006, to mi neprijde jako dlouho, urcite je to bliz nez nejaka jaderna fuze, u ktere se v jakemkoliv okamziku historie tvrdi ze bude za 50 let
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JIMIQ: indii na tom dost zalezi, preci jenom maj ohromne zasoby thoria a meli by pak energetickou sobestacnost vyresenou, a to tam sviti slunicko vic nez u nas, stejne chtej jadro
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    podle tohohle by měl první thoriový reactor fungovat za 4-6 let
    Global race for transformative molten salt nuclear includes Bill Gates and China – NextBigFuture.com
    https://www.nextbigfuture.com/...ansformative-molten-salt-nuclear-includes-bill-gates-and-china.html
    nějak tomu nevěřím... o Thoriu jako zdroji jsem prvně slyšel tak před 15 lety a od tý doby furt nic :D
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    ANDY_WARHOL: myslis ty co mame uz 60 let na papire a porad nejak nic?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: hlavne v tom reaktoru neni jaderne palivo zbranove kvality. takze kdyby to nekdo vykopal, tak muze udelat tak max miniaturni spinavou bombicku, ale to by nemelo temer zadny vyznamny efekt
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    DZODZO: mrkni na reakotory s postupnou vlnou, ma to jeste mnoho dalsich vyhod. maka se na tom, to bych si pral ja, kdyby se povedlo. v podstate jde o to, ze nepotrebujes obohaceny uran a aktivni zona je mala a postupne putuje pres reaktor, tak jak probiha reakce. jaderny odpad slouzi jako "zapalovac" reakce. takze krome toho ze se ho zbavujes, tak si usetris za obohacovani, aktivni zona je tak mala, ze neni takove nebezpeci zneuziti teroristy a muze to bezet bez obsluhy 30 let zakopany v zemi a ve vysledku z toho je minimum jaderneho odpadu.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: no a mox se dela z ceho?
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Na recyklaci se snad počítá s thoriovými reaktory, ne?
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: jeste jednou si to precti - mysleno zarizeni co to cpe hned do site
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ANDY_WARHOL: tisice let? to chcem vidiet kto to dodrzi, vzdy sa v dalsej generacii najde nejaky jouda co si povie ze "nechame nech to vyriesia za nas druhi"

    aby bola recyklacia vyhodna, muselo by jadrove palivo zdraziet, report napr. tu (ale predtym som nasiel iny) https://www.belfercenter.org/...ication/economics-reprocessing-vs-direct-disposal-spent-nuclear-fuel
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    jinak ja jeden ciste ostrovni system provozuji. je to muj obytny prives. protoze jezdime prevazne na divoko, tak elektrinu zajistuju ze solaru a baterie a kdyz jsme nahodou v kempu, tak usetrim penize, protoze si nikdy nepronajimam zasuvku. neni to zkratka potreba. ale prives je sezoni zalezitost, v zime by to nefungovalo...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JIMIQ: tak jasne, to je proste o volbe. ale ja spis brojim proti tomu aby to jaksi nekdo vydaval za jedinou spravnou cestu. spravna cesta je ta, ktera ti vyhovuje a ktera je pro tebe ekonomicky vyhodna - takze pro tebe baterky pro me bez baterek.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    DZODZO: jak muze byt ukladani levnejsi, kdyz se o to musis starat tisice let ? bezpecnostne je to mimo. trvale uloziste je snad jenom jedno na svete, ostatni jsou jenom docasna. ale to neni samozrejme reseni.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ANDY_WARHOL: no a já chci k tomu i baterie na noční provoz a síť jenom na dlouhodobý výpadek slunce + zimu. Počítal jsem to a vyjde to šul-nul (možná trochu dráž, pokud elektřina za pár let nezdraží a započtu úroky z hypo) a jelikož jsem hračička a mám rád moderní technologie, tak proč to nevyzkoušet
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JIMIQ: vcil musime postavit na hranicich transformatory, protoze pres nas zenou svoji vetrnou elektrinu do bavorska a my mame co delat abychom to ustabilizovali. nejsou schopni si ani postavit vedeni. takze to vidim s nima za par let dost blede. a kdyz sem tam zil, tak ucet mesicne za elektrinu byl opravdu nesmyslnej a bude to horsi. a to ze si se mohl podivat jakymkoliv smerem a videl si vetrniky, to taky neni nic moc. uplne to kazi dojem z krajiny.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam